Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megutáltam a macskámat. Mit...

Megutáltam a macskámat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Én etetem, itatom, óránként ki-be engedem, erre a szomszédnak hízeleg folyamatosan. Hozzá kb napi 1x jön hízelegni.


Most kicsit betelt a pohár és úgy érzem, megutáltam..


2013. aug. 21. 17:32
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
43%

Nah, én ezért nem macskát vettem. A macskák ilyenek. Nem hűségesek. Te csak azt látod, hogy átmegy a szomszédba, de azon kívül még 10 másik helyre bemegy dorombolni.

Nem tudsz mit tenni, mint beletörődni. Természeténél fogva ilyen, sosem fog megváltozni.

2013. aug. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként az alutasakos nem elég laktató neki, nincs benne tápanyag. Adj neki száraz, jó minőségű ételt, hátha csak a kaja miatt megy át a szomszédhoz hízelegni. A macskák nagyon különböző egyéniségűek, talán a tied szereti az embereket, ez nem azt jelenti, hogy nem téged tekint gazdinak, csak szereti az emberi társaságot. Az meg bromság, hogy a helyhez kötődik, ezt max azok mondják akikhez nem kötődik a macskájuk és evvel magyarázzák, csak azért mert nem megy utánuk és nem lesi minden kívánságukat , mint egy kutya. Hiába, nem mindenkinek való macska :)
2013. aug. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:

Vagy a szomszéddal beszéled meg a dolgot, hogy zavarja el a macskádat és ne adjon neki enni vagy te nem engeded ki.


A macskák nem feltétlenül azt szeretik, aki eteti őket. Például a mi macskánkat is a párom eteti, mégis engem szeret jobban és bennem bízik meg a macska. Viszont azt nem rovom fel neki, hogy ha vendégek járnank nálunk, velük is barátkozik, mert ha valami mégis lenne, úgyis a mami szoknyája mögé fog bújni. Ivartalanított, fél éves cica. Gyerekkoromban volt egy ivaros kandúr macskám, valamiért engem szeretett a legjobban a családból, pedig akkor se én etettem.

Azért sem lehet hibáztatni egy macskát, hogy opportunista, mert elvileg ragadozó, tehát minden alkalmat meg kell ragadnia az evésre.

Egy macska máshogy fejezi ki az érzelmeit, mint ahogy elvárnánk. Nemcsak a dorombolás a jele, hanem például ahogy viselkedik, ahogy alszik, ahogy ránéz az emberre, ahogy kunkorítja a farkát.

A macskák nem is feltétlenül egygazdás állatok, de ha kinti cica, lehet, hogy lazábban fog kötődni az emberhez. Tehát egyfelől nincs azzal baj, hogy a cica két emberhez ragaszkodik.

Szóval tedd túl magad ezen az önző hozzáállásodon, állj a sarkadra, meg kell beszélned a dolgot a szomszéddal!

2013. aug. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 Gyémántlány ***** válasza:
67%

Ilyen nincs!

Vállaltad a felelősséget, hogy gondozod, erre "megutáltad"? Szép kis dolog, elmondhatod, hogy felelős állattartó vagy!

Egy cica majdnem olyan, mint egy kisgyerek. Akármilyen kibírhatatlan, a tiéd, és nem mondhatod, hogy "jaj, hát ő nem hízeleg, most már nem az én macskám" Egy macska szeretetigényes, az, ha eteted-itatod nem elég gondoskodás neki. Ha képtelen vagy arra, hogy minden nap megszeretgesd, játssz vele, és, hogy biztosítsd neki mindazt, ami a boldogságához szükséges, akkor nem neked való a cicatartás.

Ha tényleg-tényleg nem akarod többé a gondját viselni, készíts plakátot, és hirdesd meg, hogy gazdát keresel neki. Ne add menhelyre! Találd meg neki a megfelelő gazdit, ez a minimum, amit tehetsz érte.

2013. aug. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

Igen, képzeld felelős állattartó vagyok. Minden állatomat jól tartom és imádom őket, de ez a dolog ma eléggé kiborított... Lehet, hogy más is a bajom, nem tudom.

Eladni biztos, hogy nem fogom.

2013. aug. 21. 19:25
 16/32 anonim ***** válasza:

Van egy sanda gyanúm, hogy a szomszéd titokban mindenféle finomsággal kedveskedik neki. Legalábbis általában ez szokott lenni. Ha nem, akkor meg próbálj meg te többet kedveskedni neki. Egy szelíd macska amúgy mindenkivel szelíd.


Nekünk a kutyánk ilyen: minden vendégnek úgy örül, meg hízeleg...! :D

2013. aug. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit jönnek ilyenkor a kutyások, hogy a kutya más... tök ugyanaz a kutya is, amelyik barátságos az minden emberrel az. Max a kutya nem tud kerítést mászni és besétálni a szomszédba. De ha tudna megtenné.


De neked meg miért baj, hogy a szomszéd is eteti és szereti a macskát? Nálunk is ez van az egyik macsekkal, mégsem zavart soha, mert inkább örülök hogy nem valami macskagyűlölő ember van a szomszédban. Ha meg zavarna akkor nem engedném ki a macskát és meg van oldva a dolog.

2013. aug. 22. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

még h a macska nem kötődik emberhez...ezt magyarázza el valaki az egy éven át szelidítgetett cicámnak, akihez más hozzá sem érhet csak én, és ha idegen jön, elbújik.


az hogy a szomszédhoz átjár, miért veszed úgy h hízelkedés? nem teljesen értem, lehet figyelmetlen voltam.

2013. aug. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 papa777 ***** válasza:
0%
Pedig nem kötődnek emberhez, hidd el, nem véletlen tartja a mondás, "Amíg a kutyának gazdája, egy macskának személyzete van", és ez valóban így igaz.....
2013. aug. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

Miért lenne igaz? Azért mert nem lesik minden kívánságunkat? Nincsenek a nyomunkban? Ugyan kérlek...

MÁSHOGY kötődik, mivel más faj. Ennyi. Egyébként meg az biztos, hogy szeretik, ha kiszolgálják őket, akinek ez derogál az ne tartson macskát.:)

2013. aug. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!