Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy 7 hónapos cicám,...

Van egy 7 hónapos cicám, (benti) és nem tudom rászoktatni az alom használatára. Miért?

Figyelt kérdés
Akármilyen fajta almot veszek neki,mindig a !tusolóba! piszkít!Nagyon idegesítő,mert kis- és nagy dolgát is itt végzi.Mit tehetnék ez ellen?
2010. jan. 9. 11:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az én cicám nagyon hamar megtanulta, hogy hova kell piszkitani. Amikor a szőnyegre csinált odavittem megszagoltattam vele aztán meg az alomhoz vittem. Ezt 2x megmutattam neki és harmadszorra már tudta, hova menjen.
2010. jan. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A macskákat nem nagyon kell tanítani, csak egyszer megmutatni. Úgyhogy Neked a következőket javaslom.

1. próbáld meg még, hogy alom helyett pellet-et használsz.Remélhetőleg van kis kiszerelésben.

Vagy szerezz egy kis homokot. Kiscicáknál és betegeknél a homok nem jó, de egy hét hónaposnál már megpróbálhatod. Természetes közegben is a homokba, földbe végzik a dolgukat. Lehet, hogy az alomtál nincs jó helyen. Esetleg túl forgalmas helyen van. A tusolót azért szeretheti, mert

nyugis.

Hirtelenjében ez jutott eszembe. Van alomhoz szoktató spray is, de az nem tudom mennyire hatásos. Nem ismerem

2010. jan. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
még az előzőhöz. Pellet-et ne állatos boltba keress. Sima Obiba meg ilyenekbe.
2010. jan. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
már próbáltam homokkal is,sőt,faforgáccsal is.amit pedig a leginkább furcsállok,hogy a másik benti macskámnak egyszer elég volt megmutatni.azt is próbáltam már,hogy az almos-tálcát a fürdőbe vittem,de mellé piszkított.össze-vissza karmol,ha megszagoltatom vele,pedig mindig látja,ahogy a másik cicám az almot használja.nem értem.
2010. jan. 9. 12:31
 5/11 anonim ***** válasza:

az előzőek folytatásaként :akkor még megpróbálhatod az alomhoz szoktató Sprayt

(fressnapf)Legyen külön alomtálcája a másik cicától(ha nincs)

esetleg próbáld meg még azt, hogy a tusolóba leteszel újságpapírt és rá almot és más almozásra szánt anyagot (homok, forgács) különböző helyekre.

+ egy részen kihagyod. Akkor kiderülhet, hogy a helyhez ragaszkodik-e vagy a porcelán felülethez. Amit nehezen

Utána a másik megoldás, hogy olyan anyaggak kened be a tusolót, ami távol tartja. Alternatívaként ott lesz mellette az alomtálca és kénytelen lesz bele menni.

Nekem is volt egy ilyen macskám, de neki fájtak a lábai és azt a kaparó mozdulatot nem bírta csinálni. Újságpapírokat tettünk az alomtálcába és egy részét levágtuk a tálcának, hogy csak be kelljen sétálnia.

2010. jan. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Több alomtálca van? Csak mert 2 macskanál legalább 2 kell. Nálunk legalábbis ez volt a probléma. Ahogy vettem még egyet, magától ment is már oda.
2010. jan. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
nem,csak egy van.de mielőtt meglett volna a másik macskám,már előtte se volt hajlandó használni.egyszerűen nem lehet rávenni.
2010. jan. 10. 12:35
 8/11 anonim ***** válasza:
Nyitott vagy zárt? Némelyik nem szereti a zártat. De a 2 egyébként fontos lenne..
2010. jan. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
nyitott.
2010. jan. 12. 17:19
 10/11 A kérdező kommentje:
több,mit valószínű,hogy a sík felület miatt piszkít a tusolóba.kipróbáltam az egyik válaszoló tanácsát,és gondolkodás nélkül a porcelán felületet választotta.nem tudom,hogy vehetném rá,hogy szokjon le erről..
2010. jan. 17. 14:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!