Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tényleg értesz a macskákhoz?...

Tényleg értesz a macskákhoz? Akkor válaszolj légyszi!

Figyelt kérdés
Ha egy macska minden, a területén megjelenő új dolgot (ruha, utazótáska, ágy) lepisil, azaz folyamatosan jelöl olyan helyeken is, ahonnan amúgy ki van tiltva (és ezt biztosan tudja is), akkor büntetéssel/ dorgálással/kizavarással/a vizelet szagoltatásával és fújással, szóval bármivel megtanulhatja, h ez tilos? azaz leszoktatható róla vagy valójában képtelen megtanulni, illetve megérteni, h "rosszat" csinált és bármit teszek, ilyen marad , sőt, fogalma sem lesz arról, h miért "haragszom"?

2013. júl. 9. 15:08
 1/9 norzsu ***** válasza:
Ivartalanított? Kandúr vagy nöstény?
2013. júl. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
8 éves, ivartalanított, nőstény. amúgy is vannak vele problémák: van két másik macska is, pár éve több ízben megtámadta és véresre harapta az egyiküket, azóta el van különítve a lakáson belül. mi ebbe a részbe költöztünk be, ő pedig jelölgeti a ruháinkat (korábban is ezt tette, csak akkor nem voltunk itt). nyilván összefügg a kettő, egyfajta dominancia harc, de én sajna nem értek a macskákhoz, nem tudom, mit lehet elvárni tőle és mit nem. amúgy kedves, barátságos, szeretetéhes, kimondottan megszerettem, csak ne tenné tönkre a ruháimat...
2013. júl. 9. 15:53
 3/9 Vicuska87 ***** válasza:

Én inkább orvoshoz vinném el, mert ha ivartalanítva van, akkor nincs dominanciai harc!

Persze akkor is van egy sorrend...

Lehet alomprobléma, vese illetve húgyúti panaszok!

2013. júl. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
alomprobléma kizárt. minden egyes nap teljes csere, ha kell többször is és sosincs tőle elzárva. ezzel biztosan nem lehet baj. volt orvosnál, a doki szerint dominancia harc. nincs szervi baja, ezt támasztja alá az is, h amúgy nem pisil akárhol, célzottan az újonnan bekerülő holmikra megy. ha hetekig nincs új cucc, akkor hetekig nem pisil máshová, de ha érkezik vmi idegen holmi a kis birodalmába, arra biztosan rápisil.
2013. júl. 9. 19:07
 5/9 anonim ***** válasza:
Cicák kibékékítéséről olvastam olyat, hogy érdemes tiszta pamutkendővel megdörgölni a cica állát, ahol vannak a mirigyei és azt szétkenni cicafej-magasságban a másik cica helyén. A Feliway is nagyon jó. Megpróbáltátok már elvinni a másik macskát egy időre, míg eltűnik a szaga a lakásból és megnéztétek már, hogy mit reagál rá a másik? Nem azt mondom, hogy dobjátok ki, de ezzel egyszerűen meg lehetne vizsgálni a dolgot.
2013. júl. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Vicuska87 ***** válasza:

AZ alom minőségével is lehet baja (szilikonos, csomósodó)!


Ha ilyen gond van, akkor én is Feliway párologtatót ajánlom. Csodákra képes!

2013. júl. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Meg kéne nézned egy Pokoli macskák részt, ami pont erről szól. Nem tudom eldönteni, hogy mi köze van az új ruháknak/dolgoknak a dominancia harchoz. Mert szerintem is az van benne... Csak ez olyan birtoklás is. Össze kéne barátkoztatni a cicákat, most már azt mondom mindegyiket össze lehet, mert annyi Pokoli macskákat láttam és abban olyan komoly bunyókat is, amik megszűntek. Ha a cica teljesen biztonságban érzi magát, akkor csak az alomba ürít, szóval ezt kéne nála elérni, hogy teljes legyen a komfortérzete.

Büntetéssel, dorgálással, és amiket írtál csak rontasz a helyzeten, ezek nem megoldások. Tudja és érti is, hogy nem tetszik nektek, amit csinál, de az ösztöne erősebb, akkor is, ha ivartalan, mert nem agy mosott lett...

2013. júl. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Egyetértek az előttem szólóval.Azt ellenőrizted alommal kapcsolatban ,hogy megfelelő helyen van?Lehet,ha az új ruhát előbb valamilyen módon gazdiszagúvá kéne tenni(ruhák esetében hordani egy kicsit)És lehet a probléma megoldódna.
2013. júl. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Én hiába hordom a ruháimat, attól nem lesz gazdiszagú, mert két hete lakom itt, és bár érezhetően szeret és ragaszkodik, azért gazdi biztos nem vagyok a számára. egész életében ezt az almot kapta, de csak kb 3 éve kezdte el a sz összevissza pisilést, a verekedésekkel egy időben.szerintem egyébként mindkét cica sáros ebben, mindketten ellenszenvvel viseltetnek a másik iránt. sajnos arról nem dönthetek, h játsszák le és aztán legyen béke, ez csak a gazdi döntése lehet, aki érthető módon tart tőle, mert a másik macsek egy 18 éves aggastyán. abban lehet valami, h a pisilgetés nem csupán arroganciából, hanem bizonytalanságból is fakadhat, kirekesztettnek érezheti magát. Elvinni nem nagyon lenne hová, még próbaképpen sem. illetve csak úgy nem, az elaándékozás vmi jó helyre áldásos megoldás lenne, de hát eddig nem kapkodnak érte.


azt sejtettem, h a dorgálás és a haragszom rád nem a legjobb út, ezért is tettem fel a kérdést. nekem dunsztom sincs a macskákról, ezért is szerettem volna, ha valaki eligazít, h működnek és mit csináljak, h neki és nekem is a lehető legjobb legyen.

2013. júl. 10. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!