Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Első szobacicám?

Első szobacicám?

Figyelt kérdés
Most fogom majd megkapni a cicámat, és még nem volt szobacicám. Tudnátok segíteni, hogy mire készüljek fel, és mit tudnék csinálni hogy jól érezze magát? Akinek van cicája, és segítene nekem a tartással, meg a tapasztalataival, annak nagyon megköszönném!

2013. nov. 21. 12:37
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Attol fugg, mekkora a cica. Ha pici (kb 2-4 honapos), a Lara Kitten tap jo neki, mert apro es jo minosegu, ezen kivul amig pici, addig alutasakosbol mondjuk nalunk napi masfel-2 fogyott el, szerintem az is mehet. De mindenkepp kapjon tapot kiskoratol, hogy megszokja (rakj ki neki egy marekkal, meglatod, mennyire fogy.:)
2013. nov. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet azzal az állítással, mi szerint a nyers csirkemellről le kell szedni a hájat! Az kell neki!

A csirkemell zsírtartalma nincs 2%, viszont a macskáknak 10%-ra van szükségük! A legjobb választás nekik a nyers csirkecomb minden bőrrel, porccal és még egy kis szív mellé. A nyers hús etetésnél erre mindig felhívják a figyelmet, ha valami nagyon alacsony zsírtartalmú dolgot adunk neki, akkor libazsírt kell hozzá keverni.

Ha majd nyers húst akarsz neki adni, vedd figyelembe, hogy májat és vesét csak mértékkel (Az A és D vitamintartalmuk miatt - azt hiszem), nyers halat ritkán (de lehet, szálkamenteset), nyers csontot keveset (ezt is túl lehet adagolni, nem tesz jót a cica emésztőrendszerének), nyers sertést és sajnos nyers marhát sose (csak akkor adj neki marhát, ha az mondjuk kóser hentestől van, tehát nem érintkezett disznóhússal) adj neki. Ha már nagyobbacska, akkor kaphat csirkenyakat is. A saját macskám jobban preferálja a nyers húst a főttnél. És nem árt, ha a hús/bőr/porc/belsőség mellé egy kis adag főtt zöldséget vagy salátát is teszel, de ha csak egyszer-egyszer kap ilyet, akkor ha nem teszel mellé olyat, az se baj.


A kérdésre a válasz:

A kiscicatápon rajta van az adagolás. Eleinte próbáld kimérni neki, de annyit egyen, amennyi jólesik neki, csak figyeld, hogy azért mégse egye magát túl. A minőségi tápokból kevesebbet kell nekik adni és táplálóbbak. Én eleinte száraztápot adtam a cicámnak, mert ahhoz volt szokva, de aztán esténként már csak nedveset adtam neki. Abból viszont súlyra több kell neki, drágább, de sokkal egészségesebb a magas nedvességtartalma miatt. Ha úgy gondolod, adhatsz neki kiscicavitamint is, de ezt szerintem orvos ajánlásával érdemes. Ha jól táplált cicád van, akkor nem szükséges.

Én még azon a véleményen is vagyok, hogy nem árt a cicáknak plusz taurint is adni, bármivel is etessék, mert a felesleges taurin úgyis kiürül a szervezetéből, viszont a hiánya sok bajhoz vezet. Nekem maine coonom van, úton-útfélen a HCM-mel ijesztgetnek, szóval azért is adok neki.

2013. nov. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
hogy érzi magát a cica? :)
2013. dec. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Valami cool takaró legyen neki, amibe be tudja vackolni magát rendesen:D Alomra szoktatásnál meg bele kell kotorni a mancsával az alomba - megfogod az első lábikóját egyiket, és úgy kotorgálsz belé:) --- onnan tudni fogja, mire való:) Meg szeretik az olyan dolgokat, hogy gurítasz neki valamit, vagy ő magának gurigatja, vagy lógatsz vagy húzol előtte valamit , és akkor azt elkapja:) ; vagy van ilyen műegér, azt is szeretik pofozgatni:D Meg hát szokták a szeretetet igényelni:)
2013. dec. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Még nincs meg, mert ma ivartalanították, és még kb egy hetet a régi gazdijánál marad:) majd írok ha meg lesz!
2013. dec. 4. 17:28
 16/19 A kérdező kommentje:
Megvan a cica, nagyon édes! Majd még írok ha lesz kérdésem, és mégegyszer köszi az eddigieket!
2013. dec. 9. 11:27
 17/19 A kérdező kommentje:
Egy hete ivartalanították, és tegnap találtam egy sötét színű szagtalan tócsát az asztal alatt. Ez lehet valamilyen váladék, vagy hányás a műtéttől?
2013. dec. 11. 11:37
 18/19 A kérdező kommentje:
Meg az is van hogy nyávog és nemtudom miért, adok neki kaját de nem kér, előtte van az alom de nem kell vécéznie, akkor elkezdem simogatni, szóval nemtudom. Lehet hogy csak még meg kell szoknia az új környezetet?
2013. dec. 11. 11:52
 19/19 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor játszani akar!Az én benti cicám is igy jelzi ha játékidő van.
2013. dec. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!