Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha az emberek találnak egy...

Ha az emberek találnak egy macskát, vagy hozzájuk csapódik, keresik a gazdáját?

Figyelt kérdés
Te hogy teszel? Azért jutott eszembe a kérdés, mert én most keresem a saját macskámat, és volt már olyan, hogy a plakát alapján jelentkezett valaki, hogy odacsapódott hozzájuk egy macska, aki hasonlít az enyémre. Nem az enyém volt, de javasoltam, hogy esetleg rakják fel egy-két elveszett állatos portálra, hátha keresik és a gazdája ráakad. Erre megvonta a vállát, hogy neki tök mindegy, elfér náluk, nem rakja fel. Kicsit megdöbbentem, mert ennyi erővel az én macskám is ott lehet valakinél, aki nem vette észre a plakátot és eszébe sem jut, hogy azt a macskát kereshetik...
2009. nov. 17. 12:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Én mindig körbejárom a környéket, ha találok egy állatkát, (mert volt már hogy egy db napos kiskacsa jött hozzánk). Eddig egy kivétellel megtaláltam a gazdikat.
2009. nov. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én is ezt csináltam most egy kiscicával, körbe jártam, meg is lett a gazdája. Csak azon csodálkoztam, hogy igazából nem is kellene ahhoz kimozdulni, ha nincs kedve, hogy felrakja a netre, hogy itt és itt találtam egy ilyen és ilyen macskát, lehet érdeklődni. Ráadásul nem is valami idős ember volt, aki ne értsen az ilyesmihez. Csak megvonta a vállát, hogy neki mindegy, nem rakja fel.
2009. nov. 17. 12:40
 3/6 anonim ***** válasza:

Barátom szüleinél kb 6macska van aki odakóborolt hozzájuk. De mind kint van, tehát ha akar bármelyik hazamehet. De szerintem inkább kóbor macskák.

De persze ha nyakörves cica lenne az más.

2009. nov. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mivel nálunk általában csak úgy kikötnek a talált állatok, mindig teszek fel hirdetést mindenhova, szólok a környéken lévő állateledel boltokban, hogy szóljanak, ha valaki keresi a cicáját/kutyáját. Plusz körbenézek neten, hogy ki adott fel hirdetést, hogy keresi az állatot.
2009. nov. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Par hetes kiscicat ha talalok, akkor nem jarom korbe a kornyeket, hanem addig befogadom, mig neten nem talalok neki uj gazdit. Ez eddig bevalt.

Nyakorveset meg nem talaltam, de ha talalnek, mindenkepp kiplakatolnam.

2009. nov. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én tíz éve találtam egy pici cicát. (aki most itt alszik előttem az asztalomon :) ) Nem hirdettem meg,de nem is láttam, hogy keresnék. Megszerettem azonnal, megtartottam.
2009. nov. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!