Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tudnám meggyőzni a...

Hogy tudnám meggyőzni a szüleimet a szobacica tartásáról lakásban?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok és egy lakótelepi panelben lakom.

Nagyon szeretneék egy szobacicát,de a szüleim nem engedik mert azt hiszik hogy büdös,meg hogy ugyse viselném gondját,amikor én tudom hogy szeretném,és gondoznám!

Segitsetek hogyan tudnám meggyőzni őket??


2013. szept. 1. 15:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Csak úgy tudod meggyőzni őket, hogy gondoznád a cicát. Megígéred, hogy takarítasz otthon. Olyat viszont ne ígérj, hogy a cica nem fog ágyba menni, asztalra menni, mert azt úgyse fogod tudni betartani. A takarítása pedig tényleg ott kezdődik, ahogy látod, hogy elvégzi a dolgát egyből kiszedet az alomból a cuccost, mert ha nem így teszel akkor tényleg büdös lesz. Illetve célszerű a cicát ivartalanítani, mert ha ivarérett lesz és rájön a párzási ceremónia az nem egy kellemes dolog. Abba pedig a szüleid segítsége kell, hogy ki legyen fizetve az ivartalanítás, illetve ha van zsebpénzed összegyűjtöd rá a pénzt. Ha pedig nem engedik, akkor egy időre szüneteltesd, mert ha sokáig nyúzod őket, akkor már pláne, hogy nem fognak belemenni.
2013. szept. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
én mindig mikor nem engedtek meg valamit napokig olyan voltam mint akinek az összes jókedve elszállt örökre! alig ettem, alig szóltam hozzájuk, nem mentem sehova, begubóztam! Hatott!!
2013. szept. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A kandúr ha ivarérett lesz, előfordulhat, hogy elkezd jelölgetni, jelezni a nőstényeknek, hogy itt van, készen áll a dologra... A gond az, hogy ezt a (vizelet)jelet mondjuk az ajtóban, vagy a konyha közepén helyezi el, és ez tényleg büdös. Nem minden kandúrra jön ez rá, azt tegyük hozzá, de ha egyszer elkezdi, akkor csak ivartalanítás oldhatja meg. A nőstények is bekattannak párzási időszakban, náluk eltérő lehet, melyik hogy reagál, de a legbiztosabb megoldás az ivartalanítás, mert a macska egyből lenyugszik utána. Ha normál macskaalmot használsz, arra a macska magától rámegy, és használja, ha megmutatod neki, hogy hol van. Az baromság, hogy ha nem szeded ki öt percen belül, irtó büdös lesz... Az ember is büdöset pottyant, a macska is, de utóbbi gondosan elássa az alomban. Nekem senki ne mesélje be, hogy max fél perce van az embernek azt onnan kiszedni, az embernek van dolga (iskola, munka, akármi), ha az a macska odapottyant, akkor elkaparja és annyi, ki fogja bírni az a macskaalom addig, míg az illető hazaér akár 3 óra múlva, és kiszedi. Az egyértelmű, hogy nem hagyjuk ott napokig az alomban sem a pisit, sem a kakát, persze, de olyan nálam még nem volt, hogy hazaértem 3-4 óra múlva, és bűzben úszott a lakás, mert a macska 1 órával előtte dolgát végezte... Közvetlenül utána büdös pár percig.

Arról, hogy felelősségteljes vagy, és gondoskodnál róla, nehéz meggyőzni őket, ha ők ezt nem akarják elhinni, de próbálj meg leülni velük, és mond el nekik, mit tudsz a macskákról és a viselkedésükről, mit csinálnak és miért, hogyan kell őket gondozni, nevelni,milyen betegségeik lehetnek, milyen időközönként tervezed az etetését, vagy önadagoló etetője lenne, és, hogy mire tanítana egy macska: minden állat, amit az ember magához vesz, egyúttal azt is jelenti, hogy az állatka rábízza magát az emberre, aki kötelességet vállal, hogy megőrzi az állat fizikai és mentális épségét. Egy macskával is lehet játszani, de egyúttal felelősségre is tanít, és finomságra, nem lehet hozzá durván nyúlni, akármilyen rossz kedved van, és hiába van épp születésnapod, vagy influenzád, akkor is meg kell etetni... És az állatok mindig érzik a törődést és a szeretet, a maguk módján viszonozzák is. Erre azonban egy macska sokkal inkább képes, mint teszem azt, egy aranyhal, vagy egy teknős, kígyó, stb.

(Azt tudd azért, hogy a legtöbb macskafajta szőrös - ezért gyakrabban kell porszívózni, a szőrtelen fajtákat viszont legalább heti egyszer fürdetni kell, a szőrös egyedeket nem muszáj. Ráadásul időnként muszáj féreghajtózni, nem árt oltatni sem).

2013. szept. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!