Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit barkácsoljak a kerítés...

Mit barkácsoljak a kerítés tetejére, amit macskák nem tudnak átmászni?

Figyelt kérdés

Egy magas betonkerítés, gond nélkül másznak fel mindkét oldaláról a macskák. Ezt a problémát szeretném egyszer és mindenkorra kiiktatni.

Azt hiszem az lenne a legjobb, ha a kerítés teljes hosszában a tetejére erősítenék valamit. Valamit, amin vagy nem bírnak mászni, vagy nem mernek, mert megsebesítené őket, mindegy. Lényeg, hogy leszokjanak a járkálásról.


Egyelőre még semmi ötletem mit tehetnék oda. Gondoltam dróthálóra, de abba bele tudnak kapaszkodni, szerintem simán átmennének azon is.


Van jó ötletetek, esetleg bevált módszeretek?


Fontos, hogy házilag olcsón megvalósítható legyen, szóval megmagasítani a kerítést még pár méterrel nem jó megoldás... :(



2013. szept. 21. 08:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Dróthálót úgy szokták, hogy nem teljes szélességében rögzítik és lehajlik az állat sülya alatt de szerintem az ocsmány.

Lehet kihúzni villanypásztort, vagy ültethetsz tűkés sövényt, vadrózsa, pirokanta, vadcitrom stb. Utóbbi betörők ellen is véd.

2013. szept. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nagyon rossz helyen jársz itt, ha olyan módszert keresel, amivel macskákat, vagy bármilyen mást állatot tudsz megsebesíteni.
2013. szept. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tegyél a kerítés oldalára valami 'csúszósat'. Gondolok itt egy vas vagy alumínium lapra amin nem tudnak felmászni. Nekünk bevált. Nem sebesíti meg a cicát sem!
2013. szept. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ja és még valami, a kutya tartás sem megoldás jelen esetben.


2#-es!

Nem megsebesíteni akarom őket, hanem leszoktatni arról, hogy a kert egyik részére bemehessenek. Nagyon fontos. És a kerítés a gyenge pont.

A másik oldalon lévő kerítésen úgy tudom még nem másznak át, az másfajta. A kert hátsó részében egy hatalmas területen pedig szabadon mászkálhatnak, még búvóhelyük is van, szóval tévedsz, ha azt hiszed, hogy megsebesíteni akarom őket...

Egyszerűen nem vágják maguktól, hogy nem MINDENT szabad! Sok minden meg van engedve nekik hátul...

2013. szept. 21. 09:16
 5/6 A kérdező kommentje:

Alumíniumlap...

Az milyen magas legyen minimum? Úgy értem egy kb 2 méteres betonkerítésre hány centi magas legyen a lap???


Ezt mondjuk venni kéne, de nem tűnik rossznak, bár legalább olyan csúnya,mint a lehajló háló. :(


Első válaszoló javaslatán gondolkodom, bár nem 2 nap a megvalósítás, tüskés sövény, vadrózsa... Az legalább jól néz ki, hm.


Jöhetnek még ötletek! És köszi mindent!

2013. szept. 21. 09:23
 6/6 anonim ***** válasza:
Keress rá youtubeon a "cat proof fence" kifejezésre van pár jó megoldás a problémádra.
2013. szept. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!