Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az öreg macskámat eszik a...

Az öreg macskámat eszik a legyek. Mivel fújjam vagy kenjem be, hogy ne bántsák?

Figyelt kérdés
Már 14 éves, nem nagyon tud védekezni. Én próbálom róla hessegetni a legyeket, de egész nap nem tudom. Már nagyon sajnálom szegényt, a hátát eléggé kimarták. Valami olyasmi kéne, ami nem árt neki, ha lenyalja, de hatásos is és viszonylag tartós.

2013. aug. 3. 19:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem viszed be a macskát egy olyan helyre ahol nem támadják a legyek ?
2013. aug. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Inkább a legyeket kellene bekenned.
2013. aug. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szóval nincs semmi? :/ légypapírt tettem ki, de arra nem nagyon mennek. A macskát nem lehet behozni, a bátyám allergiás a macskaszőrre, meg elég rossz természetű macska, folyton az asztalon lenne... eddig nem ették a legyek, de most a télen eléggé leromlott az állapota, valószínűleg ezért találták meg
2013. aug. 3. 19:36
 4/10 miau99 ***** válasza:

nyílt seb van rajta?

arra mennek a legyek.

gondolom kertes házban laktok. garázsba vagy ilyesmibe nem viheted be szegényt? rakhatnál be neki egy kosarat, vizet kaját stb. és ha ki akar jönni kiengeded.

2013. aug. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
57%
Szegény cica. :( Elég idős már cicaév szerint, vidd már be a lakásba a szerencsétlen cicát...
2013. aug. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%
Ahogy az 5. hozzászóló is írja, vidd be a macskát a házba, a bátyád pedig költözzön el! Én ilyen testvérrel nem tartanám a kapcsolatot, honnan veszi a bátorságot, hogy allergiás legyen a macskára?!
2013. aug. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Azért mentek rá a legyek, mert piszkos lehetett és bűzlött, vagy váladékozott a füle (ez a leggyakoribb ok), vagy seb volt rajta.

Vidd el állatorvoshoz, ő alaposan megvizsgálja és kitisztítja a sebét és ad rá antibiotikumot. Az fontos, mert a legyek rengeteg betegséget terjeszthetnek, anélkül el fog pusztulni a macska. Aztán, ha jobban lesz és nincs rajta seb, akkor meg is kellene fürdetni. Tedd be a kádba és fogd le és cicasamponnal alaposan mosd meg. Ha kell, akkor kérj meg még valakit, ketten bőven le tudtok fogni akármilyen makacs macskát is. Utána kimosod a kádat domestos-szal és kész.

Ha tiszta lesz a macska és nem lesz rajta fülzsír, genny és hasonlók, akkor nem fognak rá menni a legyek. Főleg ha a füle tisztaságára is rendszeresen ügyeltek majd és nem lesz kötőhártya gyulladása sem és a szája, fogai is rendben vannak annyira, hogy az ne vonzza a legyeket.

De mielőbb cselekedni kell, mert egyes legyek lárvái az ép szövetet is megeszik, tehát élve falják fel szegény állatot, ami rendkívül fájdalmas lehet számára.


Egyébként nem értem, hogy ha a legyek ellen nem tud védekezni, akkor az asztalra miként tudna felugrani, de mindegy.

2013. aug. 4. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A légypapír egyébként felesleges, a légy max. véletlenül száll rá és sokszor akkor sem ragad bele. Nekünk is mindig megtelt porral és ki kellett dobni, légy nem volt rajta, csak a hajam, mert én viszont többször beleakadtam.

Spray és hasonlók pedig a macskára nem kerülhetnek, talán az állatorvos tud javasolni olyasmit, ami nem csak a kullancsok, hanem a legyek ellen is jó. Vagy van valami víz alapú spray is, aminek a szagát nem bírják a legyek, egyszer írta valaki, hogy a kutyájára szokta fújni. De fogalmam sincs, mi az, és nem is valami ismert termék volt (pl. biokill vagy insectidide ilyenkor nem ér semmit). De az állatorvos biztos többet fog tudni segíteni, vidd be hozzá a cicát és őt kérdezd.

2013. aug. 4. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 miau99 ***** válasza:

Hogy érti az egyik válaszoló, hogy hogy mer a kérdező bátyja allergiás lenni? Nagyon szeretem a macskákat, de jó hogy nem már kirakják az egyik családtagot, azért hogy a cica bent lehessen?! Nem tehet róla a bátyja, hogy allergiás.

Egyébként pedig tényleg idős a cica, nem árt kimélni, meg kellene fürdetni, és dokihoz sem ártana elvinni, bár ezt már előttem írták.

2013. aug. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
80%

miau99-nek:

Viccből írta, gondolom ő is unja már, hogy mindenki azt írja, hogy "vidd be a lakásba, vidd be a lakásba, szegényt kint ne merd hagyni, nem szabaaaad", hiába írja az illető, hogy nem tudja vagy nem akarja bevinni, mert pl. szerinte sem való az állat a házba vagy éppen valaki allergiás rá.

Egyesek annyira istenítik már az állatokat, nyilván erre kívánt így reflektálni az adott hozzászóló, az ironikus megjegyzésével. Ami mellesleg szerintem vicces volt. :)

2013. aug. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!