Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bagzás idején a lány vagy a...

Bagzás idején a lány vagy a fiúcicák vernyákolnak?

Figyelt kérdés
2013. okt. 4. 12:29
 1/10 anonim ***** válasza:
14%
A lányok, mert minden egyébb mellett a fiú többek közt a karmait is belevájja a lány cicába. Ez fájdalmas, szóval nem az örömtől vernyákolnak.
2013. okt. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
13%
Akkor minek csinálják?
2013. okt. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
35%
Marhaság, a "vernyákolás" 99%-ban a kandúrok seftje, és az aktus előtt, a vetélkedés során hangzik el.
2013. okt. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
A kandúr péniszén pici, fehéres, kampós tüskeszerű "cuccok" vannak. Amikor beteszi a nősténynek, majd kihúzza, ezek automatikusan felkarmolják a hüvelyt, ami nyilván mocskosul fáj, ezért visít szegény. Viszont ez kell nekik, valahogy a peteéréssel van kapcsolatban azt hiszem, de nem tudom pontosan. Guglizz rá a macskák szaporodására :)
2013. okt. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
40%
Én úgy látom, hogy kandúrok vernyákolnak alapvetően... Pár napja az egyik kandúrunk vernyákolt egy vörös idegen kandúrral, aki le is támadta a mi Micukónkat, és megkarmolta őt:-S. Ugyanakkor szerintem a nőstény a kopuláció során vernyákol amiatt, amit fentebb olvashattunk, hogy a kandúrok hímvesszője kampókkal szabdalt.
2013. okt. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

Mindkettő.

Van egyfajta udvarlási rítus is náluk, ami során hasonló hangokat adnak ki. Olykor a nőstény hívja a kandúrokat, máskor a kandúrok "veszekednek" egymással.

De a legvalószínűbb, hogy azt hallod, amikor az aktus során nyávog a nőstény. A hím pénisze ugyanis tüskés, ami felsérti a nőstény hüvelyét, tehát eléggé fájdalmas és ezért nyávog. Emiatt sokszor úgy ér véget az aktus, hogy a hím kihúzza a péniszét, a nőstény nyávog és elszalad vagy odacsap a kandúrnak, mire az is nyávog. :D

De ha hosszasan hallod, akkor valószínűbb, hogy még nem közösülnek, csak az "előjáték" megy. Én már többször láttam is ilyet, megállnak egymással szemben és iszonyatos hangokat hallatnak, elképesztő! Amikor még nem tudtam, hogy van ez én is rohantam, mert azt hittem valami baj történt, de csak simán álltak egymással szemben és "ordítoztak". nyávogtak. Nagyon érdekes, milyen hangokat képesek kiadni a bak macskák is, a testük is mozog közben, pl. bizonyos hangok kiadása közben teljesen behúzzák a hasukat, homorú lesz.

2013. okt. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
49%
Szerintem mind a kettő. A lány cicák amikor tüzelnek ők is adnak ki hangokat, így hívják a kan macskákat.
2013. okt. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Na jó, én láttam macskát, nem elméleteim vannak!
2013. okt. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
31%

A hímek péniszén hátrafelé mutató tüskék találhatók, ezek a pénisz kihúzásakor felsértik a nőstény vaginájának falát. A nőstényt ez az ovuláció megkezdésére serkenti, de mivel erre nem minden esetben kerül sor, a nőstények ritkán esnek teherbe az első párzás során. A tüzelő nőstények több hímmel is párosodnak, így előfordulhat hogy az egy alomba tartozó kölykeik több apától származnak.

A szaporodási folyamat erős zajjal járhat, mivel mindkét állat hallatja a hangját. A zaj leginkább a harcoló macskák által kiadott hangokra emlékeztet.

2013. okt. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
idióták ezek, nem macskák
2013. okt. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:

Ez normális, hogy ilyen a heg a 15. napon? A többi lent.

15 napja ivartalanította a dokink a lány macskánkat. És az lenne a kérdésem, hogy normális hogy kilóg a belső varrat? 1.-es számmal jelöltem. És mintha ott egy apró lyuk is lenne. De lehet csak így forrt össze. A cica foltos. És a heg nagyon szép neki, csak ott van...

Kiscicák összeszoktatása?

Szóval az a helyzet, hogy eldöntöttük, hogy lesz kiscicánk.Eleinte csak egyről volt szó,elmentünk az első helyre anyukámnak nagyon megtetszett a kiscica,mert kis önálló személyiség,de én viszont inkább egy ölbecicát szeretnék,mert sokat stresszelek. Megnéztünk másik...

Mennyi az esélye, hogy egy szürke lánymacskának és egy vörös fiúmacskának szürke fiú vagy vörös lány cicája születik?

Azért kérdezem, mert még sosem volt rá példa... Ha van vörös, az tuti, hogy fiú lesz, a szürke tuti lány.. Legalábbis az utóbbi 3 évből kiindulva.

Van 3 lány macskám, bent élnek, szobatiszták. Mit jelent náluk a prüttyögő hang?

Remélem tudjátok mire gondolok :D én a kedveskedésre gondolok.

A macskák mikor lesznek ivarérettek?

És hány kiscicát ellik meg? Nekem lány macskám van és tudni akarom, hogy mikor számíthatok kiscica felbukkanására. És mikor lehet őket megfogni? (mármint olyan értelemben, hogy megsimogatni)

SOS! 9 honapos ivaros lány vérezhet huvelybôl, tuzel?

Nagyon morog, nyávog, de nem hiszem hogy beteg eszik rendesen 1 napja van nálunk?




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!