Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek ez nem mehet igy...

Mit tegyek ez nem mehet igy tovább?

Figyelt kérdés
Van 3 cicám egy perzsa és 2 rendes egyszerű házi cica. A gond nem velük hanem a szüleimmel van. Még novemberben kaptam a Perzsa cicát. Olvasgattam ezt azt és kiderült ,hogy nem lehet kint tartani. Na csak ,hogy a szüleim nem engedik ,hogy szobacica legyen.Pedig mindketten szeretik a cicákat. A baj ,hogy nem családtag ként hanem egerészként gondolnak rájuk. Én mindenféle minőségi kajákat veszek nekik a saját zsebpénzemből de a szülem ezt nem igazán tolerálják(tejeskenyér azt k*ss legyen). A perzsát pedig az istenért sem engedik ,hogy ivartalanitatsam pedig az is zsebpénzből lenne. És már jelentkeztek is nála külömböző egészségügyi problémák:köhögés, könnyezés ,étvágytalanság stb. De nekem nincs pézem ezeket kezeltetni a szüleim pedig sz*rnak rá. Mi legyen???Csak 13 éves vagyok segitsetek!Már a menhelyre is gondoltam de ott már nem vesznek be több állatot. Próbáltam elajándékozni őket de senkineksem kellettek.A lényeg ,hogy nekik jó legyen!

2013. aug. 29. 22:15
 1/9 anonim ***** válasza:
13 éves létedre nagyon felelősségteljesen gondolkozol! :) Elég szomorú, hogy a szüleid nem értik ezt meg..nem tudnád a cicát lakáson kívül pl. garázsban, fészerben elhelyezni kijárással? Így nem is piszkítana be, de viszonylag meleg helyen lenne, átvészelné a hideg időt. Esetleg másik menhely, ha másképp nem megoldható..? Vagy feltehetnél internetre hirdetést, talán akadna egy örökbefogadó.
2013. aug. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Már mindent megpróbáltam:( Egyébként van egy berendezett pincehelységünk ott tartom most is.
2013. aug. 29. 22:59
 3/9 A kérdező kommentje:
Esetleg ,majd karácsonyra azt kérem ,hogy lehessen a Perzsa szobacica. Minden okuk meglenne rá ,hogy megengedjék. Kitűnő tanuló vagyok. Én rengeteget olvastam a macskákról. A családnak is sokat meséltem de szerintük az már kényeztetés. Meg azt mondták ,hogy az a legjobb a cicáknak ha a saját életüket élik és mi nem szólunk közbe. Egyetértek de akkor mi van cicusaink biztonságával??Elüthetik őket ,elkaphatnak valami betegséget ,megkínozhatják őket és még sorolhatnám nem?
2013. aug. 29. 23:09
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon hálás vagyok az első válaszolónak!
2013. aug. 29. 23:15
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha van előteretek, akkor kérd meg, hogy oda engedjék be télen a nagy hidegben. Cserébe takarítsd sokszor az előteret. Az állatorvost pedig beszéld meg velük, hogy nagyon fontos, vagy beteg lesz és meg is halhat. Szerintem macskanáthás. Nekem sok időbe telt, hogy elvigyük őket dokihoz, de sírás és könyörgés árán sikerült.

Honnan van a perzsa? Mert ha ők vették, akkor ezt is mondhatod, hogy pénzkidobás lenne rosszul tartani.

Tényleg jó olvasni, hogy vannak meg normális tizenévesek a világon, akiket érdekel az állatuk sorsa. :)

15/L

2013. aug. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nincs előterünk. Amugy nem pénzért vettük hanem az egyik barátunktól kaptuk. Neki volt két Perzsája. Egy kiscica született és azt nekünk adta. Gondoltam vissza adom neki de nem kell neki sem.
2013. aug. 30. 00:22
 7/9 anonim ***** válasza:

Van a szüleidnek jó barátjuk? Kereszt szüleid pl? Próbálj olyan felnőttel beszélni erről, aki szerinted tudná befolyásolni a szüleidet. Ha ezt annak a felnőttnek is elmeséled, szerintem segíteni fog.

Becsületedre legyen mondva, nagyon felelősségteljes és okos vagy. Én örülnék ha nekem egyszer ilyen gyerekem lenne. :)

2013. aug. 30. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Már erre is gondoltam. Az a baj ,hogy a rokonaim sem állatbarátok.Szinte mindegyiknek cicája van de csak úgy. Nincs is nevük és van belőlük minimum 15. Egyszer már kikönyörögtem ,hogy a Perzsa lehessen benti de aztán a betegségei miatt bekakilt és berókázott. Ekkor anyám azt mondta:Többet ide be macska nem jöhet!

A pincehelység sem lesz jó egész évben ,nincs lent fűtés és akkor szökik ki a cica amikor akar.

2013. aug. 30. 10:29
 9/9 A kérdező kommentje:
Légyszives segítsetek!
2013. aug. 31. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!