Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hol keressem? Vajon milyen...

Hol keressem? Vajon milyen messze mehet?

Figyelt kérdés
Azt hiszem, eltűnt a macskám és azt szeretném tudni, hogy milyen messzire érdemes elmennem keresni, szerintetek mennyire mászkálhat el? Bízok benne, hogy csak eltévedt/felfedez, de nem tudom, hogy vajon milyen távolságba mehet el egy átlagos macska. A másik, ha meghallom mondjuk, hogy sír, becsengetek valahova és nem engednek be a kertjükbe, hogy megnézzem, akkor mit csináljak?
2009. okt. 21. 10:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Szia! A macsek sajnos több kilométerre is elcsatangolhat de vissza is talál. Attól is függ persze a "bátorsága", hogy kandúr vagy nőstény, mennyi idős, ivartalanítva van-e, lakásban tartod vagy kertben. Szerintem pár utcányit mindenképpen sétálj és hívogasd, ha a környéken van, hamar meghallja a hangod. Bátran csöngess be idegen házba is, nem hinném, hogy nem engednek be megnézni, ha tényleg onnan nyávog a cicád! Sok sikert kívánok és remélem, hamar hazatalál a kis csavargó.
2009. okt. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Fiú, de ivartalanított. A környező két-három utcában voltam még csak, hívogattam folyamatosan, de sajnos semmi..
2009. okt. 21. 10:59
 3/20 anonim ***** válasza:
Szia! Keresd csak bátran és tegyél ki otthon a lépcsőre finom falatokat! Nem elehet, hogy véletlenül bezártad valahová? Garázs, sufni, ilyesmi.
2009. okt. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Egyszer nekem is eltűnt a cicóm. Szobamacsek, soha nem ment ki a lakásból, de egyszer mégis kisurrant. Az egész környéket végig jártuk, végül 12 óra sikertelen keresés után feladtuk. Éjjel csöngetett a felső szomszédunk, hogy a villamos szekrényben dekkol a drágám, egy emelettel feljebb :)
2009. okt. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Akkor talán nincs messze. Hívogasd, lehet, hogy csak szundikál valahol. Az én kandúrom is csavarod, van hogy egész délután nincs otthon, de estére - kajaidőre - egyszer csak előkerül. Ő is ivartalanított. Esetleg ha kutyusod is van, és jóban vannak, őt is vidd magaddal, mi is mindig együtt keressük a macskoszt, mert nagyon jó barátok. A kutyám egy utcával előbb kiszúrja őt, mint én! Sok sikert!!!
2009. okt. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy akkor hétfő délelőtt óta szundikál. :'( Először este úgy voltam vele, hogy biztos csak nem jön be, mert dolga van, tegnap már gyanús volt, nappal meg este mikor már csend volt már mászkáltam a környéken és hívogattam, de sajnos se híre se hamva. Én is abban bízok, hogy bezárták és majd egyszer csak megjön. Most megyek plakátolni, meg messzebbre is keresni. De igazából fogalmam sincs hol lehet szegény, mert mindig éhes és hazajön..
2009. okt. 21. 11:31
 7/20 anonim ***** válasza:
Remélem, sikerrel jársz. Nekem volt olyan, hogy egy hónapra tűnt el a cicám, de mégis hazajött. Remélem, hamarosan besétál a kapun!!!
2009. okt. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Szia, szerintem még korai kétségbe esni. Persze jó ha keresd, de szerintem úgyis akkor fog hazamenni, amikor kedve szottyan, vagy megéhezik. (Persze kivéve, ha valahova be lett zárva, de akkor is előbb utúbb meglesz. Nem is hinnéd, hogy mennyi időt bírnak étlen szomjan, akár több mint egy hétig is)

Egyszer az én cicám is elcsavargott 4 napig nem láttam, már elsirattam, amikor beállított, mintha misem történt volna. Azóta próbálok nem aggódni amikor napokra eltűnik (persze ezt csak mondani könnyű, ha az ember igazán szereti a cicáját)

Szóval a lényeg az, hogy 3 nap eltűnés még tök normális a cicáknál, de azért keresd kitartóan.


Ha valaki nem enged be a kertjébe akkor kérd meg, hogy legalább ő nézzen körül, vagy add oda neki a telefonszámod, hogy ha mégis ott lapul nála, akkor fel tudjon hívni


Sok sikert

2009. okt. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Igen, én is arra gondoltam, hogy előfordul, de több mint egy év alatt soha sem ment el ilyen hosszú időre, ráadásul nem is csajozik, mert ki van herélve. Ezért aggódok nagyon..
2009. okt. 21. 20:34
 10/20 A kérdező kommentje:
Eszméletlen kedves emberek voltak! Egy csomó vadidegen, akihez becsengettünk, mondta, hogy nem látta, aztán mégis csak nézte és nézte a képet, a végén már kihívta az egész családot, hogy mintha láttak volna egyet, meg ötleteket adtak, hova mehet meg volt akit csak kérdeztünk, de már nyitotta a kaput, hogy menjünk nézzük csak meg a kertben, meg jöttek oda kisgyerekek, mert mögöttünk gyalogoltak, mikor ragasztgattunk, elolvasták és mondták, ha látják ők majd hívnak, nekik is van cicájuk meg minden... én úgy meglepődtem, de olyan jól esett. Csak sajnos még mindig semmi.
2009. okt. 22. 03:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!