Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért én vagyok a gonosz...

Miért én vagyok a gonosz kutyatartó, ha néha az orrára koppintok, mikor sok ember még azt is hagyja, hogy a kutya kitúrja az ágyából, aztán csodálkozik, hogy nevelési gondok vannak?

Figyelt kérdés
2010. máj. 25. 08:18
1 2 3 4 5 6
 1/53 clint ***** válasza:
90%
Amíg nem tartod láncon, és naponta legalább megsimogatod, addig nem vagy gonosz kutyatartó.... Éntőlem kap kisebb koppintásokat a kutyám, de ezek nem fizikailag fájnak neki, ugyhogy sztem nem gond, más veszzővel veri, na azt én is úgy verném...
2010. máj. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
64%

Egyik viselkedés sem elfogadott. Nem szabad elkényeztetni a kutyát, de bántani sem, még így sem, ahogy te írtad.

A kutya az erőszakot nem tudja mire vélni, ő maga is erőszakossá válik. Ez olyan, mintha beléd rúgnának, ha valamit nem úgy csinálsz, ahogy kéne.

Hangsúllyal, testbeszéddel sokkal többet el lehet érni, mint azzal, hogy az orrára koppintassz. Mi van akkor, hogyha egyszer a kezed után kap, mert megelégeli? Te folytatod, és belérúgsz?


Három kutyám van, soha egyetlen pillanatig sem gondoltam arra, hogy bántani kéne őket, lehet, hogy amit te csinálsz nem számít, de csak egyszer kell bepróbálkozni a kutyusnak.


A háromból kettő nagytestű, ha akarnának simán darabokra szednének, ugyanis én kicsi vagyok. De eszükbe sem jut, tisztában vannak azzal, ki a falkavezér, és alkalmazkodnak. Nem erősnek kell lenned, hanem következetesnek.


Ha rászólsz, és hátat fordítassz neki, sokkal hatásosabb lesz, mint az, hogy az orrára koppintassz.

2010. máj. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 A kérdező kommentje:

Ki rúg bele? Te valamit félreértettél. Erőszakra erőszakkal válaszol?

Mit gondolsz, a falkavezér hogy teszi helyre a makacs egyedeket? Rájuk morog, esetleg meg is harapja őket. A különösen makaccsal meg megverekszik. Jaj, ündi-bündi kutyus, nem szabad! Kedveskedő hangon, akkor a kutya nem fogja tudni, hogy rossz dolog, amit tett.

Egy kis tasli, mellé kemény hangon, nem szabad, és megjegyzi.

2010. máj. 25. 08:30
 4/53 anonim ***** válasza:
88%

Kiskorában én is így neveltem meg az amstaffomat, kapott kis kopikat, ha rosszat csinált. Soha nem bántott senkit, 3 éves unokaöcsém játszik vele, a kutya is teljesen egészséges testileg, lelkileg. :)

Ettől nem fog a kutya vérengző fenevaddá válni.

2010. máj. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
64%

Ha nem tudsz olvasni, az nem az én problémám. Azt írtam, hogy a kutyának csak egyszer kell megunnia a koppintgatást, a kezed után kapnia, te erre hogyan reagálnál, netalán belérúgnál?

Gondolom van egy kistestű kutyád, akinek aztán nyugodtan kopoghatsz az orrára, úgysem tud vele mit kezdenki.

Tekintve, hogy én nem vagyok kutya, nem fogok beléharapni. Csak egy kicsit gondolkodj. Köztem, és a kutyáim között nincsen testi vita, nem is küzdünk az alfa posztért, kutya és kutya között viszont folyamatos rivalizálás megy érte.


Nem, nem tündi-bündi kiskutyus, de nem is tasli. Tudtad, hogy minden ütéssel pusztítod az agysejtjeit?

Rámorgok, igen lehet, aztán hátat fordítok neki.

Acsarkodni nem fogok, de eddig tökéletesen tudtam kommunikálni a kutyáimmal, taslik nélkül. Egyik sem rágja szét a papucsomat, mert van saját rágókájuk, nem pisilik össze a házat, mindenkivel barátságosak, soha nem morogtak még senkire ok nélkül. Ha valami nem tetszik nekik, akkor arrébb mennek.


És ezeket nem taslikkal értem el. Nem vagyok profi tréner, de jó kutyáim vannak. Rájuk szólok ha valami nem tetszik, aztán hátat fordítok nekik, eddig bevált.

Mindegyikőjük tisztel, legalábbis ez látszik, de egyik sem fél tőlem. Nem félnapos munka volt, de megérte.


Persze, ha te híve vagy a tasliknak, neked ez vált be, akkor hajrá. Csak ne ide gyere sírni akkor, hogyha a kutyád megkap.

Nem azt mondom, hogy belédharap majd, de így megvan rá az esélyed. Aztán lehet, hogy nincsen igazam, és én leszek az, akit a következő séta alkalmával széjjel tépnek a kutyái. Ki tudja?

2010. máj. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 A kérdező kommentje:
Állítom, hogy régebb óta tartok kutyát, mint te, és nem, kutya méretű kutyáim vannak, ha erre gondolsz. Még sosem jutott eszükbe, hogy ők akkor most megharapjanak, mert megelégelték, hogy rendetlenkedés után fizikai büntetést kapjanak. így van, kettőnk közül, biztos nem engem fognak szétszedni a kutyái.
2010. máj. 25. 09:03
 7/53 anonim ***** válasza:
7%

kit érdekel h ki hogy neveli

unom h vita van mindig

kuss legyen

2010. máj. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
20%

Légy boldog. Te vagy a bölcs és öreg. Emellett rendelkezel a jövőbelátás képességével, légy oly kedves, tanítsd meg nekem is!


Arra azért még kíváncsi lennék, honnan gondolod, hogy idősebb vagy nálam. Egyébként ha olyan marha magabiztos lennél, és hinnél a nevelési elveidben nem tetted volna fel a kérdést.


Persze te is az az ember vagy, aki nem véleményt kér hanem egyetértést. Legközelebb írd ki azt is, hogy nem érdekelnek más nevelési módszerei, csak a sajátod a tökéletes, az írjon csak aki ajnározni akar.

2010. máj. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
68%
08:51 ! Én is így nevelem a kutyámat!Ő szoba kutya, és olyan szinten ragaszkodik hozzám, mint talán senki. Már több, mint hat éves, és eddig még nem kapott ki soha! Beszélek hozzá, és megért! A hangsúly a lényeg, akkor tudja, mit szabad és mit nem. Nem tudnám bántani... De nincs is rá szükség. Rottweiler apja és palotapincsi anyja van, tehát elég heves a természete. De a verés, vagy koppintás nála nem vezetne semmi jóra. A beszéd, hangsúly annál inkább!!
2010. máj. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 A kérdező kommentje:
Magabiztos vagyok, igen. Nem kérek ajnározást. Csak pár helyen említettem meg, hogy kisebb taslival is el lehet érni a célt, erre már jöttek is a hűde állatvédők leugatni. Sok kutyánk volt már, és egy sem volt hamis, ha erre gondolsz. Egyébként, én is ismerem a jutalmazást, de büntetni is kell. Jó példa erre a mai fiatalság. Régen még lehetett nádpálcát használni az iskolában, rendesebbek is voltak a gyerekek, de ez már más téma.
2010. máj. 25. 09:28
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!