Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Akik értenek a macskákhoz,...

Akik értenek a macskákhoz, válaszolnátok a kérdésemre?

Figyelt kérdés

1. hány hetes kortól lehet a macskáknak a veszettség elleni védő oltást beadatni??

2. 12-15 hetes kismacska mennyire bírja a szállítást??

Vagyis a szállítóládában elvan 2 órát egyedül??


2013. ápr. 18. 19:02
 1/8 anonim ***** válasza:

A macskáknak több oltásuk is van, a veszettség elleni csak egy a sok közül. Az én cicám 8 hetesen kapta meg.

Szerintem az állatokat megviseli a szállítás, de biztos van olyan, amelyik élvezi, nem tudom. Én egy cicámat szállítottam eddig ilyen korban haza, kb.: 50 perc, de közben be bealudt és nagyon sokat remegett, nyávogott mikor ébren volt, valószínű félt. Muszáj szegénykéknek kibírni a szállítást, másképp hogyan vinnéd haza? Gondolom erről van szó. Elvan egyedül kaja, pia, alom nélkül 2 órát, ha erre gondolsz.

2013. ápr. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Muszáj szállítani, mert autóval szállítanánk és a kompban egyedül kéne lenni 2 órát. A veszettség elleni oltás érdekel csak mert csak akkor lehet külföldre vinni ha ez megvan. Olvastam egyes oldalakon hogy 14 hetesen adják be neki.. De a macska 12-13 hetes lenne amikor kivinnénk.. Ezért is érdekel hogy bírná a 2 órát ha egyedül lenne annyi ideig. A macskaszállító dobozban lenne inni és enni való, és letakarnám valami kendővel hogy nyugis legyen.. Így is bírná?
2013. ápr. 18. 20:15
 3/8 anonim ***** válasza:

veszettség elleni oltást már kaphat 8-9 hetesen,viszont a többit 3 hónapos kor előtt nem szabad a doki be sem adja legalábbis aki érti a dolgát.


Én nem hagynám magára 2 órát az biztos rettegne szerencsétlen.

2013. ápr. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Mint írtam csak a veszettség elleni oltás fontos hogy mikor kaphatja, mert külföldre szállításnál ez az egy oltás amit igazolni kell. Természetesen az összes többit is megkapná de azt már külföldön.

Nem szívesen hagynám magára 2 órát, de nem tudok mit tenni. A komphajón a kocsiban nem tartózkodhat ember az utazás ideje alatt. Állatot viszont nem lehet felvinni a hajóra. Az állatoknak a kocsiban kell maradni. Ez a szabály. Ezért is kérdeztem hogy kibír-e 2 órát egyedül úgy hogy a kocsiban a dobozában lenne...

De két választól még nem lettem okosabb sajnos..

2013. ápr. 18. 22:51
 5/8 anonim ***** válasza:

Itt ne is nagyon várj többet...

Én ugyanazt tudom mondani, hogy biztos nem kellemes nekik ez a dolog, de valahogy muszáj szállítanod, gondolom túléli. Esetleg megkérdezheted a dokit, hogy ilyenkor lehet-e nekik valami kíméletes, enyhe nyugtatót, bódítót beadni. Nem tudom melyik a rosszabb, ha egyedül van vagy ha átalussza az egész utazást, de a gyógyszer azért hat a szervezetére. Nagyon sok dolog lesz, amiben sajnos nem fogsz tanácsot vagy segítséget kapni és mind-mind neked kell megoldani, kitapasztalni. Én ezt tapasztaltam, sajnos nem tudom miért nem segítőkészebbek az emberek.

Remélem sikeresen hazakerül cica és boldog kis életkéje lesz!

2013. ápr. 19. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Lienah ***** válasza:
Kedves kérdező, nem te vagy az aki angliában keresett "ajándék" cicát, aztán azt is írtad hogy akkor Mo.-ról vinnéd kocsiva, aztán komp stb...? Ha igen, kiváncsi lennék hogy végül hogyhogy e-mellett döntöttetek és milyen cicót sikerült végül "találni"?
2013. ápr. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Maxitabi ***** válasza:

Szia,

ne izgulj, simán el lesz egyedül 2 órát, se kaja, se iszi nem kell neki-csak kiborítja és összemaszatol mindent..

Aludni fog...

A mi cicánkat 3 hónaposan hoztuk a tenyésztőtől-több, mint 3 órás út nagy részét végigaludta..Kicsit nyávogott,de inkább kíváncsi volt, mint félt.

A tenyésztő már ott szoktassa hozzá a szállítódobozhoz és nem lesz baj!

2013. ápr. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem, én most írok ki először cicás kérdést..

Az igazság az hogy itt Angliában akartunk venni, de nagyon drága a brit rövid szőrű. Számolgattunk, és az jött ki hogy olcsóbban megúszom ha otthon vennék, és szállítanám. Mivel úgyis megyünk haza, így ez a megoldás tűnik eddig a legjobbnak.

2013. ápr. 19. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!