Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskámat meg csípte egy...

A macskámat meg csípte egy darázs a szeménél. Túl fogja élni?

Figyelt kérdés
Még csak kb 6 hetes keverék, fehér lány macska. Bedagadt az egész arca de de annál a szeménél és arcfelénél a legjobban ahol meg csípte. Mikor meg csípte rá kb 15-20 percre lefeküdt és azóta csak alszik ennek már 4 órája. Tejet is adtam neki de nem itta meg bele sem kóstolt.
2013. júl. 29. 18:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Kalciumot adjál neki, nem utolsó sorban állatorvos?
2013. júl. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
de nagyon drágán jön ki az orvos mert több kilométerese körzetben csak egy van és kalciumot csak holnap tudok szerezni. Mit tegyek vagy már nincs remény?
2013. júl. 29. 18:24
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, macskát is úgy kell tartani, hogy nincs olyan, hogy drága az állatorvos. Ha eltörik a csuklód, akkor te is elmész az orvoshoz, ha drága lenne is elmennél. Mi alig jövünk ki a fizuból, de a kutyánkra felelősséget vállaltunk, és elvisszük az orvoshoz ha szüksége van rá, nem pedig várunk, hogy szenvedések közben túléli-e a bajt.
2013. júl. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szomszedtol nem tudsz kolcsonkerni calciumot? Sokat segitene rajta.. Azota semmit nem javult az allapota?
2013. júl. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
egy kicsit javult. Hogy agyam be neki a kalciumot mert csak tablettás van.
2013. júl. 29. 19:14
 6/9 anonim ***** válasza:

Hu, hat jo kerdes, ilyet meg nem csinaltam. Vizben oldodik? Ha igen, akkor mondjuk a felet, vagy a negyedet oldd fel egy deci vizben, es abbol itasd, vagy ha van injekciostud fecskendezz a szajaba. (persze ne az egeszet) Ha oldhatatlan, akkor a tabletta negyedet nyelesd le vele.

Nagyon drukkolok, hogy meggyogyuljon, remelem ir valaki, aki nalam jobban jartas a temaban, es sikerul beadnod neki. Mindenkepp uzenj, hogy mi ujsag!

2013. júl. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Méh- és darázscsípés


A rovarcsípés az arra érzékeny állatokban súlyos túlérzékenységi reakciót válthat ki, melynek legfőbb tünetei a bőrduzzanat, görcs, levertség, felületes vagy fuldokló légzés, és végül eszméletvesztés valamint shock kialakulása.


Teendők:


 Ha a fullánk látható, távolítsa el.

 Ha darázscsípés történt, a csípés helyét mossa le ecettel

 Ha méhcsípés történt, szódabikarbónával öblítse le a csípés helyét

 Ha a jószágot a nyakon vagy a szájon érte a csípés, az megduzzadhat és légzési nehézségeket

okozhat. Ilyenkor sürgősen állatorvosi segítséget kell igénybe venni

2013. júl. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Jobban van? Egyébként nincs ok aggódni, ha csak nem allergiás. De akkor már sokkal rosszabbul lenne szerintem.

Az én cicámat is megcsípte egy méhecske a szája mellett. Kiszedtük a fullánkot, én is tejet adtam neki (ivott) és utána végig aludta a napot. Azért biztos fájt neki. Remélem nincs már semmi baj!

2013. júl. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Már nincs semmi baja,
2013. júl. 30. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!