Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek, hogy megszüntessem...

Mit tegyek, hogy megszüntessem a kegyetlen szagot? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy 8 éves ivartalanított cicám, 3 éves korában lett ivartalanítva. Kb. 1,5-2 hónapja annyira erős vizeletet produkál, hogy az már felettébb kibírhatatlan! Minden nap lett takarítva az alom, ma már 2 naponta kell cserélnem teljes almot mert egyszerűen kibírhatatlan a szag. A fürdőben helyeztem el neki, a fürdő ablaka éjjel-nappal nyitva van..de mi lesz télen??

Az ÖSSZES létező almot kipróbáltam már! Alom illatosító port veszem és azzal szórom be, de akkor is terjeng a felső emeleten a kegyetlen ammónia szag. Mivel a fürdő ajtaját nem tudom bezárni, hogy a macsek akadálytalanul be tudjon menni az alomhoz ezért a szoba ajtók szabályszerűen zárva tartom.

Förtelem és egyszerűen kibírhatatlan ez az erős szúrós szag ami már torokkaparó-orrindító-könnyeztető és egyben hánytató.

Orvos szerint a cica egészséges és láthatóan boldog, ami az utóbbi nem mondható el rólam.

Esetleg valakinek van tapasztalata? Volt hasonló helyzetben?

Értelmes válaszokat kérek légyszíves!

Köszönöm!



2013. aug. 26. 08:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Én még nem kerültem ilyen helyzetbe, de: Biztos próbáltál erős szagmegötős almot? Én nem udok szagmegkötős alommárkát, de egy állatkereskedésben kérdezd meg hogy nincs-e erős szagmegötős alom. Tegyél valami kellemes illatú illatosítót a a fürdőbe. Kijárós cica? Ha igen, engedd ki, hogy ott végezze a dolgát (bár nem ilyen esőbe ha nálatok is esik). Az én cicám kicsi, 4 hónapos, ki-be járós (szobába alszik, de sokszor kint van). Tehát az én cicámnak csak havonta kell a macskaalmot cserélni, mert általában kint van. Ha sokat kijár, akkor biztos a homokba is fog wc-zni. Az én cicámat csak az almos wc-re lett tanítva, de ösztönösen a homokba is pisil. Tehát ha kijárós, akkor bizos a homokba is wc-zne.

2013. aug. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Vidd másik orvoshoz és vizsgáltasd meg a vizeletét.

Lehet kapni benti cicáknak való tápokat is, amiben yukka kivonat van a szagtalanításra.

Vegyél zárt alomtálcát.

2013. aug. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!