Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnek kezeli "vad"...

Hogyan tudnek kezeli "vad" macskat?

Figyelt kérdés

Kulfoldon elek, es nagyon sok kobor macska van itt. Alkalmazkodtak is hozza, igy embert nem igazan enged a tobbseguk a kozelukbe.

Kicsinek befogadtam egy cicat, meg enni se birt de mar akkor latszodot rajta hogy benne van a verebe hogy vad. Mar 4 honapja nalam van, de alig birok vele. Este nem egyszer arra kellek hogy kiengedett kormokkel ugrik neki a fejemnek. Vagy csak szimplan elkezd tamadni, es ha raszolok annal inkabb.. Hatra huzott fulekkel neki al tekergetni a fejet, majd ugrik..


Van valami otlet hogyan tudnam kezelni ot? Imadom, de nagyon nehez vele..

Elore is koszonom.



2013. nov. 21. 10:00
 1/9 anonim válasza:
Szerezz neki barátot, egy másik (nem vad) macskát
2013. nov. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mit takar az a külföld, mert pl. a "nyugati világban" nem nagyon találkoztam kóbor állatokkal. Egyébként ha ilyen vad, hát inkább engedd szabadon, és vásárolj tenyésztőtől, vagy fogadj örökbe egy menhelyi macskát, és már is megoldódott minden gondod. A vérvonallal nem lehet mit kezdeni neveléssel. Nem csak a vadságával lesz problémád egyébként, hanem amint ivaréretté válik, na akkor aztán tényleg szidhatod a jóeget. Nekem is van egy macsekom akit még szinte szoptatni kellet olyan pici volt mikor befogadtuk, és kb. 6-7 évbe telt mire ölben dorombolós cica lett belőle, de mai napig előfordul, hogy jelölget, mellé vécézik, pedig ivartalanított nőstény. (Hja, és rajzunk kívül nem nagyon tanácsos bárkinek megsimizni) Szóval a tanácsom, hagyd, had legyen kinti macska, attól még kajáért vissza fog járkálni, így mindig láthatod, de kevésbé mentek egymás idegeire.
2013. nov. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Cipruson lakok, itt viszont van boven kobor macskabol, minden fele..:/

Nem akarok megvalni tole, mar hozzam not, csak nagyon nehez vele.


Probaltam kiengedni, de nem megy. Tarsas hazba lakok, igy vittem le hadd szokja meg hogy oda is lejarhat, de nem maradt kint.

2013. nov. 21. 11:21
 4/9 anonim ***** válasza:
Talán annyi tanácsom lenne akkor, hogy játsszál vele sokat, de ne túl vadulósan és főként ne úgy, hogy a kezed legyen a célpont (pamacsos végű bot, vagy amit húzogatsz magad után) ha pedig odakap egy apró legyintéssel a kobakjára, SOSEM A NÓZIÁRA jelezd felé, hogy nem szabad.
2013. nov. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Animal Planeten szokott menni a Pokoli Macskák. Nézd majd meg mikor megy. Sokat segít majd. Játszani kell sokat vele. Nem szabad hirtelen mozdulatokat tenni. És lassan óvatosan simizni. Lassan mint egy csiga. Az agresszió lehet a felesleges energia miatt . Ezt játékkal csökkented. Tejet ne adj neki. És lássa hogy lerakod neki a kaját és hogy ott vagy, amikor eszik.
2013. nov. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Rendben,megprobalom, koszonom a segitseget!!
2013. nov. 21. 20:56
 7/9 anonim ***** válasza:
Az első héten javulni fog. :) Nézd a neten vagy a tvbe az Animal Planet csatornán a Pokoli Macskák című műsort. Abból megtanulhatod, hogy hogyan kell kezelni egy vad cicust. :) nézz utána majd hogy mikor megy
2013. nov. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

24 eve folyamatosan van macskam, es egy vad is jutott, mindezzel egyutt pedig szerintem az az Animal Planet sorozat a legnagyobb baromsag amit valaha lattam. Idiota debill teoriak es megoldasok katyvasza, 100% bullshit es belemagyarazas. Inkabb legyen az a cime, hogy "Hogyan epitsuk at az egesz hazunkat a macska kenye-kedve szerint, es hogyan tegyuk magunkat a macskank seggnyalo szolgajava".


Mondok egy peldat: A problema az volt, hogy a macska felment a huto tetejere, ugralt a konyhacuccok kozt. A macskas pasi szerint az a megoldas ha az egesz konyhat felszereled jo kis macskapolcokkal, mert az kenyelmesebb, mint a huto. Az en teoriam szerint ha 2szer orditva levagod, 3adszorra nem megy fel.


Nehogymar macska jatszohazat csinaljak a hazambol, hogy mircike kenyelmesen hullajthassa a szoret a kajaba..


A vad macskamra raterve. Nagyon feltem tole, az enyem azt csinalta hogy dorombolt es dorgolozott de mar a szemen lattam, hogy elborult az agya. 20 korommel esett nekem, volt olyan, hogy az egyik karomat szaggatta es a masikkal szo szerint le kellett tepnem magamrol.. Nagyon durva, morgott, fujt. Meguntam, strategiat valtottam.


Mikor lattam h furan jon mar elore mely hangon rakiabaltam. Ha jott tovabb, megfogtam a tarkojanal es lenyomtam a foldre kemenyen, rakiabaltam, hogy nem. Akkor engedtem el, mikor mar nem ellenem kuzdott hanem menekulni akart. 2 nap alatt megoldodott a terrorizalasa.


ES ez volt aza macska akivel aztan kegkozelebb kerultunk egymashoz, minden ejjel a paplan ala bujt, elnyult mellettem es atoleltem - igy aludtunk. Ha elmentem oar napra nem evett, ha hazajottem rohant elem. Nem igaz, hogy a macskak nem ismerik a tiszteletet, csak nehezebb elerni. Es semmikepp se az Animal Planetes tanacsokkal..

2013. nov. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

O is ugyan ez.

Nalunk az ha raszolok harmadjara sem jon be, se az ha leszoritom.. probaltam mar lefogni, az agyon tartani ugy hogy ne tudjon tamadni, de amint elengedtem arebb futott egy metert, majd teljes erobol rohant vissza es tamadt.


Volt olyan hogy ugy fogtam meg hogy ne tudjon karmolni, a mancsa kozel folt a fejehez, igy sajat magat kezdte el. De ezt csinalja magatol is ha epp jatszik valamivel es sajat magahoz er a mancsa, magat is idegbol karmolja.


Ha eltolom, rakiabalok vagy barmi, annal inkabb csinalja, meg erosebben. Tenyleg sokszor olyan mintha nem lenne normalis.


Kicsinek amikor meghoztam nem evet se cumisuvegbol se sehogyan, egyedul ugy tudtam etetni ha kannalal ontom a szajaba, de mar akkor is ilyen volt. Karmolaszot a kanalhoz es ugy huzta oda magahoz..


Nagyon nehez vele.

2013. nov. 22. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!