Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Láttam ezeket a macskabútoroka...

Láttam ezeket a macskabútorokat, és érdekelne, hogy aki vett már korábban macskabútort, annak milyen tapasztalatai vannak a strapabíróságot illetően? Illetve mennyit érdemes rászánni?

Figyelt kérdés

[link]

Én max, de nagyon max 60Ezret szánnék rá. De mennyit érdemes ilyen kaparófákért fizetni?



2013. júl. 6. 00:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Én innen vettem 4 vagy 5 éve [link]

Azóta is olyan mint az új,pedig 7 macska nyúzza.Ezeket egy lengyel úr gyártja és mindenhová szállít,ha már ennyit szánsz rá én megnézném ezeket,mert nem gagyik és kimondottam nagy igénybevételhez vannak tervezve,másrészt szépek és minden mosható ha olyat választassz.

2013. júl. 6. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Maxitabi ***** válasza:

Szia,fontos, hogy legyen,mert ha rászoknak,akkor nem a bútort kaparják!! Nekem van egy trixie féle közepes, vmi ilyesmi: [link]

Igaz, már 10 éves,de előző cicám csak feküdt a felső részén, alig kaparta-. de mostani maine coonom előszeretettel kapar és benyomorítja magát az odúba is. Én is új beszerzésen gondolkozom és a következő szempontok lesznek mérvadóak:

- a cica kinyújtózva tudjon kaparni-tehát oszlop nálunk min 1.20m lesz, mivel nagy a macs.

- szizálkötéllel bevont a mostani és elég le van amortizálva,de tart-ezt még nem tudom.. Amit te mutattál, az csupasz-én nem feltétlenül ajánlanám, mert nem fog kaparni annyira rajta-ha kéreg lenne rajta esetleg..

- magasabb lesz, min 2m,a cicák imádnak megasban lenni,ott fent biztonságban érzik magukat-, minimum 2-3 fekvő/bebújó lesz rajta (2 cicám van)

- plüss bevonat - meggondolandó,rengeteg a szőr rajta (persze az mc-nek hosszú a szőre,mindenhol ott van),bár le tudom szedni a szőrkefével,de a "rókákat" nehezebb kiszedni, ill a színe fontos-a macska színével kompatibilis legyen-ha világos v ha nagyon sötét,minden meglátszik. Most sötétebb szürke van,az elég jó..

- stabilabb oszlop kell nekünk, a fa oszlop ok,de ha nagy a cica, min 13 cm átmérő nem árt (a mostani bútor üreges papírhenger azt hiszem-az nem olyan erős)-ha megindul a nagy cica, mozog a tákolmány.

- ha fából,természetes anyagból van, az drágább lesz mindenképpen. (a fonott kosár talán nem a legszerencsésebb- megrágják esetleg,de meggondolandó szőrelhagyás szempontjából is.

- ha van jó asztalos ismerősöd/szakembered, akkor csináltathatsz vele,nekem ezek tetszenek

[link] vagy [link]

(igaz,ezek aranyáron vannak,de ötletet lehet meríteni)

-ha falra szereli az ember,akkor helyet takaríthat meg

Az összeg, amit írtál,az elég lesz szerintem,ha veszel, esetleg nézd meg a zooplus.hu oldalon is (nem a legolcsóbb általában,de ötletnek jó az is).

2013. júl. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen van: [link]

Ezt nagyon szeretik, én olcsóbban rendeltem régebben valahol. 60ezerért nem vennék, annyiból már egy szobát be lehet rendezni macskabútorral, csak magad kell hogy megcsináld. Nem nagy ügy az sem, csak egy kis szabadidő kell hozzá, venni kell erős fa lapokat, oszlopokat, összecsavarozni, bevonni plüssel meg kötéllel. Neten sok leírás van ilyesmikről, 60ezret ha rászánsz akkor igencsak sok mindent tudsz belőle csinálni. Jobban megéri mint egy bútort venni.

2013. júl. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2013. júl. 7. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!