Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Teljesen kiborultam, tudnátok...

Teljesen kiborultam, tudnátok segíteni (lelkileg)?

Figyelt kérdés

megkaptuk az év végi gázelszámolást... 230000 ft!!! én nem dolgozom, párom tart el (nem így terveztük, így alakult, hosszú miért, de próbáltam munkát találni, csak terhesen senkinek nem kellettem).

szóval párom elég jól keres az átlaghoz képest, viszont vett egy kocsit részletre, kell a munkájához. így pont kijövünk egy hónapra. (a részletek akkor járnak le mikor megszületik a pici, szóval akkor már kint leszünk a vízből)

viszont ez a gázszámla most teljesen padlóra küld minket így karácsony előtt. teljesen elkeseredtem, és nagyon ki is borultam. tudom, hogy meg kéne nyugodnom a baba miatt, de egyszerűen nem megy.

ti mit tennétek a helyemben?

tudom, hogy nem épp ebbe a kategóriába tartozik a kérdésem, de remélem kismama ként ti megértitek, hogy min mehetek most keresztül...


2012. dec. 17. 16:02
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Én lehet megmondanám Anyuéknak, hogy semmit ne vegyenek nekünk talál még az Anyósnak is karácsonyra hanem segítsék kifizetni a számlát. Bár azért ez elég komoly számla, hogy gyűlt össze ennyi?
2012. dec. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%

Kérj részletfizetést a szolgáltatótól!

Nem értem, tavaly nem fűtöttetek, hogy lett ilyen sok?

Mostantól kérj havi elszámolást, akkor év végén nem ér majd meglepetés!

2012. dec. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg, nem érdemes idegeskedni, azzal nem fog semmi sem megváltozni. Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna, fel a fejjel! sokszor olyantól jön segítség, akire nem is gondolsz.
2012. dec. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
bediktálós a rendszer működik(?) nálunk, valószínüleg én rontottam el, tehát miattam lett ennyi. párom most is dolgozik, szegénykém teljesen kiborult, de aranyos volt, nem rajtam vezeti le. beszélek a szolgáltatóval, megpróbálok részletfizetést kérni, hátha megy... már az jó lenne, ha 2-3 részletbe tudnánk kifizteni.
2012. dec. 17. 16:09
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

Hát valamit nagyon benézhettél!

De ha bediktálós, akkor minden hónapban bediktálod, és az a havi fogyasztást fizeted! Akkor eddig mit fizettél?!

2012. dec. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi!!! Változtatni már nem tudtok rajta. Próbálj egyezkedni a szolgáltatóval, hogy befizettek most x összeget (amennyit ki tudtok fizetni esetleg szülők segítségével, tényleg, kérjétek Karácsonyra, hogy amennyit ajándékra szántak, adják oda kp, hogy tudjatok fizetni), a maradékot meg részletekben. Bele fognak menni, mert örülnek, ha valaki fizet, még ha részletekben is. És januártól álljatok át "diktálósra", így nem fog meglepetés érni. Ha végképp nem akar belemenni a szolgáltató a részletfizetésre, akkor még megoldás a személyi hitel (szigorúan a bankotoktól, nem pedig Provident, Cofidis és hasonlók), ugyan így végül többre jön ki a hitelköltség miatt, de ha nem tudjátok egyben kifizetni, és a szolgáltató sem megy bele hosszabb részletfizetési konstrukcióba, akkor ez a megoldás marad még.
2012. dec. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
5-10 ezer forintról jöttek a számlák ősszel, most mikor igazán elkezdtünk fűteni jött egy 15 ezres, és most ez. abban a hitben voltam, hogy ez így ok. de ezek szerint mégsem az...
2012. dec. 17. 16:14
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

De akkor te mindig jóval kevesebb számot diktáltál be mint a valós szám,fogyasztás volt.

Kérj részletfizetést és addig ne hagyd míg nem engedik.

2012. dec. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az jutott eszembe amit a 2. válaszoló írt,h kérj részletfizetést.Nekünk egyszer 70ezer ft-os számlát küldtek ki és kértem a részletfizetési lehetőséget.Igaz 2 részre,de megoldották.
2012. dec. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Te azért, ha megnyugodtál, akkor sztem menj be a szolgáltatóhoz, az ő elszámolásukkal, s kérd le, amiket te diktáltál be. Hiszen azt rögzítik. Előbb ellenőrizd , hogy valóban jogos-e a követelés! ! !
2012. dec. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!