Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért utálják sokan a macskákat?

Miért utálják sokan a macskákat?

Figyelt kérdés
Pl.olyat sosem lehet hallani,hogy "utálom a kutyákat",de a macskákat egy csomóan utálják.Miért van ez?A kutyákat,még ha nem is szereti őket mindenki,de senki sem utálja.A macskákat viszont a szemetek még a halálba is kívánnák.

2013. aug. 18. 13:55
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
82%
Mert nem tudják néha mennyire megértőek és aranyosak a macskák is. Azt hiszik nem hasznosak.
2013. aug. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
63%
Én utálom a kutyákat,mert majdnem megsebesített egy kiskoromban. Szóval lehet ilyet is hallani.
2013. aug. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
44%
Valószínűleg azért, mert annyi jóérzés szorult beléjük, mint amennyi látszik.
2013. aug. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim válasza:
18%
Én csak azt utálom amikor a lakásban vannak a macskák.Utálom hogy tiszta szőr tőlük minden, felugrálnak az asztalra, össze nyalnak mindent.Meg kétszínűnek tartom őket.
2013. aug. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 tibi98 válasza:
12%
haszontalan állat a macska most őszintén mit csinál????? semmit a kutya meg azért igen.
2013. aug. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
82%

"haszontalan állat a macska most őszintén mit csinál????? semmit a kutya meg azért igen."


Mert a kutya mit csinál azon kívül, hogy akkor is ugat, mikor nem kellene? Megfogja pl az egereket?

2013. aug. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
88%
Azért, mert buták. Primitívek. Én például cicás-kutyás vagyok, nem tartanék soha tengerimalacot, vagy papagájt, de ettől még véletlenül sem utálnám egyiket sem. Az emberek nagy része csak kis szőrös tárgyként tekint az állatokra, nem fogják fel, hogy nekik is vannak ugyanolyan érzéseik, és gondolataik, mint nekünk. Azt hiszik, ők, emberek, a teremtés koronája, ők a tökéletes lények, és minden más azért jött létre, hogy őket szolgálja és eltartsa, illetve szórakoztassa, és nekik joguk van bármit megtenni ezekkel a lényekkel. Sokak szerint a macskák nem hasznosak, odakakilnak a kertbe, ijesztőek, stb... ilyesmi jelentéktelen érveket szoktak felhozni ellenük. De sokan csak szimplán szadizmusból bántják őket, mert kicsik, és sajnos megbíznak az ilyen szemetekben, odamennek hozzájuk egy simogatásért, és már el is kapták őket... Szóval ez egy nagyon szomorú dolog. Tény, hogy nem vakon hűségesek, mint a kutyák, nem könyörögnek órákat egy falat ételért (de erre a kettőre is rengeteg az ellenpélda), de emiatt még nincs joga senkinek utálni őket. Ha valaki így áll a macskákhoz, annak nyugodtan meg lehet mondani, hogy utálja elsősorban ÖNMAGÁT, meg a többi ilyen embert, mert ők a cicákkal ellentétben GONOSZAK, BUTÁK és ÁRTANAK másoknak.
2013. aug. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
87%

Igen, 6-os, a terriereket, pincsereket pl. kifejezetten egér- és patkányfogásra tenyésztették és tartották eredetileg, sőt még patkányfogó versenyeket is rendeztek nekik. (Pl. a törpeschnauzer másik neve rattler, ami patkányfogót jelent.) De nagymamámék keverék kutyái is rendszeresen fogták a tanya körül a rágcsálókat, együtt még a hörcsögöket is kirángatták a járataikból.


A kérdéshez: szerintem a kérdés ebben a formájában elég szerencsétlenül van feltéve. Sok olyan embert ismerek, akik utálják a kutyákat -- nem "nem szeretik", hanem kifejezetten utálják, szóval ez nagyon nem igaz, hogy őket nem utálja senki. Nekünk van kutyánk, de cicánk nincs, mert rajtam kívül mindenki utálja őket otthon. Anyukám is, pedig ő -- ahogy elmesélte -- gyerekkorában nagyon szerette őket (belőlük is volt jó pár a tanya körül, nyilván), majd amikor megszületett a testvérem, utána én, megutálta őket, habár nem tud ma sem számot adni arról, hogy miért, nem érte semmi konkrét rossz élmény macskákkal kapcsolatban, sem minket.

Az viszont igaz lehet, hogy a macskákat talán kevesebben szeretik, mint a kutyákat. Hogy ennek mik lehetnek a pontos okai, nem tudom, csak találgathatok: míg a kutya (alapesetben) azt se tudja, hogy örüljön a gazdájának, elhalmozza szeretetével, olykor bőven érdemein túl is..., lehet tanítani, utasítani, együtt dolgozni vele, és megszámlálhatatlan történet kering arról, milyen hősiesen védték meg a gazdájuk/gyereke életét... Nos, addig a macskák zárkózottak, önállóak, csak akkor hízelegnek, ha kedvük van. Aztán a macskák szőre bizonyítottan allergizálóbb, mint a kutyáké. Van, akit idegesít a nyávogó hangjuk, pláne pacsmagoláskor.

De lehet, hogy vannak mindennek mélyebb gyökerei is: ha egy kicsit is utánanézel, a macskákhoz mindig is negatív képzetek társultak a szimbolikában, legalábbis az európai kultúrkörökben. (Pl. a boszorkányok, a Sátán (hátas)állata volt a macska, főleg a fekete, már a középkorban is.) Igaz, a kutyához is, de a kutya sokkal inkább hordozott jelképként pozitív vonásokat is, mint a macska.

Stb. stb. Most nem adtam kimerítő választ, csak találgatok, de ezek jutottak eszembe.

2013. aug. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
84%
Mert a kutyák mindig azt csinálják, amit mondanak nekik..vagyis odamegy, játszik, ha éppen a gazdija szeretné. A macskákból a kutyások általában ezt hiányolják. Pedig a macska is tud szeretni, csak ő nem azért fogja szeretni a gazdáját, mert a gazdája és kész, hanem ha jól bánnak vele, akkor hálás, de ha nem..akkor nem. és szerintem ez így korrekt:)
2013. aug. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 Oggi Doggi ***** válasza:
31%

Osztom néhány előttem válaszoló gondolatát.

Nem csinálnak semmit, hullajtják a szőrüket, mindent szétkaparnak, és mindenre felmásnak, mindent összepiszkolnak, arról nem is beszélve, hogy annyi betegséget terjeszthetnek hogy csak na, és kétszínűek, hűtlen, sokszor gonosz, és szerintem életunt állatok. Ezenkívül meg van belőlük aranyos is.

2013. aug. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!