Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nőstény macskám sokat csavarog...

Nőstény macskám sokat csavarog, lehetséges ez?

Figyelt kérdés

Direkt azért választottam nőstény cicát, mert tudtam, hogy nem járnak el olyan sokat, és hosszabb időkre csavarogni.


Ez a cica még is. Reggel megjelenik a kaja etetésnél, aztán a szembe szomszédba a bokrok alá megy, Néha ha hívom előjön de akkor a mellettük lévőből érkezik vissza.


Sőt, volt olyan is, hogy majdnem 4 napra eltűnt, már kezdtem feladni, hogy vagy elütötte, vagy kutyákhoz mászott át, mikor haza jött csont soványan. Eddig sem volt elhízva, de eléggé ijesztően jött haza.


Játékos, sokat vadászik, és ha kajáról van szó ott terem, de nem szereti ha simogatom.


6 hónapos koráig házban élt, de jobban megkedvelte a kinti világot, így kitettem a "szűrét" már lassan 2 éves, és ilyen fura dolgokat művel.



2013. júl. 25. 16:53
 1/7 A kérdező kommentje:

+ eddig mindig simogatást követelt, de ez megszűnt nála, annak ellenére, hogy odakint is ha olyanja volt megcirógattam :S


Egyszer volt olyan, mintha vemhes lett volna mikor nagyobbacska lett a hasa, de valószínűleg meddő cica, mert harmadjára is csak egy erősebb vérzése volt, mintha "elmentek" volna a cicák, de ezen kívül egészséges, orvos is látta.

2013. júl. 25. 16:55
 2/7 anonim ***** válasza:
Az a gond, hogy felnőtt és már letolja a fejedet, mert az a legfontosabb neki hogy szaporodni tudjon. A macska csak akkor nem csavarog, ha ivartalanítva van.
2013. júl. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezt azért megcáfolnám, mert akkor is csavarog(hat), ha ivartalan.

Nálad is lehetséges, hogy nőstény létére szereti a kinti életet. Elég öntörvényűek a macskák, amelyik természetétől fogva nem túl ragaszkodó és akinél engedik is, hogy szabadon csavarogjon, önálló legyen az szerintem él is ezzel a lehetőséggel. Én szoba cicát akartam, ivartalan kandúrom van, de nem bírt magával... most már jó ideje ki is mehet és bizony néha rá is rájön az öt perc, sokszor könyörögni kell neki, hogy bejöjjön éjszaka és sokszor be is van zárva este akarata ellenére, mert ő kis idő múlva megint menne ki tekeregni. Mondjuk ilyen nagyon ritkán van és hamar belenyugszik, hogy ok., akkor itthon maradok és alszok.

2013. júl. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, kijárkál, vadászik, szaladgál. Csak szerintem egy ivartalanított macska soha nem fog 4-5 napig csavarogni.
2013. júl. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én macskám is ilyen, de csak akkor ha nincs egyedül. Egyedüli macska volt pár hónapig, akkor nem ment sehova, sokkal kedvesebb is volt. De ha másik macska van akkor ennek vége.
2013. júl. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Még azt vettem észre, hogy a környék egyik hímje egy nagy bundás fekete fehér kandúrka, átsétál reggelente a kerten és a bokor alatt megtalálja a cicámat, és össze verekszenek.


A kutyám ilyenkor megmenti a bőrét és az idegen kandúrt kikergeti, de ezt sem értem miért bántana egy nőstény? :O

2013. júl. 30. 08:14
 7/7 anonim ***** válasza:
1 a macskáknál nem úgy működik a szerelem, mint az embereknél.. 2 tüzel, azért nem bújik 3 ivartalanítsd
2013. aug. 2. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!