Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem eszik a cicusom?

Nikca kérdése:

Miért nem eszik a cicusom?

Figyelt kérdés
Lassan 3 hete lett ivartalanítva,és kihúzták a fogaid,állítólag nem is kellett húzni,hanem jött magatól,nos azért még maradt foga,kapott gyógyszert is,bedtam neki mindent.Műtét után eléggé sokat evett,úgyan szárazat már nem,mert nem tud,de aszpikos kajákat igen.Most 4 napja alig eszik,el akarja ásni a kajáját,és nincs széklete sem.Mi lehet a baj?Elvittem ma állatorvoshoz,kapott B12 vitamint és egy kis vizet a bőre alá,fél kg-t fogyott.Eddig már 20 ezer ft-ba van.Vettem neki jobbnál jobb kajákat,pici apróra összetöröm,de semmi.
2013. aug. 20. 00:43
 1/6 anonim ***** válasza:
szia lehet fáj a szája olyan étel kel neki ami nem száraz. Én adnék neki húslevest kenyér bélel,májkrémet,párizsit, (aprítva).Nem mindig a bolti macsek étel a jó!nekem 5cicám van,cath showt esznek mert abban nincs ételfesték.De nálunk is előfordul betegség .de olyankor a házi koszt csodákra képes.Jobbulást kívánok a cicusnak.
2013. aug. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

elmondasod alapjan a cicusod eppen nagyon rossz borben van. kerdes, mennyi idos, mennyi a tomege? (tehat belefer-e neki meg esetleg fel kilo minusz, vagy sem....

a fogait (hanyat, melyikeket) miert kellett kihuzni? Eppen fogvaltason esett at?

Alapvetoen elofordulhat, hogy a mutet utan , fogaszati beavatkozas utan fertozest szedett ossze, es emiatt nem eszik. Inni iszik? (irtad, hogy vizet kellett beadni neki, ami arra utal, hogy kezd kiszaradni??? )

mindenkeppen menj vissza vele alatorvoshoz, akar egy masikhoz, ha van ra lehetoseg. javaslom ( ha meg belefer a keretbe) verkepet keszittetni rola, hogy lassatok, hogy milyen allapotban van.

2013. aug. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A cicám egyik napról a másikra nem evett semmit. Látszólag semmi baja nem volt. Neki is ki lett húzva régen pár foga.

Mikor már két napja nem evett, elvittük orvoshoz. Kapott vitamint ez kedden volt. Vinni kellett szerdán, csütörtökön és még pénteken is szurira. De nem talált problémát. Csütörtökön már szépen eszegetett is, vettem neki mindenfélét. (Ja! kedden vettem neki CaloPet pasztát!! Azzal életben lehet tartani, ha nem eszik. Úgy is mondják űrhajós kaja!) Szóval csütörtökön már eszegetett is, volt széklete is. Pénteken mikor utolsó szurira mentünk, az orvosnál az asztalon hirtelen nehéz légzése lett. Rögön kapott infúziót, az orvos bepánikolt- biztosan azért mert kedd óta minden nap oda jártunk és nem vett észre semmit - szóval ment az infúzió, a cicának nem múlt a nehézlégzése, fél óra múlva bealtatta, hogy lélegeztetőre kapcsolja, mert nem hatott az infúzió. Kiküldött. Pár perccel később kijött szólni, hogy a cicám meghalt.

2013. aug. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,eddig 30 ezer forintnál tartunk.8 ezer a kivágás,8000 a foghúzás plusz gyógyszer.hétfőn visszavittem mert még mindig nem evett,kapot bőr alá vizet,vitamint megint 5000 ft,rábeszéltek a vérvételre 12 ezer ft...és még mindig semmi 100% os dolog nem derült ki,leukémiára ,,utaló" jelek vannak.tegnap már eszegetett és széklet is van...reméljük meggyógyul.
2013. aug. 23. 21:32
 5/6 anonim ***** válasza:

Remélem nem leukémia. Jó, hogy megnézik a vérét!!

Nagyon drukkolok, hogy ne az legyen!

De ha mégis, és időben észreveszik, talán lesz még pár boldog évetek!

Ha nem eszik, vegyél neki CaloPet pasztát! De amúgy is adhatod neki. Próbálj ki immunerősítőt : állatoknak való béres csepp, VetriDmg, Plerasan V szirup. (ezeket mind jóval olcsóbban be tudod szerezni az allati.com-on)

Reméélem minden rendben lesz!!

2013. aug. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszadó,képzeld a véreredmény szerint leukémiára utaló jelek vannak,kevés a vörös és fehér vérsejtje,viszont ugye nem 100%,sajnos nincs pénzünk kezelésre,nagyon drága lenne,és idáig is már több mint 20 ezer forintot költöttünk rá.3 napja el kezdett újra enni,nem is keveset,és van már széklete is!!!:) Annyira szeretem ezt a macskát,jobban sokszor mint egy embert!
2013. aug. 26. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!