Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Valaki adna tanácsot?

Buborékos Muffin kérdése:

Valaki adna tanácsot?

Figyelt kérdés

Nemrég kaptam egy kiscicát (kb.2hónapos )

felnőtt macskáknak való konzervvel etetem , meg alutasakossal, ilyen picinek szabad e, illetve, mikortól ehet száraz tápot?


2013. aug. 14. 23:37
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
Vannak kiscicának való száraz tápok, ezeket eleinte vízbe kell áztatni pépesre úgy meg tudja enni. Felnőtt cica konzervtől sem lesz baja, a kicsiknek való konzervben több a fehérje, nagyjából ennyi a különbség.
2013. aug. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Nekem is vannak kiscicáim és kint vannak vannak nagyok is ezért kinn van a száraz kaja is amikor úgy gondolták rászoktak.Cicától függ!
2013. aug. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vegyél neki junior cica száraztápot, vagy ha normált veszel akkor azt áztasd be vizbe vagy akár húsleves alapba.
2013. aug. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Junior száraztápot már kaphat.Nedves eledelből mi is felnőtteknek valót adtunk a cicának,mikor kicsi volt,semmi baja nincs.Szép,erős,egészséges macska lett.
2013. aug. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
szerintem ez az a kategória ami tényleg nem azért van hogy erre is arra is költsd a pénzed, azt akarom ezzel mondani, hogy szerintem nem véletlen csinálnak junior eledelt! Én azt adok neki, és adok neki szárazat, de azt úgy eszi meg ha ráteszem a whiskasnak a jutalompárnácskái! :D Amúgy az enyém junior whiskast kap aluból és szárazból is! Abba van a legtöbb hús és fehérje, a többi ami kicsit nevesebb sincs annyi benne, amelyikbe meg lenne abból meg nincs junior! Egyébként 12 hónapos koráig juniorral kellene etetni macskát-kutyát egyaránt! ezenkívűl az enyém kap tejet (szerencsére bírja a gyomra), sonkát, májkrémet(keveset, mert fűszeres) és imádja a sárgadinnyét! Mikor kinyitom a hűtőt, odajön leül és nyávog a sárgadinnyének :D Sok boldogságot a cicához és szerintem tarts be mindent úgy ahogy "elő van írva"!
2013. aug. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Maxitabi ***** válasza:

Csak ne szupermarketes reklámozott tápot adj neki - mindegy, hogy száraz v konzerv.

Ahogy írták, sok állati fehérjére=húsra van szüksége a cicának. Felesleges gabonával és állati melléktermékkel meg fehérjekivonattal etetni (W-s)! Konzerv mehet neki felnőtt-ha jó minőségű-min 60% hús!! Olcsópl és nem is olyan rossz az aldi shah konzervje...

Szárazat próbáld ki, megeszi-e már,de picit áztathatod is, de nem hinném hogy kell. Csak ne legyen benne színezék,tartósítószer, cukor (répa formájában sem).

Általában állateledelboltokban lehet jobbakat kapni kimérve is,megéri, mert összességében egészségesebbek, kevesebb kell belőlük, mint a túlárazott szupermarketes tápokból.

2013. aug. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!