Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kismacskám egyik szeme begyull...

Kismacskám egyik szeme begyulladt, szinte biztos, hogy macskanátha miatt. Ki lehet-e tisztitani otthon?

Figyelt kérdés

Elnézést kérek, de ez undorító lesz, úh csak az olvassa, aki bírja az ilyeneket!

Még elöljáróba: A vidd állatorvoshoz és hasonlókat nem kérem, ezt én is tudom, és fogom is, de jelenleg nincs rá módom (ezek befogadott macskák, gondolom, jobb ha életben hagyom őket, mintha agyonütöm). Azt is tudom, hogy a macskanátha odahaza nem gyógyítható.


Tehát: pár napja az egyik szeme borzalmasan bedagadt (8 hóbnapos kb.), gennyes, szivárgott is belőle (előtte vér is folyt belőlük!), de mostanra beszáradt és nagyon komolyan feldagadt a bőre alatt az egyik szeme.

A kérdésem: Mivel és hogyan tudnám ezt a rászáradt gennyet megpuhítani valahogy, hogy le tudjam róla szedni, meg hogy kifolyhasson ami alatta van? Karmol mind a 4 lábával, nyilván fáj neki nagyon. Csak komoly válaszokat. Kösz!



2013. júl. 25. 15:51
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat. Különösen a konstruktívakat - mivel az eredeti kérdésem csak ennyi volt: "Mivel és hogyan tudnám ezt a rászáradt gennyet megpuhítani valahogy, hogy le tudjam róla szedni, meg hogy kifolyhasson ami alatta van?" - nem pedig a macskanátháról, vagy a mért nem viszem azonnal orvoshoz, de hülye vagyokról akartam értekezni. Közbe a dolog megoldódni látszik.

Viszont komoy tévhit, h állatorvos bárhova kimegy, az meg pláne, hogy nem kell fizetni azonnal. Illetve nyilván nem tévhit, de biztos, hogy állatorvosfüggő. Hát ide meg a jóisten olyanokat helyezett, akik nem mozdulnak, ha elmondod nekik a problémát. Volt amelyik kifejezetten azt mondta, h vigyem be, ő nem utazik. Isten áldja meeg őkt.

Egyébként ezek félvad macskák. Rajtam kivül mást nem is tűrnek el, én is nehezen tudom megfogni őket. És 9 van, és ezen kívül mind egészséges. Uh köszönöm, de eléggé tisztába vagyok a dolgokkal, csak ilyenbe még nem botlottam - egyébként egy állatorvosi kezelés után gyulladt be a szeme és lett ilyen -, de közbe megoldottam: betettem kis zsákba nyakig, akkor végre nem tudott már karmolni, illetve a szeméhez kapni, és szép lassan fel tudtam puhítani a gennyet a szemén és leszedni. Ahogy elnézem, ezek valahogy tudják azért, hogy segíteni akarunk nekik, meg a javukat akarjuk, azóta kifejezetten követ. :)

2013. júl. 28. 11:27
 12/15 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy jobban van a cicád. Hidd el itt senki nem akart rosszat neked azzal, aki azt mondta hogy vidd orvoshoz, így én sem. Én is csak tapasztalatból mondtam, a hasonló tünetekbe az én cicám 1 nap alatt belehalt. Tudod a tünetei alapján (vérző, gennyes szem) a dolog sokkal rosszabbul is elsülhetett volna, lehetett volna sokkal nagyobb baja is. Jó, hogy végül megoldódott, vigyázz rá.
2013. júl. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
És mi van a macskanáthájával?
2013. júl. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
A szomszed kanmacskaja 3 eves, szuletesetol fogva folyik az orra, hangosan szedi a levegot, pruszkol, kohog, de nem ugy nez ki, mintha meg a akarna halni. Macskanatha ? ( Sot, kergette a nostenycicakat... )
2013. júl. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

11-es: Persze, tudom. Csak nem szeretem azt olvasni, amivel én is tisztában vagyok. :)

12-es: Időproblémák. Munka. Plusz a pénz is természetesen, szerintem ne szégyellje senki, ha épp nem telik rá, mivel nagyon drága.

Kutyán (aki a chiptörvény miatti menhelyre-beadástól és így lényegébe az elaltatástól megmentett, kb 7-8 hónapos keverék, és aki mára itt utcába mindenki kedvence - mivel a gazdája anyagilag nem bírta, hogy a csakis utcáról befogadott 8 kutyáját chippezze, viszont anélkül megbüntették volna, így nincs más út, csak a menhely - ) most vagyok túl mindenestül, ez így volt összeségébe 27(!)ezer. Oltások, chip, stb.

Megy a propaganda - amúgy helyesen persze -, hogy fogadjuk örökbe, meg mentsük meg, ne dobjuk ki, és stb., csak közbe a másik oldalról egy árva szó nem esik: hogy mennyibe is kerül ez az egész.

És hogy az állatorvosok - tényleg tiszteletz a kivételnek, de sokszor hiénák.

És akkor én, aki nem fojtom vízbe a megszülető kismacskákat, kapom azt sokszor, hogy mekkora tahó vagyok, mer nem szaladok azonnal orvoshoz a 4-8ezres gyógyszerért.

2013. aug. 2. 13:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!