Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Teljesen kiborultam! Ugye...

Teljesen kiborultam! Ugye nekem van igazam?

Figyelt kérdés
14 éves fiú vagyok. Van egy Perzsa macskám akit a szüleim sz*rba se vesznek. Vagyis hát csak apám. Ajándékba kaptam ezt a cicát tavaj karácsonyra. Olvasgattam és kiderítettem ,hogy abszolút nem jól tartjuk. Kinti volt és nem kapott rendes kajákat.Szinte mindig csak tejeskenyeret kapott.Kint volt a minuszoban is. Most vége rávettem apát ,hogy vigyük el dokihoz. Tüdőgyulladást állapítottak meg nála.Apám nem is akarta kezeltetni de én összegyűjtöttem a pénzt és kigyógyítattam ,beoltattam és ivartalanítattam. Mostmár Royal Canin szárazat kap és próbálom minél többet bent fogni. De ha nem vagyok itthon általában napi 9 órát az az idő alatt végig kintvan mert az apám kiteszi. Ha meg tüsszög a cica akkor is rögtön ordít ,hogy kifelé vele. nem csoda ha tüsszög ha kint van. Fésülöm ,féregtelenítem. Már egy párszor titikban behoztam a macskaalmot de apám ahogy meglátta szónélkül kitette. Egyszer nem volt itthon és én akkor szabad voltam.Behoztam a cicát almozta és melletem aludt. Ezek egyikét sem engedi meg ő. Ez igy ment másfél hétig még távol volt. Nem értem!És mikor hazaért megérdeztem ,hogy macskaalom szag van-e?Azt mondta em.Pedig végig bent almoztam. Én pénzelem a macskának mindenét és mégis ő izél itt. Ja igen!És ő abszolút nem pénzel engem. Már van önkéntes munkám .Abból élek szinte!

2013. szept. 19. 19:03
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Ajándékozd el a macskát, valakinek aki el tudja tartani gond nélkül.
2013. szept. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Igen, szerintem neked van igazad..
2013. szept. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen neked van igazad a leírtak alapján.
2013. szept. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
Első, miért is kéne elajándékozni amikor szereti ?
2013. szept. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
5%

Hát nincs. Tehát önmagában attól, hogy kint van a macska nem kap tüdőgyulladást, amíg van egy megfelelő hely, ahova behúzódhat. Namost mivel a gazdája te vagy, erről már rég gondoskodnod kellett volna, mint ahogy nem 1 évvel a macska megléte után kell olvasgatni. És itt nem beszélünk nagy pénzekről, mert 10 db kockabálából meg egy hullámpalából már olyan menedéket csinálsz ami bőven elég, és kerül mondjuk 5 ezer Ft-ba.

Az, hogy milyen kaját kap pénzfüggő, nyilván ha valaki kőgazdag akár szín hússal is etetheti, ha nem, akkor marad az olcsó vacak kaja. Az élet sokszor szívás, ez van.

Amúgy ha random mód behozod, majd kimegy, na pontosan akkor fog megfázni, akkor már sokkal jobb neki, ha állandóan kint van.

2013. szept. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az én perzsám azért nem szobacica, mert az előző gazdájánál félig kinti, félig benti volt, már 2 éves volt, amikor idekerült, úgyhogy mi hiába próbáltunk belőle benti cicát faragni, keservesen vérnyogott pár hét után, hogy engedjük ki. Hiába van neki kinti fekhelye, nem érdekli, ő a bokrok alatt szeret aludni - még télen is, a hóban. A fekhelye csak akkor érdekes, ha behozzuk, akkor alszik is benne, szóval egyébként szereti. Már próbáltunk kint több helyet is, hátha az a baja, hogy nem tetszik neki, ahova tesszük, de rá se bagózik. Nálunk a macskaajtó lett a megoldás, de elég macerás, mert újabban belóg néhány sün, vagy épp a szomszéd macskái, hogy eszegessenek.


Apukáddal sajnos nem lehet mit tenni, de ha esélyes, hogy télen, a mínuszokban is kihajítja a macskát, akkor most is engedd ki, hogy megfelelő bundát tudjon növeszteni.

2013. szept. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Valamint kisállat kereskedésben vagy állatpatikában lehet kapni cicáknak való vitamint. Én ősszel és télen szoktam neki adni, még sosem volt megfázva, pedig volt, hogy 3 napot is kint volt egyhuzamban, mert nem jött elő. De megoldotta. Azért a perzsa is macska ám. Most persze legyengült lehet, a tüdőgyulladás, ivartalanítás biztos megviselte egy kicsit.
2013. szept. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
én nagyon szeretem az én cicámat,és az összes cicát úgyhogy elfogult vagyok macskatartás terén! Szerintem is neked van igazad, ez szemétség, szerintem apukád nem gondolja ezt végig! Próbáld meggyőzni!
2013. szept. 20. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mivel többen éltek a házban nincs egyikőtöknek se igaza,csak egyszerűen más a filozófiátok.Kicsit nem értem miért pontozták le azt a válaszadót aki azt javasolta hogy kinti búvóhelyet is csinálj a cicának,vagy figyeld meg hol bújik el és azt kényelmesebbé,melegebbé tenni.Az baj hogy akarata ellenére van a macska ki be rakosgatva mert ez olyan mint embernek a légkondi.Semmi baja nem származik normális esetben ha kint van a cica,mert ösztönösen talál búvóhelyet magának ha van benne életösztön.Ideális esetben kint végzi a dolgát ezzel se lenne probléma. Az apukáddal való kommunikációban viszont neked kell sokat változtatnod.Egyáltalán nem mindegy hogy egy állatvédőként vagy mint a fiaként beszélsz vele a cicáról.Nem ismerlek benneteket de szerintem apukádnak már elege van főleg hogyha úgy akarod rávenni valamire hogy neked van igazad és nem veszed figyelembe amit ő is szeretne.Ha nem vagy otthon te magad rakd ki a cicát ha lehet mindig azonos időben így a cica is tud alkalmazkodni.Amúgy meg "14évesen az abból élek" hozzáállásodból gondolom hogy nem teljesen vagy (diplomatikus) a dologban.De nem ítélkezni akarok.És tényleg kinti helyet csinálj a macskának.
2013. szept. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!