Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Pár nappja besétált hozzánk...

Pár nappja besétált hozzánk egy sziámi kiscica, elég rossz állapotban . Bevittem a házba, megtörölgettem renberaktam. AZTÁN KIDERÜLT HOGY A SZOMSZÉDÉ. ő nem gondoskodik róla nem eteti. Mi a tetndőm?

Figyelt kérdés
2009. nov. 11. 18:49
1 2
 11/14 anonim válasza:
56%

uppsz.. a válaszom már nem passzol ide..


hát nagyon ragaszkodik hozzád a kiscica:)) talán ha sokat beszélnél hozzá, hogy menned kell, de sietsz vissza, jóllakatod mielőtt elmész talán akkor elalszik..

2009. nov. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Gratulálok! Ne aggódj, aludni fog a nap nagy részében. Reggel/este de főleg este lesz kedve játszani. Kell egy kis idő míg megszokja az új helyét (gondolom ezen már túlvagytok).


Fontos, hogy elvidd állatorvoshoz, féregirtás, oltások, ivartalanítás.


Vegyél jó minőségű, korának megfelelő (ha pici a cica, akkor junior verziót) száraztápot és próbáld arra rászoktatni. Ezekben több a tápanyag, mellesleg olcsóbb is. Zacskósat sokkal jobban szeretik, én azt is adok.


Vegyél neki alomtálcát, almot, kaparófát, fém etetőedényt, játékokat (tollas-csörgős pálca nagyon jó), macskafüvet (hogy a virágok helyett ezt rágja). Egy védett fekhely is kell neki.

2009. nov. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Most olvastam csak a kérdésedet, úghog nem tudom, mennyire lesz aktuális a válaszom :)


Először is gratulálok a Cicához! :)

Én ugyan elfogult vagyok a sziámival szemben, de úgy gondolom, hogy nagyon szerencsés vagy, hogy egy ilyen fajta akadt az utadba!

Nekem kislánykorom óta voltak macskáim, tehát mindig oda voltam értük. Mióta viszont sziámit tartok, totális "szerelem" van :)


A sziámitól ragaszkodóbb, okosabb, és "emberibb" macskával soha nem találkoztam még. Őket igazán csak az érti meg, aki neveli is. Külső szemlélő számára undok, távolságtartó fajta, de már biztos ti is tapasztaltátok, hogy "anyuci" nélkül szinte egy lépést sem tesznek :) Ez nem csak picikori sajátosságuk, az én macskám 2 éves lesz, de még mindig a nyomomban van takarítás közben, és csak akkor alszik nyugodtan, ha ott van "apa", vagy "anya" :)


Idegenekkel nem barátkozik, és elég hangos is (rengeteget nyávog). Meg persze akaratos. Okos, tanulékony, és rafinált :) Ez mind mind a Sziámi :)

Ezt a fajtát egy csomó dologra meg lehet tanítani: pl. pórázon sétálni, és még akár arra is, hogy játék közben elgurított dolgokat vigyen vissza (bár ez nekünk nem sikerült, de ez az én kudarcom lehet, és nam a macskámé).


Meg kell szokni a ragaszkodásukat, ez tény. Remélem, hogy nektek sikerült, és boldog sziámi tartók vagytok a pároddal! :)

2009. nov. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Hogy van a cica?

Az enyém a szomszédból költözött át. A szomszédnak van még egy macsekja, akit nem jól tart, ô is mindig az ajtó elôtt ül, hogy átköltözzön, de ôt egyenlôre csak etetem.

Tudom rég írtál már, de kiváncsi vagyok a kis sziamiau-ra.

2010. máj. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!