Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SOS! A macskám vemhes és ma...

SOS! A macskám vemhes és ma reggel 2 vércsepp volt mellette. Mi lehet az?

Figyelt kérdés

Kb 2 perce vettem észre,hogy a földön a fotel mellett és a fotelon ahol alszik van 1-1 vércsepp.Megnéztem,és a feneke környékén véres 1 picike helyen a szőre.Még nincs nagy hasa,szóval még tuti nem fial.Mit tegyek?Mitől lehet ez?Ugye nem vetél el?Hívjak hozzá orvost???? Valaki segítsen :((

Orvos majd csak délután lesz. :(((



2013. aug. 9. 09:08
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
60%

Tenyésztési célra vetted a macskát? Mert ha igen, akkor szólj a tenyésztőnek, hátha letol téged, hogy mit csinálsz a cicájával. Ha már macskát szaporítasz egyszer, legalább könyörgöm, készülj fel minden eshetőségre, hogy tudd, mit kell tenned! Nem minden vemhesség zajlik le zökkenőmentesen!

És ha ennyire fontos a dolog, akkor tényleg azonnal doki!

Ha kedvenc célra vetted, akkor meg azért leszel nagyon letolva.

Ha meg szaporítótól vetted, az le se tojna, mert ő is ezt csinálja, de akkor nem fajtatiszta macska, bármennyit fizettél. (A minap láttam olyan Maine Coon hirdetéseket, ahol 7 hónapos kopott szőrű, szomorú cicákat árultak 85 ezerért. Ja, és rossz tepsi volt az almuk, és virágalátétből ettek. A szüleiket pedig bekamuzták. És genetikailag nem lehettek olyan színű cicák egy alomban. Az én 5 hónapos cicám különben néz ki náluk. Szóval drága pénzért is vehetsz elcsalt cicát.)

A tüzelő nőstényeket hosszú időre zárják össze a kandúrral, nem csak összeeresztik kis időre. Ha utána ki is engeded, simán elkaphatta a szomszéd kandúr is. A macskák a párzás miatt ovulálnak.

A macskáknak is vannak nemi betegségei.

Sőt, ha kiengeded, bármikor ellophatják.

Falun nem marad meg sokáig egy szép cica.

2013. aug. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

Nem lopják el,csak az udvarra megy ki.

Egyébként húgyhólyag gyulladása van,de kapott 2 injekciót,és már sokkal jobban van.Holnap még megnézi a doki,ha kell,még ad neki valamit,és minden rendben lesz vele. ^^

2013. aug. 9. 19:04
 23/26 A kérdező kommentje:

Idegen macska amúgy nem jön az udvarra,mert a kutya széttépné őket. :/ Csak úgy,én sem engedném ki. :)


A negatív válaszokra inkább nem írok semmit. ^^

2013. aug. 9. 19:05
 24/26 A kérdező kommentje:
Ja,és nem tenyésztési céllal vettem.Egyszerűen csak gyönyörű a cica,és születésnapomra kaptam. ^^
2013. aug. 9. 19:08
 25/26 anonim ***** válasza:
52%

Mint allatvedo mondom, kerlek, ivartalanittasd a cicadat.

Ha parzik egy masik macskaval, barmilyennel, elkaphatja a szexualis uton terjedo macska aids-t, akar a leukozist is.

Ezeknek olvass utana, halalos betegsegek, hosszu szenvedes utan halnak meg az allatok.

Es ha mondjuk akinek odaadod, nem ivartalanitja a kolykoket, ajkor azok is szaporodnak, szaporodnak, soha nem lesz vege.

A barataid fogadjanak orokbe inkabb cicat, vannak kimondott macska fajtamentok, nagyonsok a kidobott perzsa, maine coon is, abesszin keverekek.

A cicadat annak a veszelynek is kiteszed, hogy gennyes mehgyulladada lehet, ami szinten eletveszelyes allapot.

Es rengeteg a kidobott, leadott cica, nem kellene szapiritani meg mellejuk.

2013. aug. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 Sertés válasza:
75%

Örülök, hogy jobban van a cica! És gratulálok a türelmedhez is. Azt hittem az ilyen "ultraokos" leoltó-megmondóemberek csak a politika rovatban szokták lopni a napot.

Lassan már meg se lepődök itt a GYíKon, hogy mindig van lejjebb...

2013. aug. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!