Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskának lehet adni nedves...

Macskának lehet adni nedves kutyakaját? :/

Figyelt kérdés
már felnőtt cicám van,csak nem vagyok benne biztos ,hogy szabad-e neki adni...

2013. szept. 4. 22:01
 1/9 Lilith1994 ***** válasza:
8%
szerintem igen. Az enyémek mindig azt kapnak, mert olcsóbban ki jön.
2013. szept. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Nekünk 4 cicánk van, így anyagilag jobban megéri a nedves kutyakaja, kicsit ha kell összetöröm nekik villával és mindenki boldog :))
2013. szept. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Maxitabi ***** válasza:
79%

Ha normál táplálékként adod neki és kizárólag ezt, akkor NEM!!!

Más a kutya szükséglete-az dögevő,a macska meg ragadozó!!

A legfontosabb a taurin,amiből jóval nagyobb mennyiség kell a cicáknak-életbevágó!! Persze ha kinti,akkor a vadászatból tudja azt pótolni.

Általában azonban a kutyakonzervek többsége nem tartalmaz annyi húst,belsőséget,amire a cicáknak szüksége van,gabona pedig olyan mennyiségben nem kell nekik (persze kutyának sem).

2013. szept. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%
igaza van az utolsónak, lehet neki adni ,de kizárólag azt nem tanácsos mert hiányzik belőle pár dolog.
2013. szept. 5. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%

3-as. Honnan vetted azt az egetrengető hülyeséget, hogy a kutya dögevő?

A macskák ugyan úgy megeszik a talált dögöket, szóval ha ez volta kiindulási alap, akkor nem volt valami jó megjegyzés...

A kutya is ragadozó.

Amúgy, hogy a kérdésre válaszoljak, nem lesz tőle semmi baja, adhatsz neki, csak tényleg ne az legyen a fő tápláléka

2013. szept. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A macskáknak teljesen más a tápanyagszükséglete, mint a kutyáknak. A macskák szervezete sok szempontból egyedi, és egyes anyagokat nem tud előállítani. A macskáknak sokkal nagyobb a fehérjeszükséglete, mint a kutyáknak, ezért a kutyatápban lévő fehérje nem elegendő a macskák számára. Ezen kívül több aminosavat nem tudnak előállítani, illetve nagyobb mennyiségben igénylik, ezek közül a legfontosabb a taurin. Egyes aminosavakat azonban nehezen tolerálnak, amelyekből sokkal több van a növényekben, mint a húsban, a kutyaeledel pedig sokkal több növényi eredetű fehérjét tartalmaz, mint a macskatáp. Ráadásul a kutyatápban sok a szénhidrát is, amelyet a macskák nem tudnak hasznosítani. És a D-vitamint is csak a táplálékból tudják felvenni, mert csak nagyon kis mennyiségben tudnak termelni.

És ez még csak néhány ok, amit felsoroltam. Igaz, hogy a kutya és a macska is ragadozó, de részben a háziasításuk eltérő ideje miatt mégis jelentős eltéréseket mutatnak. A kutyák sokkal régebben élnek az emberek mellett, ezért a szervezetük megtanult jobban megtanult hasznosítani más tápanyagokat is a húson kívül pl. a szénhidrátot ők tudják hasznosítani, a macskák viszont nem, és a fehérjeigényük is alacsonyabb a macskákénál.

Ezért nem javasolt kizárólag kutyatáppal etetni egy macskát, mert idővel biztosan kialakul valamilyen hiánybetegség.

2013. szept. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek a válaszokat :) ...egyébként csak egyszer kapott eddig kutyakaját,2 éven keresztül 1-szer :)
2013. szept. 5. 21:36
 8/9 anonim ***** válasza:
51%
6 macskám van és mind kutyakonzerven él mert ahogy többen írták olcsóbban jön ki..ja és semmi bajuk nincs.
2013. szept. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az objektív tényeket mindenképp érdemes megfontolni. Ha ritkán csak az van, így azt kapja, akkor nincs semmi baj. Az is lehet, hogy jó kis stramm macska, és egy életen át azon él, és akkor sincs semmi baja. DE! Én is meglepődtem nemrégiben, mikor az állatorvosnál szóba került, és ő elárulta, hogy ha egy macska hosszútávon kutyakaján él, akkor akár meg is vakulhat! Az olyan hiányzó tápanyagok miatt, mint pl. a taurin. Pedig látszólag annyira ugyanúgy néz ki egy doboz kutya, illetve macskaeledel!

Az, hogy ki mennyi kockázatot vállal be, az saját döntés, de ez objektív tény, amiről szerintem minden cicatartónak jó tudnia.

2013. szept. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!