Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscicam 2 es fel honapos,...

Kiscicam 2 es fel honapos, szeret az ablakban ulni. Nem esik ki?

Figyelt kérdés
Mikor elmegyek itthonrol, mindig becsukom az ablakot, mert feltem. Az elson lakunk..
2013. szept. 3. 14:11
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%

Szerintem ne engedd, hogy kint üljön. Csukott ablak mögül nézze a külvilágot!

Másodikon laktam a Budapest belvárosában, és a cicám onnan esett ki. Nem lett semmi baj, de előfordulhatot volna, hogy elpusztul!

2013. szept. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Én is egyet értek az előttem hozzászólóhoz,a barátnőm cicája a harmadik emeletről zuhant ki,szerencsére ő is megúszta.
2013. szept. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem ő lenne az első, és utolsó macska, aki kiugrana az ablakon. Mert lehetséges, hogy le akar vadászni egy legyet, vagy egy madarat, és hopp, már ki is esett az ablakon. Persze van olyan macska, aki soha nem esett még ki. Macskája válogatja.

Az első emelet szerencsére nincs olyan magasan, de ha például betonra zuhanna, annak még csonttörés is lehet a következménye. Úgyhogy én továbbra is zárnám az ablakokat a helyedben, ha elmész otthonról.

2013. szept. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

ki is eshet, vagy mivel első emelet, úgyis gondolhatja, ahogy nő, hogy leugrik. Ez nem olyan, mint ha kimegy a te zárt, védett kertedbe. Egy lakótelepen nincs ilyen. Mindenféle emberek laknak ott, felrúghatják, kutyát sétáltatnak póráz nélkül, kiszalad az útra, vagy a parkolóban üti el valami.

Két éve lakok panelban a macskáimmal, sosem ültek még nyitott ablakban és nem is fognak. Meg lehet oldani.

2013. szept. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

sajnos sok ilyen baleset van, elég egy madárka és a cica már ki is esett, vagy megússza, vagy a fogai törnek le, vagy a medencéje törik össze, vagy belső vérzései lesznek és meghal.

hálót minden ablakra és nem lesz gond :)

2013. szept. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd nyitva az ablakot, csak ha nincs a macska is a szobában. ahogy előttem is írták bármikor megtörténhet a baj. Szúnyoghálót érdemes feltenni, de a ragasztós nem biztonságos megoldás, mert elég ha nekidől és már ki is esett. A rajzszöges szúnyogháló jobban tart, de az sem 100%.
2013. szept. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%
A szúnyoghálós ötletet nem osztom. Macskámat ismerve szétkaparhatja annyira, hogy kiférjen rajta. Okosak azért a macskák!
2013. szept. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Koszonom Nektek!
2013. szept. 4. 06:19
 9/12 anonim ***** válasza:
48%

Mindig tartsd szemmel! Szerintem ha nagyobb lesz, megbízhatsz benne. Az én cicám most kb. 3,5 hónapos és már okos cica lett, csak ül és nézelődik, nem feszegeti a határokat. A nagyobb cicám 3 éves, ő is imád nézelődni.

Sajnos mikor legutóbb oltáson voltunk, pont behoztak egy cicát, aki leesett a 3-ról. :S

Szerintem meg kell tanítani a macskát arra, hogy mit szabad, és mit nem. Elvégre nem élhetsz 10 évig folyamatos félelemben, hogy jajj nehogy véletlenül nyitva legyen az ablak, és kiessenek.

Nálam az vált be, hogy mikor kisebb, és minden új neki, akkor oda állok mellé, és együtt nézelődünk. Kezdetben fogom, majd egy idő után nem. Ha nagyon kacsingat kifele, rászólok. Így nálunk nem volt probléma belőle még sosem.

2013. szept. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
48%
Jajj egyébként a mi házunkban, akik az elsőn laknak, nekik van 2 cicájuk. Ahogy elég nagyok lettek, mindketten kiugráltak, mai napig ezt teszik. Náluk nincs belőle probléma, a cicák este nyávognak (mert visszaugrani már smafu :D) és akkor beengedik őket. Mi mondjuk nyugodt környéken lakunk, de mivel te elsőn laksz, nálad elég valószínű, hogy meg fog tetszeni neki a kinti világ, és szerencsét próbál. Mi a 4-en lakunk, és a cicákban van egy természetes félelemérzet, és jól mérik fel a mélységet, eszük ágában sincs az ablakon távozni! :)
2013. szept. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!