Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tudom beszoktatni a...

Hogy tudom beszoktatni a cicámat, egy kis házikóba? Hogy ha fázik, vagy aludni akar, akkor abba menjen be, és ne pedig a ház előtt lévő kosárba aludjon, amikben össze vágott gallyak vannak!

Figyelt kérdés

Esetleg kajával? Vagy van valami tippetek? Most hogy már jönnek a hidegek,nem szeretném ha kint lenne éjjel...

(A cica kint él!)


2009. nov. 1. 00:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
bélelj ki egy (lehetőleg vízálló) kuckót jó melegen. és rakd elé a cicát. vagy ha már úgyis érdeklődik simogatással győzködd hogy menjen be. én nagy macskás vagyok. és hidd el. ha találnak egy olyan helyet ami nem ázik be puha és meleg. akkor onnan nem költöznek el az tuti:)
2009. nov. 1. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Az a baj, h a macskák nem mindig fogadják el a nekik szánt helyet, akármilyen jó és kényelmes is, valamint az a tapasztalatom, hogy egy-egy helyet hamar megunnak.Amúgy én kicsit irigyellek h "csak" ilyen problémád van, én jelenleg arról próbálom őket leszoktatni, h ne a szekrénysor különböző részein, vagy újabban a szobaasztalon(!) aludjanak, pedig van nekik egy elég nagy kosaruk kényelmes takaróval, ami rendszeresen ki is van mosva, de az a hely csak olyan egy két alkalommal "aktuális" nekik, utána keresnek vmi más, és újabban egyre képtelenebb helyet maguknak :DD De biztos van vmi jó módszer arra, h egy konkrét helyre lehessen szoktatni, ilyen engem is érdekelne! :D Amúgy ha a "kis házikó" kint lesz elhelyezve, akkor béleld ki hungarocellel, az jól szigetel és tartja a meleget, és mindig figyelj rá h tiszta maradjon a házikó. Sok sikert! Üdv!
2009. nov. 1. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
A ház elé rakott kajával odavezetheted, esetleg ha van kedvenc párnája vagy játéka akkor azt beteheted oda hogy tudja azaz ő helye. De egyébként nem buták a macskák, oda mennek a hidegben ahol a legjobb nekik. Nálunk például egy alszik a kutyával a garázsban, másik a kutyaházban, harmadik meg bent alszik mert addig nyávog amíg be nem engedem:)
2009. nov. 1. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
A macska az olyan helyet szereti ahol vízerek vannak valahol mélyen a foldben,(negatív kisugárzás) a kutya ellenkezoen azt a helyet amelynek ilyen negatív kisugárzása van azt elkeruli.(Feng shuei.Ez egy tobbezer éves kínai tudomány.A kínaiak tobbet kozott úgy használták ki, hogy kiterelték az állatokat arra a teruletre ahová építkezni akartak, és ahol azok lepihentek oda építették a házukat, mert tudták, hogy ott a foldbol nincs negatív kisugárzás, amely rákos daganatot produkálhat. Ha macskáitok vannak, oda ne tegyétek a saját fekvohelyeteket ahol a macskák aludni szeretnek, mert ott ilyen ártalmas negatív zona van. Ennek utána nézhetsz a Google ban)
2009. nov. 1. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
az elozo hozzászolo vagyok, "geopatogén zonák" címszo alatt keresd
2009. nov. 1. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
előző válaszoló érdekes dolgot mondott
2009. nov. 1. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
És nem mondott butaságot. Volt egy macskám aki rendszeresen a vezetékes telefonkészüléken aludt és az sem igazán zavarta, ha megszólalt. Úgy kellett lelökdösni, hogy fel tudjam venni.
2009. nov. 1. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

03:04-nek Szerintem ez átlagban lehet érvényes a macskákra, mert pl. az én cicám a 10 év alatt mindig oda feküdt, ahol az ágyunk volt. Megszállottan szeretjük átrendezni az otthonunkat, így ugyanazokkal a bútorokkal is mindig új képet mutat. De az ágy bárhová, bármelyik szoba bármelyik falára került, a macsek ott volt.

De tény, hogy ismerek olyan cicát, aki a számítógép monitorján, a mikrohullámú sütőn és a tv-n szeret leginkább aludni.

2009. nov. 1. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, érdekes dolgokat tudtam meg!

szóval béleljem ki?Érdekes, mert mindig a ház előtt alszik 5centivel, és nem a házba, tegnap éjjel is fagyok voltak már, de ő be nem ment volna, pedig egy újonnan épített kis cicaház!

Nem értem, valahogy nagyon be kellene őket szoktatnom, rakjam teli puha rongyokkal és akkor talán?

2009. nov. 1. 10:00
 10/17 anonim ***** válasza:
ismertesd meg vele a házikót. pl. ha kibélelted meg minden (remélem bele fér a cica) akkor ha máshogy nem megy akkor kajával csald be. vagy pedig rakd be saját kezüleg a dobozba a cicát. sajnos mást már nem tudok ajánlani!
2009. nov. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!