Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi történt a cicámmal? Nagy baj?

Mi történt a cicámmal? Nagy baj?

Figyelt kérdés
Ma feljött hozzám a barátnőm, aki lovagol, és sokat van a lovakkal, hgy megnézze a cicámat. Egy ideig elvoltak, de egyszer csak bekattant a cicám, és elkezdte marcangolni a barátnőm kezét, lábát. aztán lenyugtattam, barátnőm is hazament. De aztán a cica ujra rákezdte, fura hangokat adott ki, és miközben kergetett közben pisilt és kakilt.Aztán felmostunk, kimostunk mindent amivel én és a barátnőm éritkeztünk, de még mindig morog, fúj, és megakar karmolni, ha a közelébe vagyok, pedig már énis lezuhanyoztam vagy 2x. Az álaltorvos aztmondta h seprűvel megkell "verni". meg vizipisztollyal kell lövöldözni. de ez sem válik be.Apumat nembántja, tesomat, meg engem igen. elméletileg ál-veszettsége van. SEGÍTSETEk!! megörült a cicám??? rendbe jöhet még valaha??
2009. okt. 25. 00:34
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Aujeszky-féle betegség (álveszettség)



Sajnos minden esetben halálos kimenetelû betegség az álveszettség, mely hasonló tünetekkel jár, mint a veszettség. A kutyák vagy macskák nyers hús elfogyasztásával fertõzõdhetnek meg. A vírust egészséges sertések is hordozhatják, fõleg a gégehús. Fertõzés esetén az elsõ tünetetek néhány nappal az étel elfogyasztása után jelentkeznek. A vírus a veszettséghez hasonlóan az idegrendszerre hat. Ingerlékenység, nyálazás és kíméletlen vakarózás a legjellemzõbb tünetegyüttes. Egy-két nap leforgása alatt az állat állapota nagyon súlyossá válik, végül pedig elpusztul.



Az álveszettség és a veszettség közötti különbség, hogy ez elõbbinél állkapocsbénulás nem alakul ki. A betegség sajnos a mai állás szerint gyógyíthatatlan, így csak a megelõzés lehet a megoldás. Sertéshúst, belsõséget csak fõzve vagy sütve adjunk a kutyának vagy macskának!


Ezt találtam róla. Sajnálom. :( Állatorvos mondta, hogy ez a baja?

2009. okt. 25. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
de nemevett nyers húst, főleg nem disznót... szerintem a lószagra kattant be.
2009. okt. 25. 00:50
 3/28 anonim ***** válasza:
De akkor honnan veszed hogy ez a baja?
2009. okt. 25. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
álatorvos mondta h hasonlok a tünetek. de nemlehet az hisz nemevett nyershust.
2009. okt. 25. 00:55
 5/28 anonim ***** válasza:

ez az állatorvos egy barom. hagyd ott.

ha valóban álveszettség, akkor a barátnőd nem fertőződhet meg.

remélhetőleg nem igazi veszettség, jó lenne meggyőződni erről.

azt kell végiggondolnod: evett az elmúlt 7-9 napban a cicád nyers marhahúst. kijárhat-e, érintkezhet más állatokkal? milyen helyen laktok, vidéken?

2009. okt. 25. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
szobacica. és nem 1000% h nemevett nyers húst. de emlékszek h barátnőm lábát elkezdte szagolni és akkor egyik pillanatról a másikra bezizzent.
2009. okt. 25. 01:02
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Az orvos megvizsgálta? Adott neki valamit? Mi az hogy seprűvel "verni" meg vízipisztollyal lőni? Ilyet normális orvos nem mondd... az csak elriogatni jó, semmi másra.

Valami baja pedig csak van...kezelni kéne, amíg lehet.

2009. okt. 25. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
telefonon beszéltünk vele. mert hétvégén nincs álaltorvos, most alszik eggyet de ha nemjavul elvisszük. remélem semmi komoly, nemfog meghalni vagy iesmi.... :(
2009. okt. 25. 01:12
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Ez az állatorvos egy hülye, ne higgy neki.

sztem a lószagra kattanhatott be, majd helyrejön!

2009. okt. 25. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
köszönök mindent :)
2009. okt. 25. 01:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!