Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért gondolják a macskások,...

Miért gondolják a macskások, hogy a kutya gonosz, ha saját területén macskát öl?

Figyelt kérdés
Meglepődve tapasztalom válaszoknál, hogy kiakadnak, mert a macskája átjár més kertjébe, és az ott élő kutya védve a területét mefogja a macskát. Ez a kutya természetes viselkedése, a feladata, hogy a betolakodóktól óvja a területét, főleg egy macskától. A macskás gazdák miért nem vigyáznak az állataikra? Nem provokáció, komolyan érdekelnek a vélemények.
2013. júl. 5. 23:39
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
55%
a macska szabad állat. szeret csavarogni,felfedezni.egy kerítés neki nem akadály. s a kutyának nem alaptermészete, hogy mindent megöljön, ami odatéved, csak ha arra tanítja az idióta gazdája. ha egy kisgyerek betéved, az is ok?
2013. júl. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
29%
Ha nem engedik be akkor igen, okos kutya minden "engedélytelen behatolót" miszlikre aprít.
2013. júl. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
A kutya alaptermészete a gazda és tulajdon védelme, és a vadászösztön. Kisgyerekekre szerencsére ritkán támadnak, mert nem indítja be a vadászösztőnüket, és nem látnak bennük potenciális veszélyt. Amúgy téged nem zavar, hogy a szabadon engedett macskád minden veszélynek ki van téve? Nap mint nap látok elütött macskákat, és tökre sajnálom őket, furcsa ha téged nem zavar, hogy a szeretett állat így végezheti.
2013. júl. 6. 00:23
 4/36 anonim ***** válasza:
70%
Hát én macskás vagyok, édesanyámnak van három kutyája, eddig kétszer kaptak el macskát, egyszer egy kiscicát, akit gondolom bedobtak a kerítésen keresztül. Én szedtem ki az akita szájából a félholt kiscicát, elvittem állatorvoshoz, de el kellett altatni. Ettől függetlenül nem gondolom, hogy szörnyeteg lenne a kutya, saját macskát pl. nem támadnak meg. Sajnos ilyen "balesetekkel" számolni kell néha, cserébe édesanyám biztonságban érezheti a kertjét-kutyák előtt rendszeresen bemásztak és loptak idegenek...
2013. júl. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
Azaz mielőtt kutyái lettek volna...
2013. júl. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

Nekem inkább azzal van bajom, hogy ezek a kutyák nem csak a területükön fognak macskát, hanem akármikor, ha találkoznak eggyel. Pl. míg nálunk nem volt befejezve a kerítés a macskám rendszeresen a klíma kültéri egységén, vagy a háztetőn kötött ki, mert a dögök berohangáltak utánuk az ÉN kertembe. A házam mögé! Nem is csak elé a rózsakertbe, hanem a saját házam mögött még én álltam vigyázzba, hogy mit fog csinálni a kutya. Mindezt úgy, hogy

a) a szomszédok kinyitották a kaput, hogy a kutya sétáltassa meg magát

b) ők maguk vitték sétálni a kutyát, amire pórázt luxus rakni, de be se lehet hívni, és kb. egy sarok lemaradással követik.


Persze, ez már más történet, de a fszom ki van ezekkel is, mikor oda szarik az előkertembe, meg lehugyozza a tujáimat, meg ugye azt kellett néznem, hogy mikor vágtat be a kertbe.


(Kötözködő kutyásoknak mondanám, hogy 50 méteres utca frontra a kerítés alapja után kellett egy kis szünetet tartani, míg összejött a kapukra és a kerítés elemekre. És ne én legyek már a paraszt, hogy miért nem barikádozom körbe a házat, abban a szent percben, ahogy megépült, akkor nem jön be a kutya. Érdekes, míg Németországban éltem sok helyen az egész kerítés olyan magas volt, mint nálam az alapja, és ott is tartottak kutyát, de se ki, se be nem császkáltak.)



Egyébként azt én sem értem, hogy mit csodálkozik az, akinek valami éri kint a macskáját? Beleszakad az ember szíve, de tudja milyen kint a világ, mi les a macskára és mégis kiengedi. Holott megtehetné, hogy nem engedi ki, vagy biztosítja a kertet macska kijutás ellen.

2013. júl. 6. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
81%
Az én kutyám eleinte ugrott a macskákra, aztán kb. egy hét alatt megtanítottam neki, hogy nem szabad. Azóta csak odavakkant, de nem kezdi üldözni. Mások ezt miért nem tudják megtanítani a kutyájuknak? Ott van pl. ami most történt Növényi Norbert kiskutyájával: miért nem tanítja meg mindenki a kutyáját, hogy nem szabad ölni, pláne nem élvezetből? (mert ugye nem a macska, meg a kétkilós kutya támad rá a nagykutyáitokra)
2013. júl. 6. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim válasza:
60%
Ha az én macskámmal történne hasonló akkor megfognám azt a kutyát és elvinném az állatkertbe, majd bedobnám a nagymacskák közé.
2013. júl. 6. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 miau99 ***** válasza:
63%

Nagy tévedés, hogy a macskások csak úgy szélnek eresztik a macskájukat! A macska önálló, szabad állat, és a kinti cicák közül alig van olyan, ami nem csavarog! Nem lehet szabályozni az útjukat, esetleg ha ivartalanítva van, akkor kicsit kevesebbet járkál ki! Ezt szerintem a kutyások is nagyon jól tudják, és azzal is tisztában kell lenniük, hogy ha valaki nem szeretne szobacicát, akkor az az állat néha ki fog járni az utcára. Viszont a gazdi kötelessége, hogy felelősséget vállaljon az állatára. Vagyis, ha a cica valahol esetleg kárt okoz, vagy megsebesít valakit, akkor a kárt a gazdinak kell helyrehoznia, és ugyanez vonatkozik a kutyásokra is! Ha a pl. a szomszéd megmondja, hogy a macskát nem akarja a kertjében látni, akkor a gazdi kötelessége ezt megakadályozni, bár ez elég nehéz. Szerintem elég egyértelmű, hogy meg kell beszélni a szomszéddal, hogy problémát okoz e neki, ha a cica néha a kertjében van, és ha szomszéd azt mondja, hogy nem, akkor igenis a kutyás szomszéd a felelős, ha a kutya széttépte a macskámat!

Ha nincs igazam, javítsatok ki!

2013. júl. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
Én pl. azért nem tanítom, mert nem akarom, hogy más macskái az udvaromba jöjjenek sz.rni hugyozni. Nem vinnél te se.mit sehová, mert nem tudnád, hogy mi történt a macskáddal. Amúgy ha vagy olyan bunkó hogy kiengeded, akkor miért csodálkozol, hogy hamar elpatkol? Anyáméknak is mérgezték meg macskáját, elvittem állatorvoshoz, majd 2 hétre rá eltűnt.
2013. júl. 6. 09:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!