Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam vissza a...

Hogyan szoktassam vissza a cicámat az alom használatára?

Figyelt kérdés

A gondom a következő:

Van egy cicám, bent él a lakásban. Kiskora óta nagyon ügyesen magától az alomba pisil/kakil.

Egyszer aztán elkezdett mellé csinálni. Először csak néha, most màr egyáltalán nem hajlandó használni. Illetve, a pisi bele a kaki mellé. Kezd nagyon zavaró lenni, hogy állandóan a csempét kell takarítgatnom, mert nem hajlandó használni az almot.

Ajánlották, hogy szórjak le borsot vagy fahéjat oda ahova kakil és az meg fogja zavarni. Igen ám ez be is jött, de àtvonult a fürdőszobába (az alom a wc-ben van) és ott intézte el a dolgát.

Tanàcsotokat szeretném kérni, hogy mit tudok még vele csinálni, hogy vissza szokjon az alomra. Nem tudom, esetleg van-e köze hozzá, hogy minden délelőtt ki van engedve!? Egy ismerősöm mo dta, hogy nekik akkor kezdett a cicájuk össze vissza kakilni amikor többet kint volt. Szerintem viszont ennek nem lehet hozzá köze, mivel az ösztönében mindentől függetlenül benne kell legyen, hogy elàssa...



2013. nov. 18. 13:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem kint van egy tálca a kazánházban, mivel kinti cicám van, és ha éjjelre bemegy akkor kell az alom. Vele egyszerű volt ha piszkolt, beletettem a piszkot az alomba és megmutattam neki. Ő nem nagyon csinált mellé, ügyesen bekaparta mindig. Ő mondjuk hozzá szokott mivel lakásban nőtt fel utána került hozzám 3-4 hónaposan.
2013. nov. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kapirássz bele a mancsával az alomba, onnantól tudni fogja!!:)
2013. nov. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
*Ja,várjál,nem olvastam el,akkor téves:S
2013. nov. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az elején nekem sem volt vele gondom, nagyon ügyesen minden dolgát oda végezte, sajnos erről leszokott... :( Nem tudom mi lehet az oka, mindent ugyanúgy csinálok.
2013. nov. 18. 20:49
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekünk a kandúr macskánk kb 4-5 hónapos korától kezdte el azt, hogy az alom mellé kakilt, a pisi mindig belement ugyan. Egy idő után rájöttünk, ha csak ici-picit koszos az alom (2 macskánk van és már van benne 1 kaki vagy pisi) akkor már nem megy bele, így naponta vagy 5-6x takarítjuk az almot, ha a másik cica belecsinál azonnal kiszedjük és, így megszűntek a balesetek, persze még mindig látom rajta néha a vágyat, hogy jó lenne mellé kakilni :)
2013. nov. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen én is gondoltam rá, viszont amikor almot cseréltem neki és a tálcát is kitakarítottam akkor is mellé csinált.... Most rendeltem egy nagyobb cica wc-t hátha az segít, lehet ebben nem tud elég mélyre àsni, és macska mentát is hátha azzal vissza tudom szoktatni.

Egyébként hogy takarítjátok hatékonyan a pisit? Csak kiszeditek azt a részt? Még egy kérdésem lenne, melyik fajta alom a legmegfelelőbb?

2013. nov. 19. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!