Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A szomszédom nem eteti a...

A szomszédom nem eteti a macskáit. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Falun lakom, a szomszéd öreg néni sok macskát tart, rendszeresen átjárnak hozzánk.

Nincsenek ivartalanítva, a nőstények évente kétszer ellenek, vannak köztük betegek is. Állatorvosnál szerintem még soha nem voltak.

Látom, hogy szegény macskák egyre soványabbak, folyton éhesek. Szoktam adni nekik maradék kaját, de nekem is van két cicám, úgyhogy azért állandóan nem tudom etetni a szomszédét is...

Mit lehet tenni ebben a helyzetben? Állatvédelmisek foglalkoznak ilyesmivel?


2013. aug. 7. 22:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy foglalkoznak ilyennel!!
2013. aug. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A rendőrségen is feljelentheted!!!
2013. aug. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az állatvédelmiseket kéne megpróbálnod szerintem. A rendőrség nem tud úgy az állatokkal foglalkozni, max a büntetéssel.

Mást megoldást nem tudok, mivel ha ennyi esze van a néninek, akkor nem fogod tudni megértetni vele, hogy ez így nagyon nem jó. :(

2013. aug. 8. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

[link]


itt találsz telefonszámot, de szerintem (ha eddig még nem tetted meg) elsősorban a Te cicáidat kellene beoltatnod, nehogy elkapjanak tőlük valamit. Érdemes lenne puhatolóznod a néninél, hogy vajon kaptak-e oltást a cicái (nyilván nem, de hátha venné a célzást...), mert úgy látod , hogy betegesek. Azt is simán el tudom képzelni (bár a jóhiszeműségem fog egyszer a sírba vinni), hogy a néni azért nem eteti a macskákat, mert a régi felfogást tarja elfogadottnak: fogjon egeret, tanuljon meg vadászni, arra való. Ha finoman fölhívnád a figyelmét, hogy éheznek a cicái, hátha leesne neki. talán ha az állatvédők elveszik tőle őket, bele is betegedne, el tudom képzelni, hogy a maga módján szereti a cicáit, és igazán egyedül lenne nélkülük, sajnos vannak ilyen öregek... nem tudom milyen a néni, próbálj beszélni vele, aztán ha ez nem segít, akkor lehet telefonálni! És vigyázz a sajátjaidra!

2013. aug. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Az én cicáim be vannak oltva, de ők szobacicák, úgyhogy nem fenyeget az a veszély, hogy esetleg elkaphatnak valamit.


Szerintem ha a néni szeretné a macskáit, nem így bánna velük. Csont és bőr mindegyik.

Ráadásul a kicsik egy idő után mindig eltűnnek. Pár hétig látom, hogy az anyacicák szoptatják őket, aztán egyszer csak rejtélyes módon nyomuk veszik.

2013. aug. 9. 15:34
 6/6 anonim ***** válasza:
Magyarul a néni olyan, mint egy szaporító a kutyáknál... hát szép. :S
2013. aug. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!