Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem szeretném, h elüssék a...

Nem szeretném, h elüssék a cicáimat! Mit tehetnék az ügy érdekében?

Figyelt kérdés
...persze a bezáráson kívül! Főùton lakunk. Van valami megoldás, vagy csak bízhatok abban, h a cicáim tisztelik majd az utat és az autókat? Köszönöm elóre is a segítő válaszokat!
2013. szept. 10. 16:50
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
22%

Vagy meghal vagy nem.


Ez a macskától függ, hogy mennyire hülye.

2013. szept. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
88%

Ha ivartalan,az sokat segít.A miénk,amióta ivartalanítottuk el sem hagyta a kertet,ha kint vagyunk,akkor ott van folyton körülöttünk,meg ő kinti-benti cica.


Egy próbát megér,és felesleges szaporulatot sem csinál!

2013. szept. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Ivartalanítás, persze ez sem 100%-os...
2013. szept. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Macska biztos kerítésről eddig senki nem hallott? Beírod google-ba, hogy macskabiztos kerítés, és nézel róla képeket, akkor majd rögtön el tudod képzelni, hogy milyen is az, most nem tudok linkelni. És igen, az ivartalanítás is sokat segít, de azt amúgy sem ártana, sok szenvedéstől óvod meg a cicust. És a te állatod, köteles vagy a saját telkeden tartani.

A kerítés az nyilván plusz költség, de nekünk is van, a cica nem megy az utcára, és megéri!

2013. szept. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
És az első válaszolónak üzenem, hogy igenis a gazdától fÜgg, hogy hol van a macskája, lehet, hogy a cicákat nehezebb bent tartani, de attól muszály, és hidd el, hogyha egy kutyát tennél ki az utcára, azt is elütnék az autók, és nem azért, mert az állat hülye!
2013. szept. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Egy kinti cica átlagos életkora 2-4 év. Időjárás, Autó, méreg, kutya, gonosz emberek.

Egy benti cica átlagéletkora 12-14 év. (Nem ritka a 18-20 év sem)

Te döntesz.

Semmire nincs garancia.

Lehet, hogy szerencséd lesz, és él pár évet. De én még nem láttam 3-4 évesnél öregebb cicát, aki kint él. (Több mint 10 éve foglalkozom kinti cicákkal. Városban még rosszabb a helyzet, ott 1 max 2 évig élnek.)

(Persze, biztos van ilyen is.)

2013. szept. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
A mamámnak volt egy matuzsálem 20 év körüli kinti, félperzsa macskája...
2013. szept. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
2013. szept. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Hú, nem is reméltem, hogy ennyien írtok... köszönöm! Két cicáról van szó, egy nőstényről és egy kandúrról. Mind a ketten fajtatiszta sziámi cicák...elszaporodtak az egerek és sajnos a szomszéd felhalmozott szemete miatt a patkányok is megjelentek :o(, az állatorvos Ajánlotta ezt a fajtát.

Nincsenek teljesen kizárva a házból, bejöhetnek, sőt idáig egy-egy rövid időt leszámítva végig bent voltak, de Párom már nagyon mondogatja, hogy nem ezért hoztuk őket.

2013. szept. 10. 18:32
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Ivartalaníts akkor főleg.Egyrészt mert szaporodni fognak,másrészt rengeteg rossz ember van,akik ha látnak egy fajtatiszta macskát ellopják,hogy hasznot húzzanak belőle.


Chip és ivartalanítás!


Ja és én egerészési célra,tuti nem sziámit vettem volna!

2013. szept. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!