Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám állandóan hány,...

A macskám állandóan hány, hasmenése van, és összepisili a fürdőszobaszőnyeget. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Ma délután kezdte. Délután hallottam hogy éppen hányt, de le voltam döbbenve, mikor megláttam, rengeteget hányt. Csirkemellet evett előtte és macskakaját. Később, megint hányt... de akkor már csak valami lé szerűséget, ami fehér volt... abbahagyta, lépett kettőt, megint hányt. Közben észrevettem hogy az alom mellé, meg a szélére végezte a dolgát, de hasmenéses... és a fürdőszobaszőnyeget is összepisilte. Nem értem miért, szobatiszta macska, két éves, lány, és épp most tüzel... 10 perce megint hányt, most is valami fehér izét... Bocsi, ha valakinek felforgattam a gyomrát, de sajnos ez van... azért írtam le, hátha valaki tud segíteni nekem, hogy mi lehet a baja, és hogy mit tegyek vele?! Előre is köszönöm!
2013. júl. 7. 23:49
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Holnap rögtön vidd orvoshoz! Így látatlanban nem tudok többet segíteni.
2013. júl. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Azonnal orvoshoz kellene vinni. Ha ennyit hányt, valószínűleg infúzióra lesz szüksége.

Más tünetek? Bágyadt, kedvetlen és levert, szőre csapzott, görcsei vannak és a pupillája tág?

2013. júl. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Igen, elég levert és kedvetlen. Bár változó... mert miután hányt, utána nem sokkal dörgölőzött, meg nyávogott, meg kuncsorgott. De nem adtam neki kaját most, csak inni, de azt is kihányja... : (

Most meg megint olyan levert...

2013. júl. 8. 00:13
 4/24 anonim ***** válasza:
90%

Ajjaj, ha a víz sem marad benne, az elég nagy baj. Sajnos így sok folyadékot és sót veszít, amit pótolni kellene.

Sajnos, ha dörgölőzött, nyávogott, nem biztos, hogy jókedvében csinálta, inkább fel akarta magára hívni a figyelmet.

2013. júl. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Lehet ezer dolog, de pl. lehet bélgyulladás is, aminek a tünetei a hasmenés, hányás, szobatisztaság elvesztése. Ha a hasmenéssel és a hányással nagyobb mennyiségű folyadékot veszített a cica, akkor infúziós folyadékpótlásra is szükség lehet, mert nagyon gyorsan kiszáradnak.
2013. júl. 8. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Igen, én is aggódok érte, bár már egy ideje szerencsére nem hányt. Nemrég ivott vizet. Egyébként nagyon sokat iszik most.

Na basszus elkiáltottam... megint hány.... : (

Ezt már nem bírom! Egy az hogy sajnálom szegényt, másik meg hogy egyfolytában súrolnom kell a szőnyeget! Hajnali fél egykor...

Most meg ráadásul nem is tudom orvoshoz vinni.... : (

2013. júl. 8. 00:23
 7/24 A kérdező kommentje:

Jajj Istenem, úgy aggódok érte! : (

Köszönöm a válaszokat!

Az a legrosszabb, hogy tudom, hogy most jelenleg, semmit nem tudok neki csinálni.. : (

2013. júl. 8. 00:26
 8/24 anonim ***** válasza:
73%

Szőlőcukrod van? Rakhatnál a vizébe. Esetleg mézet.

Remélem, kihúzza reggelig, de akkor nyomás az állatorvoshoz. Biztos kap valami immunerősítő injekciót, szerintem infúziót is.

2013. júl. 8. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
73%

Nem tudsz a kozelbe valami allatkorhazat? Vagy biztos van ugyeletes orvos..hol laksz?

Nagyobb eselyei lennenek, ha latna egy doki.

2013. júl. 8. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálj neki akkor is vizet adni, de ne engedd sokat inni, hanem egyszerre csak keveset.
2013. júl. 8. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!