Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik jó menhelyre lehet...

Melyik jó menhelyre lehet elvinni macskákat? Ahol be is veszik.

Figyelt kérdés
Olyan helyet keresek, ahol nem altatnak és tényleg érdekük az állat örökbeadása.
2013. aug. 12. 19:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
A menhelyeknek nem az a dolga, hogy gazdás állatokat bevegyenek, nem a legjobb kedvük miatt csinálják ezt és első sorban kóbor illetve sebesült állatok mentésében segítenek. Keress te nekik gazdát, ha már megtörténhetett az, hogy világra jöttek a kiscicák. Ne legyél felelőtlen. Én járok egy menhelyre, követem a történteket, rengeteg cica van bent és alig-alig fogadnak örökbe az emberek, ott nincs altatás, de rengeteg helyen van. Az ottani embereknek nem az a dolga, hogy a vállukra vegyék a világ összes macskáját, kutyáját, főleg nem azokat, akiknek van gazdájuk. Látszik rajtad, hogy valamennyire felelős viselkedést tanúsítasz, hisz szeretnéd ha jó helyük lenne, de akkor keress neki te helyet vagy neveld fel őket, egy fokkal jobb, mintha az utcára dobnád ki őket. De a menhelyeknek van elég bajuk nélküled is, aki megunta hogy kiscicák vannak és csak úgy átraknád rájuk a felelősséget, tessék szépen gazdát keresni a kicsiknek és ne vedd le a saját válladról ezt a terhet ilyen könnyen, nem szép dolog.
2013. aug. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Közösségi oldalakon te is könnyen kereshetsz neki gazdát, gazdisan nemigen veszik be menhelyre, mert gazdátlanokat sem tudnak sokszor befogadni a többszörösen túllépett létszámkeret miatt.
2013. aug. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Marhára nem díjazom a személyeskedésed és nem érdekel mi látszik rajtam. Azt sem tudod, hogy magam miatt kérdezem-e, de rögtön jártatod a szád. Te mit szólnál, ha a község minden kismacskáját a te kertedbe szórnák? 2 hónapja hirdetem őket, senkinek sem kellenek NEKEM PEDIG NINCS TÖBB PÉNZEM. 3 SAJÁT macskánk és 2 kutyánk van, egyszerűen nincs többre pénz. Köszönöm az értelmes és segítő hozzászólásodat.

Az ilyenek a jövőben kíméljenek, megoldást szeretnék találni, nem pedig vitázni a semmin. Köszönöm!

2013. aug. 12. 19:39
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Akkor meg vidd be őket egy menhelyre, hátha elaltatják őket, de legalább neked nem lesz rá több gondod. :)
2013. aug. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen, tökre felfogtad, hogy ez a célom (Y) húzz innen
2013. aug. 12. 19:42
 6/11 anonim ***** válasza:
Ne velünk legyél agresszív, nem mi és nem is te tehetsz róla, hogy nálad kötöttek ki a kiscicák. Megértem, hogy dühös vagy, én is utálom az ilyesmit. Infohiány miatt azonban, tudod, mindenki azt gondol, amit akar. Én személy szerint becsülöm, hogy azóta gondoskodsz róluk. De pl. nem írtad azt sem, hol laksz, hogy ott tudjanak neked javasolni valami normális menhelyet. Mifelénk biztos nincs olyan, ami befogadó, tele vannak, sokszor hívtam már őket árvák miatt, de máshogy kellett megoldanunk. Közösségi oldalon sikerült egyedül, ezért javasoltam azt, mert az én esetemben bevált. 2. voltam.
2013. aug. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Az összes működő apróhirdetéssel foglalkozó honlapot betámadtam, facebookon is minden nap megosztom, nincs eredmény. Jó lenne elsőre a családot etetni és ez egyre inkább gondot jelent ennyi állat mellett. Elég rossz az anyagi helyzetünk. Budapest környékén lenne jó, de igazából bárhova elvinném őket. De van egy olyan sejtésem, hogy 6 macskánk lesz. Újabb ivartalaníttatások, újabb orvosi látogatások és rengeteg kaja. Kétségbe vagyok esve, mert nem látok kiutat.
2013. aug. 12. 21:27
 8/11 anonim ***** válasza:
Azért ne add fel. Nem tudom, hogy hirdeted őket, de sokat számít a megfogalmazás is, de ismerősön keresztül sem tudtál nekik senkit? Plakátolni boltok környékén, iskoláknál érdemes, egyrészt, mert sokan megfordulnak arrafelé, másrészt a gyerekekre lehet számítani, persze, feltéve, ha a szülő is belemegy, de érdemes megpróbálni. Képpel, persze. Ilyesmit próbáltál? Facebookon cicamentő egyesületet, ha beírsz, ők is segítenek osztani szerintem, nekem szoktak, és elég sok ilyen civil szerveződés van. Bár ezeket biztos próbáltad már...
2013. aug. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nálluk próbálkoztál?

[link]

[link]

2013. aug. 13. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Most megpróbálom, köszönöm!
2013. aug. 13. 16:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!