Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem értik még mindig az...

Miért nem értik még mindig az emberek a macska ivartalanításának fontosságát?

Figyelt kérdés
Főként azokat nem értem, akiknek évente többször szül a macskája. Gyakorlatilag már ez többe kerül mint ivartalanítani a macst. Nem a legolcsóbb, de egyszer kell csak fizetni és utána mindenkinek jobb. Miért nem teszik ezt meg sokan?
2013. júl. 17. 20:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Valószínűleg, mert éppen nincs rá pénzük, vagy ha van, akkor lusták elvinni.

Sokaknak nincs rá pénze. Mindig azt mondják, hogy majd a jövő hónapban, de mindig van valami más, amire kell a pénz, vagy vízdíj, vagy áram, vagy gáz, vagy tankönyvek stb.

Aztán vannak akiknek lenne rá pénze, de nincs autó, nincs kit megkérni (vagyis lenne, de ő nem akarja, vagy egyszer kérdezett egyetlen embert majd feladta), a buszon nem kényelmes vinni mert bámulják az emberek.

Vagy ami még gyakori, hogy "jaj legalább egyszer hagyjuk szülni, mégis a gyereknek legyen kismacska".


Lehet azt mondani, hogy nem kötelező macskát tartani, de az emberek általában érzelmi alapon hirtelen döntés által vezérelve kapják fel a macskát, aztán később persze nem tudják megfelelően gondozni. Vagy az utcáról fogadták be vagy valaki odavitte és csak úgy lett. Összetett helyzet.

2013. júl. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Szerintem is leginkább a pénz áll a háttérben.
2013. júl. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

ezt most nem értem, hogy miért kerül többe az ha évente többet ellik a macska mint egy ivartalanítás

nem hívunk bábát, magának ellik ingyen :D

2013. júl. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Gondolom a kérdező arra gondolt, hogy a kismacskáknak enni kell adni, költeni kell rájuk. Az persze más dolog, hogy pl. vidéken legtöbbször nem törődnek a kicsikkel így maguktól éhen halnak vagy akár meg is ölik őket, pl. vízbe fojtják stb.

(Nem kell lepontozni azért mert nem tetszik a dolog, nekem sem tetszik, de akkor is így van! - Csak mert ha valaki ilyesmit ír mindig le van húzva nullára és bár nem érdekel a pontozás, butaságnak tartom ezért lepontozni.)

2013. júl. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ez egy roppant jó kérdés amire nem fogsz kapni megfelelő választ.

Az nem kifogás,hogy nincs pénz.Lehet kérni segítséget a helyi állatvédőktől,lehet spórolni,aki akarja az mindent megold.

A macskák nem minden esetbe ellenek ingyen otthon..Sokszor kell császározni is ami megint pénz és jóval drágább mint egy szimpla ivartalanítás.

2013. júl. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Igen, csak rengeteg olyan hely van, ahol a macskák nem tápot kapnak, hanem maradékot, meg kenyér héját. Amikor pedig születnek kiscicák akkor azokat nemes egyszerűséggel megölik. Valószínűleg azért mert nincs igazán pénz keret egy macska tartására. Ezeken a helyeken a macska ivartalanítását is pont leszarják. Ki kellene nyitnotok a szemeteket. Akkor is a pénz van a háttérben.
2013. júl. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

hát nálunk sem csak tápot kapnak hanem maradékot is és el ne képzeld, hogy ez nekik olyan rossz

testvérem szarrá eteti őket és dagadt disznók lettek és már a feladatukat sem képesek ellátni, ami az egérfogás lenne

egyébként most kövezzen meg mindenki de mi is csaptunk már agyon kismacskát, ha megellette az anyja és nem kellett

de ez csak akkor van ha még csak pár naposak

természetesen ha már nagyobbak, megvárjuk míg elég nagyok lesznek ahhoz, hogy az anyjuk nélkül boldoguljanak és elajándékozzuk őket

2013. júl. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nagyon egyetértek a 11:17-es válaszadóval.

Én egy ilyen helyen lakom, ahol tényleg szörnyűek a körülmények. Az állatvédők segítségéről meg annyit, hogy ez nem Bp, hanem vidék, itt alig van ilyesmi. Aki van az pedig nem ér rá vagy nem tudja (de érezhetően nem is nagyon akarja) befogadni az állatot, inkább próbálja ráerőltetni a bejelentőre, hogy vegye magához és legalább ideiglenesen gondozza ő. Magyarán az ember meglát egy szegény árva kismacskát az út közepén, felveszi velük a kapcsolatot, hogy mikor vihetné be, erre próbálnak bűntudatot ébreszteni benne, hogy tartsa meg az állatot. De ő sem tudja, ezért aztán idegesen véget vet a beszélgetésnek, aztán rángatják azt a szegény macskát jobbra-balra, amíg nem sikerül neki találni valakit. Tisztelet a kivételnek, de nálunk pl. nem törik magukat az illetékesek, hogy segítsenek, többektől is hallottam már.

A körülményekhez pedig csak annyit, hogy sokan pl. azt hiszik az ivartalanításnál levágják a kutya/macska péniszét! Kérdezték is már sokszor, hogy akkor azután ülve fog-e mindig pisilni... De ez még semmi! Amikor elmagyarázom a műtétet, nem egyszer megtörtént már, hogy megkértek rá, hogy akkor ha én ennyire értek hozzá végezzem már el ingyen!

Természetesen rögtön lesöpörtem mindent az asztalról és a legközelebbi konyhakést magamhoz véve szakszerűen elvégeztem a műtétet, hiszen az úgy teljesen rendben van.

2013. júl. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én is egyetértek vel ! Valóban sokan megölik a felesleges kiscicákat. És tényleg valaki csak úgy tartja a macskákat.Nem táppal eteti őket mindenki.
2013. júl. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

13:17-es válaszoló!


Ha jól értem a ti macskátok sincs ivartalanítva. A hangsúly nem azon van, hogy mit kapnak enni, hanem azon, hogy az emberek miért nem értik, hogy a macska ivartalanítása fontos lenne...

2013. júl. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!