Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscicát elhagyta az anya...

Kiscicát elhagyta az anya macska - Te mit csinálnál?

Figyelt kérdés

A anya macska nem az enyém, kóbor, de gyakran bejön a kertünkbe. Csórikámnak valószínűleg hetekkel ezelőtt eltört az egyik mellső lába, így nehezebben közlekedett, aztán még egy balesete lehetett (vagy talán kutya megtámadta), mert utána már az egyik hátsó lába sem volt a régi, kicsit húzta, de arra rá tud állni. De így nyilván nehezen megy neki a vadászat. Közben pedig meg is ellett, ide, az udvarba, de később elvitte a kölyköket egy másik telekre - ott nem lakik senki. Egy kölyköt itt hagyott a 6-ból.

Nem tudja szoptatni a kicsit szerintetek? Az anya macskát eléggé megviselte a sok trauma, bár már jobban van. A mellső jobb lábát még mindig nem használja. Elég vékonyka.

Szerintetek emiatt hagyta itt a kölyköt, már nem tudja felnevelni a körülmények miatt?

És mit csináljak a kiscicával?



2013. júl. 30. 20:53
 1/8 anonim válasza:
Hát ha gondolod fenevelhetes te is de az attól függ hogy hány hónapos.
2013. júl. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtál. Tegnap végül jött az anya macska és elvitte a kiscicát.

Ma is jött az anya macska és láttam, hogy nagyon nincs jól. Lehet, hogy a szomszéd telken mérgezett egeret evett.

2013. aug. 1. 10:03
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Eszedbe se jutott egyetlen kósza pillanatig se hogy el kéne vinned a csóró macskát állatorvoshoz??? Csak mert nem a tiéd, végig nézed ahogy elpusztul, majd a kölykei is? Istenem...
2013. aug. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

?

Nem hiszem, hogy átlátod a helyzetet.

Gondolkozhatnál, mielőtt beszólsz.

2013. aug. 2. 14:07
 5/8 anonim ***** válasza:
mit lehet ezen gondolkodni?megfogod és elviszed..vagy nem viszed és meghal, ha máshogy nem , akkor úgy ahogy jelezted éhen, hisz vadászni se tud.
2013. aug. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A két okoskodónak üzenem:

Kicsi gyerekkorom óta állat- és növénybarát vagyok, annak tartom magamat. Befogadtam egy kóbor kutyust, majd egy árva cicát, együtt éltem velük. Mindkettőjükkel nagyon szoros kapcsolatom volt, a barátaimnak tekintettem őket. Mindkét állat több, mint 10 évig élt a családommal, családtagokként, jókedvűen, szeretetben.

Családom tavaly és idén jelentős összeget költött vadak őszi, téli, tavaszi élelmezésére.

TALÁN fel tudjátok fogni, hogy nem tudok minden hajléktalant (EMBERT) befogadni és ápolni, meggyógyítani, az éhező gyerekek élelmezését sem tudom egyedül megoldani, és ti? Jó nagy a szátok, de ésszerűen gondolkodni azt nem tudtok! Milyen alapon kéritek számon rajtam bárkinek az életét? Egy állat életét? Halálát?

Képzeljétek el, szoktam ennek az állatnak enni adni, amikor jön, vizet is kap, simogatást, jó szót, szeretetet is. Ja és vitaminokat is.

Nem írtam azt, hogy vadászni sem tud a macska, azt írtam, hogy nehezebben tud vadászni.

Másrészt jó lenne már felfognotok, hogy a halál az élet része. Nem én terveztem így, ezt nem rajtam kellene számon kérnetek.

Nem szoktam megölni a legyeket, bogarakat, szúnyogokat sem, nem fogyasztok húst, tejterméket, tojást, azért mert tudom, hogy ezen termékek előállításához embertelen, könyörtelen, kegyetlen körülmények között tartják a sertést, tehenet, tyúkot és az összes olyan állatot, amelyeket azért tartanak, hogy az emberek mohó, kielégíthetetlen étvágyát kielégítse!

Fogjátok fel, hogy nem vagyok állatmenhely! Emellett így is törődöm az állatokkal!

Állatorvost is hívtam az ügyben, hogy mi a teendő a macska ügyében, de csak az asszisztensig jutottam, aki nem tudott értelmesen válaszolni a kérdéseimre. 5 állatorvost hívtam telefonon, csak 1-nek az asszisztense vette fel a telefont.

De figyi, ha ennyire meg akarjátok menteni, megadom a szomszéd címét, a szomszéd telkére költözött a macska. Ott nyugodtan beszéljetek a tulajdonossal, hogy bontsátok már le a farakását, mert az alatt él egy macskacsalád, biztosan nagyon készséges lesz. Miközben bontjátok a farakást, vigyázzatok ám, nehogy pont azzal öljétek meg a macskákat, hogy összeomlik az egész rakás! Aztán, ha nincs ott az anya macska, várjatok rá néhány órát vagy fél napot, hogy hazatérjen és már vihetitek is az állatorvoshoz, ami ugyan itt nincs, de ti majd kerestek egyet valahol. Aztán, amikor az állatorvos begipszeli a mancsát, úgy már BIZTOS, hogy nem fog tudni vadászni és szépen így ki is irtottátok az egész macskacsaládot, pusztán azért, mert ennyire nem tudtok ésszerűen gondolkodni!

Na erre írtam, hogy nem látjátok át a helyzetet, de írjatok csak nyugodtan, aztán azt is írjátok már meg, hogy hány állat, baktérium, vírus, növény, ember halála szárad a ti lelketeken?! Vagy ezzel már nem tudtok számot vetni? Csak okoskodni, beszólni bírtok?

2013. aug. 3. 19:02
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Teljesen egyetértek veled,én is nagy állatbarát vagyok. :) Szerintem se vidd el állatorvoshoz,mert utána neki még nehezebb lenne,arról nem is beszélve hogy a cicák utálják az orvosokat,így ez neki megint egy kisebb trauma lenne, + az utazás. Csak annyit tehetsz hogy gondoskodsz róla és a kicsinyeiről,és ha esetleg az anya macska elpusztulna,a kicsiknek még akkor is van reménye!Barátnőm cicájának az anyukája elhagyta őket mikor a kicsi 3 hetes volt és barátnőm mindig adott neki tejet,meg sokat foglalkozott vele,és életben maradt,sőt,nagyon jól érzi magát(igaz hogy akkora maradt mint egy 2 hetes kiscica és nem nőtt tovább,de a családban mindenkinek az a kedvence,pedig elég sok cicájuk van). :)

2013. aug. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi, hogy írtál. :-) Biztosan nagyon cuki a pici cica!!! :-)
2013. aug. 4. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!