Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lakásba tényleg nem való macska?

Lakásba tényleg nem való macska?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy cicát, de apám állandóan hangoztatja, hogy a macska nem lakásba való. Amúgy nem velük élek már, szóval nem arról van szó, hogy őt személy szerint zavarná. Tényleg rossz a macskának lakásban? Tudom, hogy a természetük különböző, de kutyát is sokan tartanak lakásban, anyámnak is van kutyája és szerintem jól érzi magát. A macskánál ez nem így van?
2009. nov. 3. 15:23
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
81%
Éppen, hogy lakásba való a macska!!! Felnőtt ember vagyok, 3 éve halt meg szegény cicánk. Csokoládébarna fajtiszta sziámi volt. 18 évet élt boldogan szeretetben megbecsülésben. Egyszer valahogy kiszökött vagy lesett (máig sem tudjuk) az erkélyünkről (földszint) Egy közepes nagyvárosban élek, ahol kb. egy hétig kalézolt a cicánk. Egyik este kinézek az ablakon, hát mit látok? A kocsink alatt valami mocorgást a parkolóban. Először azt gondoltam valami menyét, de aztán jobban megnézve egyből megismertem. Rohantam le hozzá, azt az örömet ami látszódott a cicán nem lehet elmesélni, de még most is elérzékenyülök...Nagyon hiányzik azóta is! :( A cicus tehát szabadon választhatott a szabadság vagy a megszokott panel nyújtotta kényelem között. Az utóbbit választotta...:)
2009. nov. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
46%

Szia.:)

Ez nem igaz..Lakásban szerintem sokkal jobban megvannak.Nekem perzsa cicám van..Imádja ha az ölembe ülhet..Azt hiszi csak rólla forog a világ..:)Szerintem inkább lakásba való a macska..

Üdv.25/N

2009. nov. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
61%
Nálunk a kertesházból alig lehet kihajítani őket. Nagyon jól elvannak bent a macskák, főleg, ha ott nő fel. Talán még jobb is, ha bent van, legalább nem éri baj. Egy macskára veszélyesebb a kinti világ, mint a kutyára, mert a kutya nem megy túl a kerten, ami legalább biztonságos. De a macska...
2009. nov. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Nekem 2 cicámvan lakásban, és egyértelműen boldogok. :)

Csak legyen meg mindenük. Jófajta alom, kaparófa, és sokféle változatos játék.

Ha egyedülsz élsz, és sokat lenne egyedül, akkor érdemes rögtön kettőt tartani, mert egy idő után hajlamosak bedepizni egyedül.

2009. nov. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
43%

15:53-nak:

Ha nem próbálsz meg spórolni az alommal, hanem bőségesen teszel a tálcába, akkor egyátalán nem lesz büdös. Én is egyedül nevelem őket, és semmi. Pedig ketten vannak. Annyi, hogy eset ki kell apátolni a kakit, és nálam csak olyan 3-n nap után érezni hogy büdös az alom. Akkor gyorsan kicserélem, és annyi volt. :)

2009. nov. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
65%
Nagyon sok szép érv szól itt a benti macskatartás mellett,annyival szeretném kiegészíteni,hogy nem feltétlenül kell "bezárni" a mirmákot,az én édesemre kb.5-6 hónaposan találtam,addig kinti cica volt,mi a 10.-en lakunk,gyönyörűen ,probléma nélkül megszokta a kényelmet,annyi maradt benne a "vad"élet szeretetéből,hogy kihiztizte az erkélyládás növények felszámolását,és elfoglalta a helyüket.Napjában többször-ha nem esik-kikérezkedik,felugrik,nézeget úgy 20-30 percet,majd bejön és jóízűen szundít egyet.Most 7 éves,ivartalanított "macskusz házikusz" fiú.
2009. nov. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%
Hát ne haragudjon meg senki, de én is cseréltem az almot naponta többször is, pontosabban reggel és este, de lehet hogy az én szaglásommal van a baj, de nekem a macskakaka frissen is büdös, meg nem frissen is és a zárható ládába pedig félt bemenni, mert egy megmentett cica volt, némi depresszióval. De amint olvashattátok én nem mondtam, hogy ne tartson cicát, csak azt írtam le én hogy jártam.15.53-as
2009. nov. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Én 2,5 hónaposan hoztam haza a lány házi cicámat. Egyáltalán nem engedtük ki, majd 5 és fél hónaposan ivartalanítattuk. Van 2 gyerekem, imád velük játszani, de persze aludni is nagyon szeret. :)) Egyáltalán nem akar kimenni, pedig kertes házban lakunk. Fedett almot használ, én minden reggel kiszedem a termékeket, így egyáltalán nem büdös. Nagyon fontos, hogy feltétlenül ivartalaníttasd!!
2009. nov. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez hihetetlen, hogy itt milyen hiperkedves macskaszerető emberek vannak, hogy hullára lepontozzák azt , aki azt meri mondani, hogy az ő saját macskája nem egy minta macska volt. Szerintem ti tiszta elvakult (persze tisztelet a kivételének) emberek vagytok, akik bepipulnak attól ha valaki azt meri állítani, hogy a macska nem ibolyaillatút kakál. Úgyhogy gratulálok a remek cicáitokhoz ,akiknek mindez megy és remélem, hogy a nagy macskabarátságotokban megmentettetek legalább annyi szegény kóbor állatot a haláltól mint én és akkor nem csak a jószagú lakótelepi cicáitokra lehettek ilyen nagyon büszkék. És egyébként ez tényleg bunkó hozzállás, azért lepontozni valakit, mert elmondja a saját történetét. Mert akkor még megérteném, ha azt mondtam, volna, hogy egy hülye aki macskát tart lakásban, de így? Én meg ettől pipulok be...És mégegyszer kösz a sok lepontozást, öröm volt veletek "társalogni".
2009. nov. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
0%
Amelyik bent van az nem macska.Gondolj már bele,azok lehet hogy még vadászni sem tudnak : S Szegény állat!
2009. nov. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!