Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska összeszoktatás?

Macska összeszoktatás?

Figyelt kérdés

Ma váratlanul beállított hozzánk egy kb 3 hónapos fiú kiscica. Már meglévő, kb 1 éves ivartalanított lány cicánk nem nagyon szívleli, fúj rá, morog, de nem bántja, hanem annak ellenére, hogy rangidős, elmenekül előle. Szeretnék megtartani a fiú cicát is, mert épp most tűnt el a másik macskánk...

Hogyan kell őket összeszoktatni?



2013. júl. 28. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Majd megszokják egymást. Nekünk két napba telt a szintén 3hónap körüli kiscicánkat hozzászoktatni a kutyákhoz és a többi macskához. Sok fújás, morgás és karmolás volt közben, nagyon nehéz volt de többször együtt voltak, direkt a kiscica közelében játszottam a kutyákkal, a többi macskával és végül megszokta őket. Már kb.3 hete itt van és semmi gond nincs vele.
2013. júl. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Valletta ***** válasza:
Össze kell őket zárni és hagyni, hogy szép lassan összeismerkedjenek. Nem kell erőltetni, de bele telhet egy-két hétbe.
2013. júl. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk kb 2-3 nap alatt elintézték és maguktól összeszoktak. Ne zárd el őket egymástól, hadd szokják egymás jelenlétét. Persze fognak pofozkodni, de nekem nagyon bevált, hogy hagytam őket. Mára elválaszthatatlanok. Az ivartalanított lány cicám 1 éves volt, a kicsi lány pedig 3 hónapos mikor összekerültek.
2013. júl. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2013. júl. 29. 23:34
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak vigyázzatok, h ne kapjanak össze!
2013. aug. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!