Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macska körmét, hogy érdemes...

A macska körmét, hogy érdemes vágni?

Figyelt kérdés
2013. júl. 16. 20:08
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Leginkább sehogy. Nem tud kapaszkodni. Ha benti kell venni kaparófát neki. Amúgy meg koptatja, SŐT RÁGJA ő magának. Biztos mindenki látta már.

Egyébként orvos is levágja neki, ha megkéred, és nagyon szeretnéd, és benti cica! Ha belevágsz a rózsaszín részbe, amit nagyon nehéz behatárolni alig pár mm-ről van szó Elfertőződhet, vérezni fog stb. Nekem az egyik idekerült cicán csinálta valaki, hónapokig jártunk vele orvoshoz (novembertől-februárig) kapott mindent rá, folytonos fertőtlenítés tisztítás kencék (kb 3 naponta kellett vinni) rengeteget takarítottam, mert sokat vérzett neki, kapott gallért, a vége felé egyszer annyira megunta bár az orvosnál a birizgálást, hogy bedühödött. Csak úgy lehetett lecsillapítani, hogy az orvos ellépett az asztaltól rádobott egy pokrócot, és várni kellett, amíg megnyugszik. Teljesen kitágult a pupillája, kiürít magából mindent (bepisil, bekakil ott az asztalon) és felkészül a támadásra - ezt mind az orvos mondta el, amíg várni kellett hogy lehiggadjon. azt mondta, ilyenkor fekete köd száll az agyukra, és semmi másra nem gondol, mint a támadásra, súlyos sérüléseket tud okozni. Aki nem látott még ilyet -ahogy azelőtt én sem, és azóta sem soha-el sem tudja képzelni, és nem is akarja!

a lényeg, hogy pár hónappal sok idegeskedéssel és egy ujjacskával később jött csak helyre. Egyszerűen elvesztette az egyik ujjat, leesett neki. (Az orvos pár héttel azután, hogy elkezdte kezelni, még az amputációt is mondta, ha nem javul.) Szóval ro.adtul nem játék! És rengeteg pénzbe,időbe került!

2014. nov. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!