Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szeretnék egy kiscicát, de...

Szeretnék egy kiscicát, de sajna a szüleim nem engedik meg. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
megkértem anyumékat hogy hadd kapjak cicát, de nem engedi mert: "nem foglalkoznék vele" Pedig igen is foglalkoznék vele!!!!!!!

2013. júl. 8. 10:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Kér egy plüss macskát. Vagy kérj egy cserép virágot és mondd, hogy ha egy évig életben tudod tartani, akkor szeretnél egy kiscicát. Lehetőleg ne egynyári virágot kérj, mert az sehogy se él egy évig. Egyébként kertes házban laktok?
2013. júl. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is először egy növényen "bizonyítsd" a rátermettségedet. Nem tudom mennyi idős vagy, de az tényleg igaz, hogy az emberek többsége, főleg a fiatalok csak addig foglalkozik a cicával, amíg kicsi kis cuki muki :( Utána már nem igazán. Lehet a szüleid is ettől félnek. Kinti vagy benti cicára gondoltál? Az megfordult a fejedben hogy egy macska tartása sem kevés pénzbe kerül?
2013. júl. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 gömbicica ***** válasza:

aztán marha nagy kaland a macskával foglalkozni. elfoglalja az magát rendesen. javarészt mindig ugy is csak alszik.

ha benti cica, csak a kaját kell adni neki, meg vizet, naponta kimosni a tálját, és rendeben tartani az almot.

ha kinti cica, csak a kaja rész marad.

Ez nálam alapból megy. Sose gyerek csinálta. nem tart tovább 5 percnél napont.

GYEREKKEL AZZAL VISZONT KELL FOGLALKOZNI!!!

Veled foglalkoznak? (már bocsánat, hogy megkérdőjelezem a magánéletedet. azt sem tudom milyen koru vagy. :-( tényleg bocsánat)

2013. júl. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Anyádéknak mond ezt ne nekünk, tőlem aztán lehet macskád, de ha anyádék szerint letojnád a fejét akkor hiába.
2013. júl. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 gömbicica ***** válasza:
2013. júl. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Sok szülő úgy gondolja, hogy lakásban, főleg panelben kegyetlenság háziállatot tartani.

A másik: Hány éves vagy? Ha továbbtanulsz és koliba kerülsz, akkor nem fogod tudni magaddal vinni az állatot. Sőt, lehet, hogy arra gondolnak, hogy suli mellett nem szakítanál időt rá.

Kicsit gondolkozz el. Egy cicával nem csak játszani kell, meg rendszeresen etetni! Ha bent is van alomtálcája, az almot képes kiszórni maga után. A büdi kakit minél hamarabb ki kell szedni kislapáttal. Ha meg béna a cica vagy ha hosszú szőrű, vagy lenyel egy hajszálat, akkor simán végighúzza a lakáson a ráragadt kakit, aztán lehet lefogni és letörölgetni róla.

A cica nagyon sok pénz, ha lelkiismeretesen tartod. Azok az eledelek, amik nem a W és társai, tehát több, mint 4% húst tartalmaznak, nem olcsók. Az almokból ki lehet fogni jót és olcsót, de ha nem netről rendelitek, ki fogja azt a 10 kilót hazacipelni? Ki fog a macska után porszívózni? Ha megbetegszik, rá tudtok szánni akár egy húszezrest?

2013. júl. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Tudományosan bizonyitott az hogy jó ha a gyerek mellet van egy állat. És valóban csak az almot kell cserélni ,etetni meg itatni. Ez heti 1300 ft kb. Ami nem sok.
2013. júl. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát az én cicám ennél jóval többe kerül. Egy hétre a kajája kb. 2000 ft. Nem beszélve az oltásokról, gyógyszerekről, meg az állatorvosi vizsgálatokról...
2013. júl. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
ha átvállalnál valamilyen házimunkát anyukádtól,amit nap mint nap tényleg megcsinálnál,szerintem elhinné,hogy a macskáról is gondoskodnál.persze ne várd az eredményt 1hét után,ez hónapokat vehet igénybe.
2013. júl. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mindig ez a probléma "nem foglalkoznál vele". És tényleg?Veled foglalkoznak?? Egy macska nagyon jó a háznál. A gyerekeknek jó ha van melletük egy állat. Ez TUDOMÁNYOS TÉNY!!!
2013. júl. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!