Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska a házban tapasztalatok?

Macska a házban tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2013. szept. 13. 12:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
41%

Az tuti, hogy mindenhová bemászik, a legjobb nevelésű is!Ha nincs ivartalanítva, körbe jelöl mindent padlótól plafonig.Ha ivartalanítva van, az sem garancia, hogy nem pisil bele a papucsodba.

És mindenképpen kipróbálja a körmét a bútorokon is, függetlenül attól, hogy sok ezer forintos kaparófája van.

Ezeket leszámítva egy tünemény.

Nálunk ez a tapasztalat, de megszerettük, egye fene, most már nem válunk meg tőle, bár néha megnehezíti kissé az életünket.

2013. szept. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Bemászik mindenhova, ha tud be is pisil, mert szeret elbújva pisilni (már megbántam hogy nem tetős almot vettem, de most fogok rá valami tető félét rakni) ugrál, futkározik, de aranyosak, engem nem zavar egyik "rossz" tulajdonsága sem! Nekünk szobánk van egy fürdővel, a szexuális együttlétet megoldani nehéz, mert mindig figyel :D be szoktam tenni játékkal a fürdőbe ilyenkor :) (ha valakinek van bármi ehhez kapcsolódó egyéb ötlete, azt szívesen várom :D ) a szőr egyáltalán nem zavar! Egy kicsit zavar az hogy a mosdókagylóba belemászik, utána meg végigtapicskolja a tv-t mert épp egy legyet kerget! Amúgy megfogja a legyeket, a dorombolás nyugtat, jó hatással van a vérnyomásra, stb! Csak ajánlani tudom! És mikor alszik...meg kell zabálni! :)
2013. szept. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Dogmatix91 ***** válasza:
100%
15 évig élt velünk a cicánk (1 évesen kaptuk). Volt egy szőnyeg ami nem tetszett neki, azt mindig lepisilte. Rattan bútorokat mellőzzétek :D Mindenhol macskaszőr, hiába takarítasz naponta. Az almát érdemes naponta cserélni, vagy mindig kiszedni a piszkait, mert nincs kellemes aromája. Bemászik a legkényelmesebb és a leglehetetlenebb helyekre. Ha előmarad vagy nincs jó helyre elrakva a kaja akkor azt el lehet felejteni. Fiatalabb korában ha éjjel unatkozott akkor nagyon hangosan nyávogott, hogy biztos, hogy mindenki felébredjen rá. Ettől függetlenül sosem gondoltunk rá, hogy megváljunk tőle. Nagyon a szívünkhöz nőtt a kis szaros és csodálatos pillanatokkal ajándékozott meg minket :) Ha nem kell fajtatiszta cica akkor menhelyről hozz el egy kismacsekot. Ja és pofátlanul tudnak kuncsorogni, az mindig finomabb amit te eszel :))
2013. szept. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
65%

Én nem tudom milyen macskája van az előző két válaszolónak, de nekünk 2 van, egyszer kellett nekik megmutatni a wc-jüket, azóta eszükbe sem jut máshova pisilni, véletlenül sem. Még amikor be voltak altatva, félkómásan is, ide-oda estek, de elbotorkáltak a saját kis wc-jükbe.

Arra is simán rá tudtuk őket nevelni, hogy hova szabad menni és hova nem.Nagyon tudják, és az esetek nagy részében be is tartják :)

2013. szept. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm
2013. szept. 13. 12:33
 6/16 Dogmatix91 ***** válasza:
100%
Igen a mi cicánk sem mászott fel az asztalra...amikor láttuk. :D De volt hogy éjjel felébredtem, kimentem a konyhába ő meg ott ücsörgött az asztalon :) Nem csinált semmi rosszat, csak nézegetett. Macskát nevelni nagyon nehéz, az alap dolgokon kívül szerintem nem is érdemes. Aki macskát vállal tudja jól, hogy makacs állattal fog együtt élni. Nem elég neki 2 jó szó, vagy egy kis simogatás, hogy megtörjön. Addig fogod simogatni, amíg ő akarja! :D Ha megunja akkor elmegy, ha nem akar elmenni akkor csak kicsit megharap, hogy elég lesz :) Legalábbis a miénk ilyen volt :)
2013. szept. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
nálunk penészes volt a fal a sarkokban és mikor kicsi volt befért ide oda, és mivel a macskák a büdöset keresik mikor pisilni kell, egyszer kétszer elvétette az irányt! Aztán akkor zavarodott meg teljesen, mikor ki lett engedve, és ott nem tudott pisilni (hiába mutattam meg neki,hogy itt meg ott kell kaparni) és elkezdte azt hogy a mosdóba pisil! Most (kb 2hónap múlva) állt vissza az alomra! Minden macska más, kedves válaszoló, nem lehet tudni melyik miért használja egyből az almot és máshova nem megy, vagy éppen miért használja egyből és utána zavarodik össze!
2013. szept. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Dogmatix91 Teljesen ilyen az én macskám is, és így gondolom én is, hogy makacsak! Nehéz nehéz velük! :D de nem baj én imádom az enyémet és nem érdekel semmi rosszasága, és igen beismerem, meg nevelhettem volna jobban is :D
2013. szept. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Dogmatix91 ***** válasza:
100%
Szerintem pont az a szép bennük, hogy ilyen neveletlenek :) Persze egy alap nevelés kell nekik, ne karmoljon azért össze, meg használja az almot. De amíg nem csinál bajt addig felőlem akár a plafonon is lóghatna egy macsek :)
2013. szept. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
egy macskát hogy kell megnevelni és úgy hogy amikor nem vagy ott is jó legyen. Jutalom falatokat adni neki ha jó volt ha rossz akkor meg semmit nem adni nekik és majd egyszer csak rájönnek hogy miért van az hogy kapnak máskor meg nem.
2013. szept. 13. 14:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!