Kezdőoldal » Állatok » Macskák » S. O. S. Cica: kiszáradás vs....

Borcsi02 kérdése:

S. O. S. Cica: kiszáradás vs. Mérgezés?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:

Kijárós, ivartalanított másfél éves lány cicáról van szó, aki tegnap estefelé óta eléggé kábult és befordult állapotba került, a mozgásán és a szemén látszott, hogy valami nem stimmel, ma reggelre pedig kisebb, pár centi nagyságú vízszerű hányás pacákat találtam. Néha szoktak öklendezni a cicáim, főleg mert sok gyíkot kapdosnak el, és többször meg is eszik, de most nem igazán erről lehet szó szerintem.

Feltűnt, hogy rengeteg vizet lefetyel a cica, pedig nem nagy vízivó, majdnem 5 percen át ivott, többször, gyakran.

Enni viszont nem láttam, hiába kínáltam mindennel.

Megijedtünk, hogy hátha mérgezés, esetleg elkapott egy félhulla mérgezett egeret, mert egeret is szoktak hazacipelni, úgyhogy rohantunk az egyetlen orvoshoz, ami ma is rendel, de ott nem igazán tudták megmondani, mi van vele. Tapogatták, lázat mértek, stb, de semmi.

Amit kapott: infúzió (1 óráig volt bekötve), benne kálium és kálcium (hogy sóoldatos volt-e, kérdeztem az asszisztenst, de nem derült ki), meg két féle injekciót, szerintem kicsit úgy találomra, valami antibioktikumokat, amiket nem mondtak el, hogy mire is jók, és vettek vért, az eredmény minden értékre normális.

Az orvos szerint fagyállót is felnyalogathatott valahol, szerintem ez nem esélyes, és a vére nagyon sűrű volt, amikor vettek tőle, alig akart csordogálni, ez inkább kiszáradásra utal,nem?

Mindenesetre hasmenéses nyomokat nem láttam az alomban, ami miatt kiszáradhatott volna, meg nem is eszeget, szerintem nincs semmi a pocijában.

A lábában hagyták a kanült, mondták, ha ma sem eszik és iszik (pedig elmondtam, hogy sokat iszik), akkor holnap vissza infúzióra, meg utána is.

Ilyen jellegű kiszáradások nyáron jellemzőek? Mert most még az a nagy meleg sincs, és mindig van vizük és nedves táp előttük.

Ha esetleg mérgezés, akkor az infúzióban kapott, fent leírt összetevők segíthetnek?

Hogy ma fog-e enni, nem tudom, mert a legfőbb gondja a cicának jelenleg az, hogy rajta van a lábán a pufi kötés, ami iszonyatosan zavarja és kínlódik vele, meg remeg az átéltek miatt.

Gondoltam arra is, hogy a szomszéd kismacskái gyakran bejárnak hozzánk kaját lopni, beleesznek az enyémek táljába, és az egyik állítólag "fostos", ami nem tudom, mit jelent konkrétan és mitől is lehet, de talán tőle kapott el valamit?

A válaszokat, ha van valami ötletetek vagy hasonló eset, előre is köszönöm!


2013. aug. 18. 12:44
 1/1 anonim ***** válasza:
Bizony meglehet hogy a szomszéd cica betegséget hordoz, és tőle kapta el a te cicád. De valószínüleg kiszáradt, és ráeszmélt hgy így nem lesz jó, azért iszik ennyit.A vízszerű hányás, az a víz kihányva, mert ha sokáig nem iszik, aztán rengeteeget embernél se jó, mert folyamatosan kell a folyadékot pótolni, nem kihagyott idő után rengeteget. Szerintem nem mérgezés, hanem fertőzés vagy hirtelen sok folyadékpótlás.
2013. aug. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!