Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Olvasom, hogy 70 kiló sok a...

Olvasom, hogy 70 kiló sok a lónak. Én 80 fölött mozgok egy kicsivel, ez már túl sok?

Figyelt kérdés
Magyar félvéren lovagolok, viszonylag biztos tudással. (27/F)
2013. júl. 2. 22:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség.:DD ha egy középmagas, normál kondis lóra ülsz fel, simán dolgoznia kell sztem alattad. Persze nem "pónira" kell felülnöd, meg nem egy alacsony lóra, vagy soványkára.:D
2013. júl. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha Bud Spencert megbírta, téged is megbír.
2013. júl. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
:DDDD pl. de ott vannak az arab sejkek, naponta megesznek fél disznót, mégis megy alattuk az arab/akhal/berber. :D
2013. júl. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egyesek irkálnak ilyen baromságokat, ami helyből ott bukik, hogy egy átlagos európai férfi tömege önmagában 70kg. Arról nem is beszélve, hogy 50kg-al is szét lehet verni a ló hátát, meg 100-al se, sokkal több múlik a lovagláson, mint a tömegen.
2013. júl. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megnyugtattatok! :)
2013. júl. 2. 22:37
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha egészséges, simán elbír. Ha meg sánta, akkor 40 kg-mal se illik lovagolni.
2013. júl. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Akkor, hogy az van az, hogy a szomszedom lova 1 tonna teglat visz 20km-en at? Es egy arab es zug szulotol van a lova. A lo 8eves.

Baratnom azert lovagol, hogy fogyjon, apukat 87 kg es egy hucul elviszi, a shetlandi ponit meg banyaban hasznaltak es szerintem amit huzott megvolt parszaz kilo.

Ugy hogy nyugodtan ulj fel a lora, semmi baja se lesz, kivetel ha beteg vagy mar illet volna nyugdijazni, ami 20-30 eves korban szoktak, attol fuggoen hogy birja a lo egeszsegugyilleg,fizikailag, szellemileg es szeret-e dolgozni.

2013. júl. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért van egy terhelési határ, utolsó, amit pl. te is elviszel rövidtávon, de néhány év múlva tönkre mennek az ízületeid stb. mert olyan szinten elhasználódnak a mindennapos túlterhelés miatt. Nem hiszem hogy a bányapónik makk egészségesek lettek volna, és 20-30 évig éltek volna.:/

Viszont ez nem a kérdezőnek szól.:D Azért is írtam hogy normál kondis ló nyugodtan dolgozik az alatt a súly alatt. Az meg már más eset, ha elcipeli egy kispóni, vagy éppen egy ló sok téglát. Hangsúlyozom, szerintem.:) 1. 3. válaszoló voltam.

2013. júl. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

80 kg még rendben van, kb. ez az a határ, amit a lovasiskolák is gond nélkül fogadnak, és átlag ló minden további nélkül elbír hosszútávon is.

A bányapónik, és társaik meg valóban hamar szétment ízületekkel és lábakkal rendelkeztek...


A ló saját súlyának bő 20%-át tudja elvinni a hátán hosszabb távon, gond nélkül amúgy, aminél legfeljebb akkor lehet gond, ha idejekorán lovagolták be, és meg van nyomva a háta - akkor már ez a 20% is bőven sok lehet hosszútávon...

2013. júl. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Annyira bírom a 13éves kislányokat akik eldöntik hogy jujj szegény pacikát nem szabad terhelni mert juuuuj.. -.-

Semmi baja nem lesz a lónak..

2013. júl. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!