Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Benti cicát szeretnék. Tényleg...

Benti cicát szeretnék. Tényleg ehetetlen a szőrüket eltüntetni? És mi van a terület kijelőléssel?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves beagle kutyusom. Ő kint alszok az udvaron a ház előtt egy bekeritett részen.

Nap közben estig (télen este is) bent van a ház pincéjében (ami igazából egy iroda, és egy kazánház és egy tárolószoba)

Nagyon sok helye van neki aludni stb.

Szeretnék mellé egy cicát. De mivel félek hogy a cica összeszedi a bolhákat és átadj a kutyának, bentire gondoltam.

Viszont azt olvastam, hogy szinte lehetetlen a szőrt eltüntetni.

Igaz?

A kutyusom nőstény.

Azt olvastam a kandúr cicák mindenhova odapisilnek a területszerzés miatt. Ezért jobb lenne nőstény?

A nőstények nem akarnak kiszökni mikor tüzelnek?

Jaj és hozzáteszem el vinném sétálni a cicát pórázon amikor a kutyussal is megyünk másfél órás sétára naponta:)


2013. nov. 21. 17:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha kikeféled a cica szőrét naponta akkor abszolút nem fog szőrt hullajtani. Ha pedig Ivartalanítatod a cicát akkor nem fog se jelölni ha him sem pedig kiszökni ha lány.
2013. nov. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ha a cica vagy a kutya bolhás lesz, könnyű kezelni. Ezért nem ítélném életfogytiglani rabságra, ha akár kint is lehetne néha, ahogy a kutya is.

A macskát mindenképpen érdemes ivartalaníttatni, mert tényleg képesek kiszökni, de ha tüzelnek akkor megmaradni sem lehet velük, mert képesek egész nap az ajtó előtt fetrengeni és úgy nyávogni, mintha kínoznák őket.

A pórázt a legtöbb macska nem viseli el, erre készülj fel.

2013. nov. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
10 éves nőstény macskám van, kinti-benti, szabadon járkálhat. Eddig egyetlen egyszer volt bolhás, de azt kivitte a bolhairtós fürdetés. Amúgy spot-ont használunk, és sose szedi össze. Nekünk is vannak kutyáink, azok is spot-onosak, ők se bolhásak. Ez a macska sose jelölgetett. Házi macska, tavasszal vedlik, mint minden más állat. Porszívózni kell és nem lesz szőr sehol. Na jó, nem mondom, 1-1 szállal gyakran találkozok még akár a ruhámon is, de nem hiszem, hogy ez akkora katasztrófa. Nálunk az ágyban alszik, így főleg a pizsamámon szokott lenni.
2013. nov. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
ivartalanitani pedig egyébként is kell, h ne gyártsa halomra a kicsiket, de nem kell megijedni a cicatartástól :) hány éves vagy? Mindenképp értékelendö h igyekszel felkészülni, mindenkinek igy kellene
2013. nov. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

13 éves lány.

Elöször papagájokatt szerettem volna, de rájöttem, hogy ez nekem még nagy feladat lenne, hiszen azért nagyon érzékenyek ők.

A kutyussal nagyon jól elvagyunk és egy kutyát vagy egy macskát én szerintem könnyebb is gondozni, mint mondjuk egy kisállatot.:)

2013. nov. 22. 19:17
 6/15 anonim ***** válasza:
talán a cicával van a legkevesebb gond, de azért velük is kell foglalkozni. valahogy madarat soha nem tartanék, az nekem tul természetellenes lenne, egy repülö állatot otthon tartani kalitkában... kutya után szerintem nem lesz gond, bár sétáltatni elég örült-macskásnéni érzetü :D amugy cicára is ugyan ugy van spot on bolhák ellen mint kutyára, v bolhanyakörv. néha fésülni, és nincs annyi ször, de amugy sem lenne bent annyit. mi soha nem fésültük a cicát, de nem volt vészes a ször. kinti-benti cica volt, ök annyit nem nyalciznak mint az egész nap otthon ülö cicuk, ettöl is függhet. most kopasz cicám van, szóval erre már nem emlékszem, rég volt szőrös cica. az odapisilés sem feltétlen, benti fiucicánk soha nem jelölt. de akár fiu akár lány cicád lesz, ivartalanittasd. vagy menhelyröl, állatmentöktöl eleve ivartalanitottan lehet öket örökbefogadni, vagy kötelezettséggel. de a séta tökfelesleges. inkább a játék a fontos, a mien majd 1 éves de a nap 24 oráában pörög és játszik, nem áll le. foglalkozni kell vele :)
2013. nov. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

de így is könnyen összeszedhet bolhákat nem?

én azért félek mert kutyusom 3 éves 2 évig soha nem vakarózott, de az utóbbi egy évben hogy egy VÁROSBAN (!) egy családi ház hátsó udvarán(!) szürke marhát, disznót, pónit, tyúkot, libát tartani...

Azóta a kutyusom sokat vakaróik. Valószínüleg ezektől az állatok miatt.

Félek hogy a cicától még jobban elkaphatja hiszen, ővele együtt is aludnának..:/

2013. nov. 23. 00:40
 8/15 anonim ***** válasza:
az állattartás évezredek ota megszokott dolog, nem azzal van a gond hogy mit tartanak hanem hogy hogyan. mi a gond azzal hogy valaki a városban tart pl tehenet? talán ott nem isznak tejet? azért ilyen buta érveket ne hozzunk fel amiatt hogy bolhás a kutya. spot on, nyakörv és kész. szerintem inkább az a fura h porázon sétáltatnál macskát :/ a városi álalttartáson max pest belvárosában lepödnének meg, na az tényleg lehetetlen. de amig a budapestiek a várost is vidéknek hivják, addig meg bármi lehetséges. egyébként, pesten élnek a legnagyobb, legigénytelenebb parasztok. kis falutól kezdve budáig sok helyen éltebb hosszabb ideig, a tapasztalat beszél. szerencsére nem a tulnyomó átlag, de akad... sajnos elég így is :)
2013. nov. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

nem tehenet, szürke marhát, és van rajta mindig bolha és kullancs elleni nyakörv.

És akko bizonyára avval is egyetértesz hogy a vemhes kutyáját kint hagyta a -x fokban és a kölykök nagy része elpusztult, az egyiket a szembe szomszéd mentette meg, hogy magához vette.

Nem beszélve hogy kb. 15x15 méteres az udvaruk.

2013. nov. 23. 22:07
 10/15 anonim ***** válasza:
"a probléma nem azzal van hogy mit tart, hanem hogyan" - tanulj meg értelmezni
2013. nov. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!