Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Összeszokhatnak valaha? Vagy...

Összeszokhatnak valaha? Vagy meg fogja enni a macskámat?

Figyelt kérdés

Máltai selyemkutya 6éves, nagy macska ellenes! Hazavittem egy kiscicát és hetek óta odáig jutottam, hogy megtudom neki mutatni tenyérből (mert a cica így nem tud elbújni, de az elmúlt két alkalommal majdnem megharapta a cicát, pedig az nem csinált semmit!A kutya szaglászta, majdnem nyalogatta is a fülét, aztán kapott egyet!Tényleg buta ilyen szempontbol a kutya,megette a szomszed kacsait is.ma is letettem a macskat és egyből rámozdult..kapott is az orrára,akkor odebb ment és vissza se nézett,de ha elengedtem volma a cicat akkor tuti elkapja...pedig annyira ki akar menni... :-(


Nem az én kutyám,barátoméknál lakunk,de hallgat rám a kutya..de mikor meglátja és fut na akkor senkire nem hallgat.elfordult és odébb ment kb inkább odébbmegy mert tudja,hogy rosszat fog csinálni nem bírja ki... De bezzeg ilyenkor ha leteszem és játszik a csivavával a macsek,már jön is vissza a dög és már ugrik is rá...nem merem kipróbálni hogy hagyom mi lesz a vége,lehet megszagolja csak és ha nem fut már nem is érdekli,de ha nem,az a macskám életébe kerülhet...S.O.S.



2013. júl. 29. 10:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

A mi kutyánkat elég volt kétszer orrba verni és rákiabálni. Többet nem nyúlt a cicához.

A GAZDÁJA – nem te, ha nem tiéd a kutya – fegyelmezze meg! Össze kell szidni, kicsit meg kell csapkodni. Nem úgy értem, kapanyéllel agyonverni! Pl. feltekert újsággal odacsapsz. Egyáltalán nem fáj, de jó nagyot csattan. Fegyelmezés nélkül nem fog menni. Egy kutya nem érti az olyan magasröptű monológokat, hogy Fifi, tudod, hogy nem szabad, ez a mi cicánk, inkább játszatok együtt aranyosan…

2013. júl. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
csúnyán rákiabáltam és rácsaptam az orrára elnézést nagy állat barát vagyok de bele is rugtam a fenekébe...sajnáltam is de nem mutattam, szidtam utána ronda disznótól elkezdve minden volt és mondom..oda se jött utána, elfordult...de ha leraktam a macsekot már ugrott is oda..Azóta is bármikor meglátja morog...szoktam behozni a szobába ahol a cicám lakik, és ott is el akarja kapni!! Nem tudom mit csináljak vele, idióta kutya.. nem mehet ki miatta a macskám :( tegyem le? hátha megvédi magát? Vagy hátha nem bántja? És ha igen?? Abba belehalok...Vagy verjem szarrá a kutyát minden egyes nap? :( azt meg ugysem tudom megtenni!!! Nem adom a macskát senkinek ott marad, ő az enyém, de nem tudok a kutyával már bírni!!! :'(
2013. júl. 29. 11:43
 3/17 A kérdező kommentje:
A gazdája az anyósom, aki nem szereti a macskát ugyhogy tárgytalan a gazdi fegyelmezés!!
2013. júl. 29. 11:44
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem megfogja enni. Felelőtlenség olyan kutya mellé macskát vinni amelyik utálja a macskákat. Főleg, hogy a macska miatt még verést is kap.
2013. júl. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Továbbra is fenntartom, hogy a gazdának, a falkavezérnek kell fegyelmeznie a kutyát, az hat. Ha nem te vagy, akkor tojik rád magasról. Ha a kutya a falkavezér a házban, az ciki, akkor a macseknak nem sok esélye van…

(első voltam)

2013. júl. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nem ez volt a kérdés, de miért viszel cicust egy olyan házba ahol a ház "asszonya" nem szereti a macskákat, és a kutyája megölheti...?
2013. júl. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj.. elhiszem, hogy ijesztő, amíg kicsi a cica, de a máltai selyemkutya olyan kis seggdugasz, hogy a macska már fél-1 évesen lehet nagyobb lesz nála. :D Akkor már valószínűleg nem megy úgy neki a blöki se, de legalábbis kap a pofájára, ha mégis. Az más kérdés, hogy olyan házba macskát vinni, ahol a gazda(sszony) nem szereti a macskát kutya nélkül is felelőtlenség, meg kissé illetlen is. Amúgy az nem megoldható, hogy rövid időre be van zárva a blöki, vagy meg van kötve valahol, míg a cica körülnéz? Akkor nem új neki az egész meg lehet magabiztosabb lesz, ha bejárhatja a házat. Előbb utóbb elég nagy lesz, hogy megvédje magát, emiatt nem kell aggódnod.

Egyébként nincs bajom a kiskutyákkal, se nagy kutyákkal se cicákkal se semmilyen állattal. Kivéve a feketerigót.

2013. júl. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Valletta ***** válasza:
Inkább a kutyás topikban kérdezd meg, hogyan lehetne több tiszteletet elérni a kutyánál, mert ahogy látod, a szidás és az erőszak nem vezet eredményre. Amíg a kutya előtt nincsenek szabályok felállítva, semmibe veszi a körülötte lévő embereket (amit nem csodálok, ha a fizikai erőszak az egyetlen eszköz a kezükben), amíg nem lehet lehívni, addig nem fog menni. Nyilvánvalóan egy elkényeztetett kutyáról van szó, így radikálisan meg kell változtatni a kutyához való hozzáállásotokat.
2013. júl. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
nyilván mivel nem az enyém a kutya nem nevelhetem át, szép is lenne... nekünk okos kutyáink voltak...a ház asszonya nincs is otthon, mi meg egy tök különálló részben lakunk (csak az udvar közös) még jó hogy azt viszek oda akit akarok :) egyébként meg lett kérdezve mégmielőtt tényleg illetlennek néztek, és az volt a válasz hogy nekem mind egy! A macskuszt meg az utcán találtam kb 4 hetes korában dobták be a keresztanyámékhoz, akiknek már volt két macsekjuk, csont sovány volt és nyávogott még jó hogy befogadtam és nagyon büszke vagyok magamra, hogy ezt két kutya mellett el mertem vállalni! Inkább fél kinti életet éljen, minhogy éhenhalás miatt a föld alatt "éljen"!! Igen van mód, de a kutyák ki be járkálhatnak ilyen jó időben, így elég kínzás nekik ha nem mehetnek ki...Remélem nagyon hogy ha megnő akkor visszakapja majd a rohadt dögje :D Gondoltam hátha van valami módszer amivel megkedvelik az ilyen gonosz kutyusok az édes cicákat...de már jönnek is a támadások, hogy minek vittem oda...Idehoztam (megmentettem) ez van, most kéne a segítség nagyon... :(
2013. júl. 29. 20:39
 10/17 Veina ***** válasza:
Azt nem mondom, hogy meg fogják kedvelni egymást. Várj egy kicsit amíg nől és erősödik a cica akkor már nem fogja piszkálni. Ha a kutya támadni fogja még ajkor határozott segbetugással mutasd meg neki a másik irány. Azt ha valakinek nem tetszik nyugodtam rám is hívhatják aaz állat védőketvszarok rá. Amúgy meg csak a területét vési a kutya meg féltékeny is egy kicsit, hogy nem velevan foglalkozva. Ez meg eleve a kutya gazájának a felelösége lenne. Azóval aki nem foglalkozik se kutyàjáva az nem számít gazdànak Sorry ez a véleményem. Neked meg sok sikert és szerencsét a cicához :)
2013. aug. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!