Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam be? (Bocs...

Hogyan szoktassam be? (Bocs lehet kicsit hosszú)

Figyelt kérdés

Megpróbálom rövidre fogni. Régi macskáink úgy voltak betanítva, hogyha WC-re kellett menniük kikéredzkedtek. Azok már elpusztultak sajnos és 2008-ban lett egy új kis cicánk. Eleinte szoba cica volt, nála is működött ez a dolog aztán megszületett húgom ott minden megváltozott... neki volt egy kis asztala amin enni szokott és sokszor ott hagyta a maradékot. A macska persze nem bírt ellenállni és sokszor ott szaglászott illetve már majdnem hogy bele evett.. anya ráüvöltött vagy odacsapott konyharuhával, húgom meg belerúgott... így szépen lassan a húgom ebből hobbit csinált, és emiatt a macska elidegenedett a lakástól, tehát félt bejönni.


A telkünkön 2 ház van én átköltöztem a régibe. Mivel az én cicám így szeretném újra szobacicává nevelni de nagyon nehéz. Egyszer véletlen be lett ide zárva 3 napra, mert ezt a lakást raktárnak használtuk és anya nem vette észre amikor ide bejött így véletlen benn maradt. Szerintem azóta komoly problémája van az ajtóval.


Ma figyeltem meg, hogy az elő szobába van a kajás tálja. Addig nem is mer nyugodtan enni, amíg nem látja hogy nyitva van az ajtó. Ha csak behajtom akkor már hátrafordul és kinyitja utána megy vissza enni. Itt a tél nem akarom tárva nyitva hagyni az ajtót.. hogyan tudnám megtanítani neki hogy bármikor kimehet ha kéri? Ez a 3 napos bezártság nagy traumát okozhatott neki.. meg a húgom is..



2013. nov. 3. 20:26
 1/1 anonim ***** válasza:
Ne hagyd magára. Legyen a közeledben. Pl amikor a szobádban vagy hívd vagy vidd őt is és Simogasd sokat. Adj neki a lakásban enni, ott ahová be akarod szoktatni. Ne legyen külön elzárva tőled. Nyugodtan lehet veled a lakásban. Amikor nézed a tvét akkor rakd magad mellé és szeretgest Simogasd. Ha gyengéd vagy hozzá könnyebb lessz. Játsz vele sokat.
2013. nov. 4. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!