Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Most olvasom a cicám kórlapját...

Most olvasom a cicám kórlapját, de nem értem?

Figyelt kérdés

sajnos én ma nem voltam itthon, és megkértem az ismerősöm, hogy vigye el, mert több napja nem eszik..

ezek vannak a kórlapra írva de pontosan mit jelentenek:


-általános állapot: szörtyög

-szem vizsgálata: kötőhártya erezetesen belövellt

-hasüreg tapintása: kortyogó belek

neurológia-ép gerincvelő és agyi reflex


2013. júl. 11. 18:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezek a vizsgálat során talált dolgok, de kellene még egy diagnózis is. Ez az összes, ami szerepel? Kapott valamilyen gyógyszert?
2013. júl. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A többit azt értem.

olyan van még benne, hogy súlyos ínygyulladás, fekélyes nyelv, savós gennyes orrfolyás

környezet ingereire reagál



dexafort, ketofen, catosal, neovit B komplex, bisolvin injekció


pár napja talált macskáról van szó

2013. júl. 11. 19:16
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt hittem, latin szöveget nem értesz.

A részletes diagnózist érted? Mert akkor lényegében mindent értesz, ezeket a dolgokat ugyanis te is tapasztalhattad. Szörtyög a cica (szörcsögve veszi a levegőt), a szeme "bevérzett", a belek "forronganak" (ha elcsapod a hasad, hasonlóan érzel te is, bár ami a cicának van, egy durva bélhuruthoz hasonló állapot lehet), neurológiai szempontból, mivel a környezet ingereire rendesen reagál, nincs probléma, a gerincvelő és az agy is ép, a reflexek rendben vannak. Vagyis nincs súlyos fej- vagy gerincsérülése.

De borzasztó állapotban lehet szegény, jobbulást neki, neked pedig kitartást!

2013. júl. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Azt mondta a doktornő, hogy lehet, hogy macska leukémia, de erre valamilyen tesztet kell csinálni, csak most nem lehet, mert nagyon le van gyengülve a cica, és nem akar tőle vért venni,inkább majd 2 hét múlva, meg nagyon ki van száradva, az van odaírva, hogy 10% és ennek következtében nagyon sűrű a vére, így nem mutatható ki pontosan, majd ha jobban lesz. Mivel tudnám még erősíteni szerinted? Most a b vitaminnak köszönhetően lett étvágya és iszik is. Macskatápot és nedves eledelt adok neki, már kapott tegnap egy kis tojást is, ma reggel adtam neki egy kis kolbsázt(nem erőset) meg egy kis főtt husit is, hátha erősíti, meg kapott 2 szem töpörtyűt ( a lényeg, hogy erősödjön és felhízzon) amúgy nem éri el a 2 kilót sem, és 2 évesnek állapította meg, nőstény cica. Tejet szerinted adhatok neki? Egy kis tejszínnel gondoltam keverem (kcal dúsabb), vagy még miket adhatok állateledelen kívül? A doktornő azt mondta, hogy próbáljunk főtt ételt is adni neki, mivel nagyon gyenge és az is jót tenni neki. Esetleg egy kis bolognai vagy kis főtt tészta pörkölttel? Persze nem erősen, meg hagymásan, csak naturan. Nagyon megsajnáltam a cicát, kegyetlne mebrek vannak, akik éheztetik majd kidobják az árokba.. ro ha dé kok

2013. júl. 11. 21:47
 5/5 anonim ***** válasza:

Tejet ne, ha laktózérzékeny, és sok cica az, akkor hasmenése lehet tőle. Ilyen állapotban ez válságos. Van "cicatej", meg laktózmentes tej és kecsketej is, lényegében mind ugyanaz (a kecsketejnek kissé más az összetétele, talán az jobb is), próbáld ezzel. Lehet kapni mindenféle macska vitaminokat, a Gimpet multivitamin azt hiszem, viszonylag olcsó és jó (sok vitamin, elég zsíros kenőcs mellé, hízlal, az biztos), meg van malátás szőroldó paszta. Léteznek macska immunerősítők is, de ezekről nem sokat tudok, és ha tényleg leukémiás, akkor csak ártanál neki, szóval ezt nem javaslom. Majd ha biztosat tudtok (de akkor az orvos majd mondja, mik a teendők).

A kolbász szerintem nem volt jó ötlet, lehet, hogy rosszul lesz tőle. Meglátjuk. Én nem adnék neki pörköltet tésztával, helyette egy húslevest: rengeteg hús (aprólék, maradék, belsőség) és talán némi zöldség (mondjuk répa?) megfőzve. Akár le is turmixolhatod neki, ha nagyon gyenge. Így kellő mennyiségben kap fehérjét, vizet és mellé némi szénhidrátot (hosszú távon ettől elhízna, de most hízlalni kell). Plusz ha bőrös volt a hús, akkor zsírt is, elég sokat. Mellette szüksége van a tápokra, a taurit ez nem pótolja, sem a vitaminokat, de ad egy energialöketet.

Amíg gyenge, beteg, húslevesekkel lehet hízlalni. Illetve mindenki a Hill's Prescription Diet tápokat javasolja gyenge, beteg macskának (azt hiszem, a k/d megfelelő lenne neki). Tudom, az ára... én is láttam. De a legjobb.

2013. júl. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!