Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Menhelyről milyen macskákat...

Menhelyről milyen macskákat lehet örökbe fogadni?

Figyelt kérdés

Nem a fajtára gondolok, hanem arra, hogy ha az anya macska valamilyen öröklődő betegségben szenved, és kölykei lesznek, akkor őket is odaadják, egy szólás nélkül?


Olyat ne írjatok, hogy inkább vegyek egy fajtisztát, vagy megbízható tenyésztőtől, mert én direkt menhelyről szeretnék, mert ott azokat at cicákat nem biztos, h örökbe fogadják, és elaltatják őket. Ha legalább egy olyan helyre kerülne,ahol megmenhetem az életét, sokat jelentene

14/L



2013. szept. 7. 16:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem fog szlni neked az onnan örökbe fogadott cicus, mivel ivartalanítják őket többnyire örökbeadás előtt. De nem is értem, miért akarnád, hogy szüljön? Meg akarsz menteni egy macskát, de ugyanúgy ontanád a világba a gazdi nélkülieket?
2013. szept. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyik az, hogy kiskorúnak nem adnak ki állatot. Macskát is ivartalanítva adják ki, vagy pedig ivartalanítási kötelezettséggel ha még nagyon kölyök. Nem azért kell, ugye hogy újabb kismacskák legyenek? Ha igen akkor azért inkább ne hozzál ki sehonnan cicát.
2013. szept. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
36%

Kiskorúaknak nem adnak ki, de vannak szülei, akiknek igen. Én is ugyanúgy elmentem apukámmal a menhelyre kutyáért és kiadták. ;)

A másik, szövegértelmezési gondjaitok lehetnek, nem azt mondta, hogy nála szül a macska, hanem ha az anyacicát vemhesen viszik be és ott szül meg. Egyébként egy menhelyi macskát nem fognak szűrni mindenféle nyavalyára, úgyhogy igen, szó nélkül a kölykeit is örökbe adják, mivel ezek nem szaporításra szán tenyészállatok.

2013. szept. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Meg nyugtatlak nincs szövegértelmezési problémám. Én is végig csináltam 15 évesen, hogy édesanyámmal mentem el menhelyre kutyáért, mert igen azt írtam, hogy kiskorúnak nem adnak ki állatot, vagyis ha egyedül megy oda nem adják ki neki. De igen, ha az édesanyjával vagy édesapjával megy oda minden különösebb ok nélkül elviheti. És igen nagyon szép a kérdezőtől, hogy 14 évesen azon gondolkodik, hogy menhelyről hoz ki cicát. Bár több ilyen lenne. De ezt is az ember saját maga dönti el, hogy mit hogyan csinál. Az pedig egy tanács, hogy ivartalaníttasd majd azt a kis állatot, mert se neked kérdező se a cicának nem lesz egyszerű. És igen sajnos az örökletes betegségeket nem igazán lehet kiszűrni. És ebből kifolyólag elképzelhető hogy olyan cicát hozol ki. Ha meglesz cicád sok boldogságot lelj benne. Egy szövegértelmezési problémával küzdő válaszoló. :-)
2013. szept. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha tudják, hogy az anyamacska beteg, és a kölykök örökölhették, akkor szólni fognak neked. A kiscicákat többnyire be szokták oltani többynire fertőző betegségek ellen. Köszönöm, hogy örökbefogadsz! :)
2013. szept. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
40%
Hmmm akkor kezdem! Tök jó, hogy menhelyről akarsz befogadni (amúgy ki írná hogy vegyél, mikor annyi kóbor van, már rég más világot élünk, ez a feltételezés abszurd) és igen, szűrik mindet minden betegségre, ne aggódj, nem kapsz beteg cicát! akik bekerülnek két hét karantén, közbe szűrések! Ez így működik, előttem lévőnek szólva aki azt írta hogy "egy menhelyi macskát nem fognak szűrni mindenféle nyavalyára" DE PEDIG IGEN! És igen, úgy van nem szaporításra szánják, de attól még lehet olyan betegsége ami más macskákra is veszélyes és igenis kötelessek szólni! Ivartalanítva, vagy ivartalanítási kötelezettségel és negatív (vagy rosszabb esetben pozitív) tesztekkel és megkapott oltásokkal adják át, de a teszteket megcsinálják mindenképp!!! Hol élsz te, már bocs!?? Akik azt írták, hogy nem kapsz cicát 14 évesen, igazuk van, de biztos a szüleid elmennek veled!
2013. szept. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!